У кожної нареченої своя стратегія підготовки б’юті-образу до відповідального дня. Однак ми не раз говорили і скажемо ще раз: допомога професіоналів у таких делікатних питаннях ніколи не завадить. Стиліст підкаже, яке весільне вбрання й аксесуари краще вибрати цього сезону, майстер з манікюру зорієнтує в головних весільних nail-трендах, а візажист підбере макіяж, який ідеально пасуватиме саме вам.
На допомогу всім майбутнім нареченим ми зібрали важливі поради про створення б’юті-образу від відомих гуру макіяжу, яким у день свого весілля довірилися зірки і члени королівських сімей.
Порада №1: підготовка шкіри – понад усе
Грамотна підготовка обличчя до макіяжу важлива в будь-якому випадку, а особливо, якщо йдеться про весільний образ. Від стану вашої шкіри буде залежати те, наскільки рівно ляже тон, чи довго він протримається, чи не підкреслить якісь почервоніння, висипання і лущення. Ви ж не хочете засмучуватися, побачивши великі плани на знімках фотографа і гостей, де на вашому обличчі красується яскраво-червоний прищик або темні кола під очима? Будь-який візажист і косметолог скаже вам відповідально підходити до питання догляду за шкірою перед весіллям. Про те, до яких б’юті-хитрощів напередодні одруження вдавалися селебріті, читайте в нашому матеріалі.
Що стосується підготовки шкіри безпосередньо перед нанесенням косметики, це також ключовий пункт у будь-якому макіяжі. Головна візажистка марки Bobbi Brown Ханна Мартін, яка вже 10 років працює з британською королівською родиною (вона допомагала герцогині Кейт Міддлтон у день її церемонії та відповідала за весільний макіяж принцеси Євгенії), рекомендує приділити особливу увагу етапу очищення і ретельному зволоженню шкіри.
«Якщо ви або ваш майстер пропустить цей пункт і ваша шкіра не буде достатньо зволоженою, вона почне поглинати тональну основу і макіяж ляже дуже нерівномірно», – говорить Ханна.
Вона також наголошує на важливості правильного вибору текстури та відтінку тональної основи, а також радить подумати про стійкість макіяжу.
«Я раджу закріплювати макіяж за допомогою тонкого шару пудри (досить нанести її на Т-зону) і фіксувального спрею, щоб у макіяжу були шанси сумлінно протриматися весь день. Особливо важливо закріпити макіяж, якщо ви використовуєте нещільний тональний засіб флюїдної текстури, інакше тон змаститься через пару годин», – ділиться візажистка.
Порада №2: мити пензлі для макіяжу – обов’язкове правило
Можливо, ви не очікували побачити такий пункт у цьому списку, але насправді дезінфекція макіяж-інструментів має першорядне значення. Секрет бездоганного макіяжу полягає не тільки в правильних засобах і чарівних техніках нанесення, але і в тому, щоб завжди тримати пензлик і спонж в чистоті й порядку. Цей ритуал важливий одразу з кількох причин: ця процедура допомагає продовжити їм життя, поліпшити якість макіяжу і, нарешті, уникнути серйозних проблем зі шкірою. А, враховуючи грандіозність такої події, як весілля, непередбачені «сюрпризи» на обличчі майбутньої нареченої точно ні до чого.
«Якщо регулярно стежити за чистотою ваших пензлів, термін їх служби становитиме кілька років», – каже міжнародний візажист Dior Джеймі Кумбс. Він також попереджає, що наслідки нехтування процедурою чищення пензлів можуть негативно позначитися на стані шкіри: «У брудних пензлях скупчуються бактерії, які провокують висипання, подразнення та інфекції».
Крім того, брудні пензлі впливають на фінальний результат мейку. «Рештки слідів б’юті-продуктів можуть забиватися між ворсинками і засихати, що робить пензель менш гнучким і рухомим», – пояснює менеджерка з навчання Shiseido Джулія Стюарт.
«Навіть якщо ви не користуєтеся інструментом, це не означає, що його не потрібно дезінфікувати й очищати», – розповіла американському Elle Хруш Ачемян, відома візажистка Голлівуду, яка вже кілька років співпрацює з сестрами Кардашьян-Дженнер. Вона запевняє, що до пензлів та інших інструментів треба ставитися так само, як до шкіри обличчя, тому вони потребують щоденного очищення.
