Новорічні поради від Аніти Луценко: як зустріти свята в задоволення і не випасти з режиму

– Тренувальний режим Аніти Луценко під час новорічних та різдвяних свят – який він?

– Обовʼязковий щоденний ритуал – коротка ранкова руханка, яка займає не більше 5 хвилин. Виконую її вже років 20, де б я не була. Без неї відчуваю, що навіть силові тренування йдуть не так легко, зʼявляється відчуття скутості. Для мене це як своєрідний тест на те, як працює моє тіло.

Виконую руханку, поки закипає чайник, тож кожен може знайти ці пʼять хвилин для себе.

Мій тренувальний розклад – 3 рази на тиждень. Це вправи на все тіло, щоб підкачати мʼязи (особливо корисно для жінок після 40 років, адже в цьому віці ми починаємо втрачати мʼязову масу), та легка розтяжка. Тренування триває зазвичай не більше ніж годину. 

Свої тренування не пропускаю й завжди лишаюся активною.

– Чи нормально їсти на свята трохи більше, ніж зазвичай?

– Якщо ми постійно тренуємося, то можемо спокійно їсти святкові страви. Й завдяки регулярності тренувань я можу вживати, що захочу, і в моєму тілі нічого не зміниться.

Добре, якщо ви зможете спробувати всі страви, але потрошку. 

В будь-якому випадку на свята ми всі переїдаємо. Й тут важливо не думати, що ви зʼїли забагато, а хтось – молодець. Повторюю – переїдають майже всі. Такі в нас святкові традиції. Й коли ви починаєте себе звинувачувати в цьому, то їсте ще більше, аби себе заспокоїти.

Від одного дня нічого не трапиться. За одну ніч у вас не зʼявиться два-три зайві кілограми жиру. Організм так не працює. Якщо навіть ви побачите це на вагах, то не жир, а набряки від солоної їжі й алкоголю. 

Ми не наїдаємо наші калорії настільки швидко. Тут важлива проста арифметика – скільки калорій за тиждень ви зʼїли та скільки витратили. 

– Як зазвичай виглядає ваш новорічний стіл?

– Олівʼє, оселедець під шубою, запечена картопля, курка або риба й обовʼязково багато овочів та зелені. Зазвичай ми тягнемося до того, що стоїть біля нас. Тому якщо поруч зі мною будуть стояти свіжі огірки, перець, помідори, солоні огірки, то саме це я буду найчастіше обирати. 

Моя рекомендація – вибирати собі місце за столом поруч з правильними стравами й взагалі готувати більше здорової їжі. Зробити 50/50 – половина легких страв й половина – щось калорійне, з насиченим смаком.

До речі, зараз вийшов новорічний спецвипуск книжки Аніти Луценко “Зробимо це по-швидкому” (паперова та електронна) з безліччю смачних і швидких новорічних рецептів. Якщо ви все ще в пошуку смачних, швидких і корисних рецептів на новорічний стіл, спецвипуск може допомогти.

– А як щодо солодкого?

– Я люблю еклери й тирамісу. Але тут головне, як його нарізати. Торт можна розділити на 8 шматочків, а можна й на 20. І в першому, і в другому варіанті всі будуть задоволені й візьмуть стільки, скільки хочеться, щоб задовольнити свої смакові рецептори й не переїсти. 

– Улюблена страва на новорічному столі?

– Олівʼє! Й обов’язково з вареною ковбасою – це святе. Заправляти можу й майонезом, але тільки легким, в якому в три рази менше калорій, а смак такий само, як і в стандартному.

– Алкоголь – так чи ні?

– В мене правило – бокал якогось алкоголю (шампанське або вино) й після нього обовʼязково бокал води. Й так чергувати. Коли ми сидимо за столом й спілкуємося, не так важливо, що саме ми пʼємо. Важлива сама атмосфера.

– Як алкоголь впливає на тренування?

– Алкоголь ідеально порушує дисципліну. Якщо ви забагато випили ввечері, то зранку вам вже не захочеться робити руханку. Одного-двох таких разів достатньо, щоб вже було важко змусити себе тренуватись і на третій раз.

Не так страшний алкоголь, як кількість того, що ми зʼїдаємо, коли п’ємо. Він спонукає нас їсти більше. Відключається контроль, і стає все байдуже. 

Також алкоголь – це завжди інтоксикація організму. Немає корисної дози. В нас прискорюється пульс, може відчуватися запаморочення та нудота – усі ознаки отруєння. Я категорично не рекомендую тренуватись у такому стані. 

Після алкоголю організм має очиститись від токсинів, а тренування – це також певною мірою інтоксикація, окислення. Тіло повинно вивести продукти розпаду після фізичної активності, а тут ще й бонусне навантаження у вигляді алкоголю. Це дає додаткове навантаження на серце й судини. 

– Як повернутися у свій звичайний спортивний режим після новорічного застілля?

– Перестати пити й багато їсти і почати тренуватися хоча б по 15 хвилин через день. Це можуть бути будь-які тренування.

Взагалі, входити у тренувальний режим по півтора місяця – не дуже гарна ідея. Тренування мають стати частиною життя, здоровою звичкою, як, наприклад, чищення зубів та інші гігієнічні процедури. Поки всі будуть поступово виходити з новорічних свят, ті, хто сформував здорові звички ще до Нового року, в новий рік увійдуть у гарному фізичному стані.

В мене, наприклад, є дівчина, яка записалась на тренування на 12:00 першого січня.

Я рекомендую проходити не менш ніж 7000 кроків на день. Також можна не користуватися на святах ліфтами, а підійматися сходами. Й починати входити у свій режим поступово. Якщо ви почнете навіть з короткої руханки щоранку, це вже дасть стимул більше рухатись, а не продовжувати пити шампанське. 

В мене є тренування у ліжку й веселе танцювальне тренування, яке підніме настрій. Його можна навіть разом з гостями робити.

– Щоб ви ніколи не зробили?

– Я б ніколи не пішла на тренування після того, як багато випила й погано почувалася. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також
Читайте також