Коли і як часто можна використовувати патчі: детальна інструкція

Більшість дівчат сьогодні просто не уявляють своє життя без патчів. Набряки та синці під очима після гучної вечірки, сліди втоми, маленькі мімічні зморшки, надмірна сухість — цілком посильні завдання для цих маленьких напівкруглих наклейок родом із Азії. Здебільшого патчі для зони навколо очей (а бувають вони ще і для інших частин тіла) виготовляють зі спеціального полімеру, званого гідрогелем. Вони також бувають з тканини або нетканого полотна. Та сила патчів захована в рідині, якою просякнуті ці вироби. Зазвичай це есенції або сироватки з високою концентрацією активних речовин, які заряджають клітини енергією і стимулюють їх до швидкого відновлення.

Для вирішення різних проблем виробники «начиняють» патчі різними складами. Наприклад, для відновлення і зміцнення шкіри використовуються олії, вітаміни й пантенол, для боротьби зі зморшками — антиоксиданти, для підвищення пружності шкіри — пептиди, для заспокоєння і зняття подразнення — екстракти ромашки, алое й подорожника. Як бачимо, патчі бувають різними, але правила використання для них усіх однакові.

Як правильно використовувати патчі

Правило, яке ми всі не маємо права забувати: патчі, як і будь-які інші засоби, потрібно наносити на добре очищену шкіру обличчя. У випадку, якщо пара патчів упакована в індивідуальну упаковку, їх варто відкривати безпосередньо перед застосуванням. Якщо у вас є ціла баночка патчів, то обов’язково виймайте їх виключно лопаткою. Вона неспроста продається в комплекті з патчами, а для того, аби в баночку не потрапили бактерії з рук й не зіпсували усі ваші запаси мінірятівників.

У Мережі існує безліч суперечок стосовно патчів. І зводяться вони зазвичай до питання «Яким боком потрібно наносити патчі?». Давайте нарешті проллємо світло на це питання. Насправді відповідь залежить від того, яка ваша мета. У випадку, якщо ви бажаєте зняти набряклість, наносити їх варто ширшим кінчиком у зовнішній кутик ока. Якщо у вас на меті позбутися гусячих лапок — робіть навпаки.

Коли необхідно використовувати патчі

Щодо того, коли саме наносити патчі, є чітка відповідь: вранці. Максимум — до обіду. Якщо використовувати патчі під очі у вечірній час, є всі шанси прокинутися з набряками під очима.

А чи можна залишати патчі на ніч? Більшість виробників не рекомендують цього робити, і на це є свої причини. Наприклад, якщо лягти спати із патчами на основі гіалуронової кислоти, на ранок знову ж таки можна отримати набряки.

Скільки потрібно тримати патчі

Ще один важливий нюанс — час витримки патчів. Більшість виробників радять тримати їх від 10 до 20 хвилин. Іноді час дії засобу може становити 30-45 хвилин. Детальніше підкаже інструкція. 

Якщо на пакуванні не вказано довший час використання патчів, то бажано не перетримувати їх, оскільки можна отримати зворотний ефект. Висихаючи, вони не тільки втрачають свої властивості, а й починають забирати вологу з епідермісу. Саме тому важливо вчасно їх видаляти.

Як правильно знімати патчі

На упаковці з патчами також завжди вказано, що робити з ними після використання. Акуратно зніміть зі шкіри і дотримуйтеся подальших вказівок виробника. Зазвичай рекомендується розподілити залишки засобу по шкірі масажними рухами і не змивати. Проте деякі марки попереджають про необхідність видалення надлишків гелю від патчів за допомогою ватного диску і тоніка для обличчя, що додатково очистить і зволожить шкіру. 

Як часто можна використовувати патчі

Патчі з високою концентрацією активних речовин здебільшого створені для використання в екстрених ситуаціях. Наприклад, коли після безсонної ночі вранці потрібно бігти на важливу зустріч і у вас є буквально 15 хвилин на те, щоб зняти набряки з очей. Такими засобами не варто зловживати й достатньо використовувати їх максимум 1–2 рази на тиждень.

Деякі виробники випускають патчі в упаковках по 60 штук і насичують їх спеціальними есенціями з накопичувальним ефектом. Такі засоби можна застосовувати курсом. Тобто наносити щодня або через день протягом місяця. За такої системи використання патчі збільшують еластичність шкіри та забезпечують баланс вологи на тривалий час.

Кому протипоказані патчі

Загалом протипоказань до використання патчів немає, якщо не маєте алергії на певний компонент у їх складі. Якщо ваша шкіра занадто чутлива чи схильна до дерматиту, обирайте делікатні формули, що не містять речовин із подразнювальною дією. Такі, наприклад, як ретинол чи кислоти

Також з патчами необхідно бути обережними людям, що страждають на кон’юнктивіт. У такому разі не прикладайте патчі занадто близько до ока, щоб гель не потрапив на слизову оболонку. 

Де ще можна використовувати патчі

Багатьох цікавить, чи можна клеїти патчі для зони навколо очей на інші ділянки обличчя або тіла. За потреби їх можна використовувати на носогубних складках і на лобі. Але не ті, що проти набряків, а з ефектом зволоження й розгладження шкіри. Якщо ви відчуваєте сухість і стягнутість на цих ділянках, «швидкою допомогою» можуть стати патчі з муцином равлика, які наповнять і візуально розгладять тонкі заломи. 

Також існують спеціальні патчі для догляду за ліктями, що діють на зволоження, пом’якшення і відлущування загрубілої шкіри. Ну й не варто забувати про такий SOS-засіб, як патчі від акне, які точково наносяться на прищі та запалення в різних зонах. Їх можна залишати на ніч, якщо це аргументовано станом вашої шкіри і дозволяють рекомендації виробника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також