Неочевидні лайфхаки, які допоможуть зберегти здоров’я зубів

 

Чистити зуби двічі на день, регулярно записуватися на професійну гігієну і змінювати щітку кожних три місяці — усі ці правила ми знаємо ще з дитячого садка. Але чомусь вони не завжди допомагають зберегти красу і здоров’я зубів. Стоматологи стверджують, що стан ротової порожнини залежить не лише від базових норм чищення зубів, важливі також нюанси. Які саме? Розповідаємо нижче.

Чистіть зуби в правильний момент

Маєте звичку починати свій ранок зі склянки води з лимоном або апельсинового соку? У такому разі сформуйте розпорядок так, щоб приступити до чищення зубів через 20–30 хвилин після цього. Річ у тім, що напої та їжа з низьким pH, тобто кислі продукти, тимчасово пом’якшують зубну емаль і роблять її більш вразливою до впливу зовнішніх факторів. Якщо одразу після вживання цитрусових, помідорів, вина тощо ви поліруватимете зуби щіткою, то поступово стиратимете їхній захисний шар. А стоншена і пошкоджена емаль — прямий шлях до карієсу, некрасивого відтінку зубів і підвищеної чутливості. Фахівці радять чистити зуби через 30–60 хвилин після вживання кислих продуктів, щоб зберегти емаль в ідеальному стані.

Використовуйте щітку з м’якою щетиною

Існує стереотип, що чим жорсткіші зубчики на зубній щітці, тим швидше і ефективніше вони видаляють бруд і бактерії. Проте, на думку стоматологів, це всього лиш ще один стереотип, який не має нічого спільного з правдою. Жорстка щетина зазвичай пошкоджує емаль зубів і ясна, спричиняючи більшу чутливість і кровоточивість. Особливо, якщо ви доводите щітку до вигляду віяла. 

На думку фахівців, зубні щітки з щетинками найнижчої жорсткості набагато краще і швидше видаляють бруд, бактерії й залишки їжі з поверхні зубів і ясен. М’які зубчики зазвичай тонші й більш гнучкі, тому вони можуть проникнути у важкодоступні місця і вимести звідти все зайве. 

Використовуйте жувальну гумку

Ще одна рекомендація стоматологів — жувати гумку через 10–15 хвилин після прийому їжі. Фахівці стверджують, що це також запобігає руйнуванню зубів. Жувальна гумка очищає зубні ряди від залишків їжі, стимулює виділення слини, завдяки чому зуби природнім чином дезінфікуються і промиваються, а також покращує травлення. Крім цього, жувальна гумка покращує кровообіг ясен та дозволяє зміцнити жувальну мускулатуру. Вона проводить ніжний масаж ясен, що допомагає запобігти пародонтозу.

читайте також

Чистіть зуби по порядку 

Дослідження показують, що найпершими псуються задні зуби — моляри. І не тільки через те, що вони більше залучені до жування їжі, а й тому, що ми зазвичай приділяємо їм менше уваги, ніж переднім. Для того, аби зберігати чистоту задніх зубів, починайте очищення з важкодоступних місць: рухайтесь від молярів до різців, кожен зуб очищаючи чотирма-п’ятьма рухами.

Для того, аби рівномірно і ефективно очистити всі зуби, стоматологи радять під час чищення зубів ділити ротову порожнину на чотири умовні частини: праву (від першого різця до моляра) та ліву сторони на верхній щелепі і аналогічно на нижній. Опрацьовувати варто кожну частину по черзі. Найголовніше рухати зубною щіткою не горизонтально, а вертикально: вгору-вниз. Так, ніби ми вимітаємо все зайве з поверхні зубів. Також вертикальні рухи зменшують ризик травмувати емаль.

Їжте більше твердих фруктів і овочів

Тверді волокнисті продукти, такі як яблука, груші, морква, селера, огірки та листя салату, допомагають очищати поверхню зубів і видаляти частину нальоту, який накопичується під час їжі і призводить до погіршення кольору зубів. Крім того, тверді фрукти, овочі й зелень потребують більше часу для пережовування, тому вони також стимулюють виділення слини — природного антисептика. Вона допомагає нейтралізувати кислоти, які можуть руйнувати ваші зуби, вимиває бруд і часточки їжі з важкодоступних місць і зберігає ротову порожнину в чистоті. Тому заїсти обід на роботі яблучком — дуже навіть корисна звичка, з погляду стоматології.

Мийте склянку, у якій зберігаєте зубну щітку

Коли ви востаннє ставили в посудомийну машину, або очищали губкою і плином склянку, у якій зберігаєте зубну щітку? На це питання більшість людей не дають конкретної відповіді, вважаючи його абсурдним. Проте це далеко не так. Посудина, у якій ми зберігаємо зубну щітку, за декілька днів накопичує в собі величезну кількість мікробів. Вони потрапляють на нашу зубну щітку, а, отже, й у ротову порожнину і з часом руйнують зубну емаль. Дантисти радять мінімум раз на тиждень під час миття посуду згадувати про склянку для зубних щіток, щоб уникнути утворення шкідливих бактерій на засобах для очищення ротової порожнини. А ще краще — після проведення гігієнічних процедур попшикайте дно склянки дезінфектором, який зараз точно стоїть під руками в кожного з нас.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB

читайте також

Читайте також