Інша зіркова візажистка, Прісцилла Оно (працює з Ріанною), радить чистити пензлі за допомогою спеціальних гелів. Майстер рекомендує робити це ретельно і в прохолодній воді – гаряча може пошкодити ворс, і пензель швидко стане непридатним.
З огляду на все вищесказане, б’юті-експерти рекомендують дбайливо ставиться до своїх маленьких «помічників» і правильно за ними доглядати. Для цього будь-якому візажисту знадобляться засоби, розроблені для очищення пензлів і спонжів, і краще, якщо це буде не експрес-варіант (мило і вода), а професійні формули.
Зробити чистку б’юті-інструментів швидкою та приємною частиною свого щоденного ритуалу допоможе очищувач пензлів для макіяжу Express Brush Cleanser від Masterra Professional, який ось уже 6 років робить працю візажистів безпечною, захищаючи їх клієнтів від вірусів і шкідливих мікроорганізмів.
Express Brush Cleanser ідеально підходить для чищення пензликів для макіяжу між клієнтами, дозволяючи зробити всю «брудну роботу» всього за 30 секунд. За це його люблять і використовують телеканали, гримери на фото- і кінозйомках, а також візажисти з щільним потоком клієнтів.
Авторську формулу розробили візажисти для візажистів, тому вона так підходить під їхні потреби. А додавання ізопропілового спирту та інших дезінфекційних речовин робить його must have помічником в арсеналі кожного фахівця з макіяжу. Компоненти засобу зроблено й сертифіковано в Євросоюзі.
Є три об’єми на вибір – 110 мл (260 грн), 270 мл (460 грн) і 500 мл (720 грн).
Що робить очищувач пензлів Express Brush Cleanser:
- чистить, дезінфікує і сохне за 30 секунд;
- відмиває всі чотири види текстур: жирні, кремові, гелеві та сухі;
- підходить для синтетичного і натурального ворсу;
- продовжує термін експлуатації ворсу.
Використовувати його просто в три етапи:
1) налити 3 мл очищувача в склянку;
2) мокнути кінчик ворсу в очисник;
3) протерти об суху серветку до повного видалення пігменту. За необхідності повторити процедуру.
Чого робити не можна:
- занурювати ворс в очищувач повністю по ручку;
- замочувати і залишати пензлі в очищувачі.
І, будь ласка, обов’язково дотримуйтесь заходів безпеки, зазначених на етикетці!
Порада №3: пробний весільний макіяж – важливий
У відомої британської візажистки Шарлотти Тілбері, засновниці бренду Charlotte Tilbury Beauty і однієї з найвпливовіших персон сучасної індустрії краси, є багато порад щодо весільного макіяжу. Особливе місце улюблениця знаменитостей відводить пробному мейкапу – порада очевидна, але насправді багато дівчат нехтують цим кроком.
«Обов’язково зробіть пробний весільний макіяж за кілька днів до події. Обговоріть зі своїм візажистом всі тонкощі макіяжу, можливо, вам десь некомфортно або щось заважає. Ви можете прислухатися до поради майстра і вибрати помаду для губ іншого відтінку або зробити стрілку на рухомій повіці більш тонкою. Всі ці нюанси і є запорукою ідеального весільного макіяжу», – каже б’юті-гуру.
Шарлотта, яка неодноразово відповідала за весільний макіяж зірок, зокрема Кейт Мосс і Міранди Керр, також рекомендує наносити тон подушечками пальців. Це допоможе домогтися того самого ефекту «другої шкіри», й образ вийде максимально природним.
«Навіть для створення «макіяжу без макіяжу» вам знадобиться тональний крем, не кажучи вже про стійкий весільний образ. Але це не означає, що ви попрощаєтеся зі своїми улюбленими веснянками і родимками – все це в минулому. Головне – правильно підібрати тональну основу, але ще більш важливим стане її нанесення. Я знаю, що технік нанесення тону багато, і це більшою мірою індивідуальні переваги візажиста, проте пальчики – кращі пензлі для мене. Крем тане від тепла моїх рук, і тональні засоби лягають більш тонким і рівним шаром».
Порада №4: правильна база під макіяж – запорука вдалих кадрів
М’які лінії, природне сяйво, бездоганна гладка шкіра, легкий здоровий рум’янець, пухкі губи і виразний погляд – ідеальні складові весільного образу нареченої. Але який у цьому сенс, якщо підібрати неправильну основу під макіяж, і ваш мейк або «попливе», або обличчя буде блищати на фото? І Шарлотта Тілбері, і весільний візажист Ханна Мартін в один голос твердять, що хороший праймер для обличчя є ключовим пунктом в будь-якому макіяжі.
«Весільний макіяж потрібно буде перевіряти на міцність протягом доби: сльози, сміх, спека, поцілунки тощо. Звичайно, можна і потрібно поправляти макіяж протягом дня, однак сказати легше, ніж зробити, особливо якщо враховувати, що наречена завжди в центрі уваги. База під макіяж – це обов’язковий декоративний продукт, який продовжить життя вашому весільному макіяжу, без нього нічого не вийде. Велика помилка пропускати цей крок у макіяжі, побоюючись неприродної щільності й «ефекту маски» на обличчі», – розповідає Тілбері.
Ідеальна база також важлива для вдалих знімків. Якщо на весіллі планується зйомка з використанням спалаху, нареченій краще уникати засобів з SPF-фільтрами. Зі слів Ханни, це правило весільного макіяжу вона ніколи не порушує і втілила його в б’юті-образі принцеси Євгенії. Візажистка використовувала вітамінізовану базу для обличчя і вирівняла тон шкіри Євгенії легким маскувальним коректором, який не приховував милі веснянки і здоровий рум’янець нареченої.
Порада №5: ніяких експериментів
Відомий візажист Деніел Мартін, який працював над вінчальними луками двох Віндзорських наречених – Меган Маркл і Зари Філіппс, – наполягає на тому, що весілля – не час для експериментів з б’юті-образами. Цю думку також поділяє Шарлотта Тілбері, яка говорить, що зазвичай мета весільного макіяжу – підкреслити природну красу, без помітних прийомів, але бувають і виключення. Якщо до цього ви з майстром тестували арт-версію весільного макіяжу з використанням глітера або яскравих тіней, тоді чудово. Якщо ні, то грати з тими ж відтінками, не варто.
Деніел же пропонує всім нареченим взяти приклад з обраниці принца Гаррі: в день весілля Меган вибрала виграшну стратегію, висунувши на перший план свої природні зовнішні гідності. Відмовившись від важкого макіяжу, Меган зробила ставку на своє фірмове «сяйво» шкіри. Секрет – у грамотному зволоженні та розподілі тону. Саме Мартін, який є близьким другом Маркл, надав знаменитим веснянкам актриси настільки сліпуче сяйво.
«Я просто збалансував і нейтралізував будь-які зміни кольору там, де це необхідно, за допомогою консилера і тонального крему, – зізнався в одному з інтерв’ю Деніел. – Мені подобається використовувати базу на водній основі, тому що вона добре всмоктується в шкіру, не спричиняючи жирності з часом».
Сюди ж Мартін відносить ще одне золоте правило для наречених – не гнатися за трендами. Захопленість нинішніми тенденціями краси, особливо швидкоплинними, може зіграти злий жарт з нареченими. Тому візажист радить уникати мікротрендів у сфері макіяжу і не намагатися на один день стати найкращою версією себе за допомогою б’юті-хитрощів.
«Зараз в макіяжі так багато всього, що приховує, маскує контурингом і стробінгом, і створює хибну уяву про те, що у вас є від природи», – сказав Деніел Мартін.
Замість цього він пропонує залишатися вірною своєму стилю, природній красі й у виборі весільного макіяжу проявити любов до мінімалізму, який буде завжди актуальний.
Саме так вчинила єдина донька принцеси Анни Зара, виходячи заміж за Майка Тіндолла. Все життя онука королеви присвятила спорту, але в день свого весілля в Единбурзі вона виглядала цілком традиційно, як і личить нареченій королівської крові.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!