Пророчий сон: як правильно спати і висипатися

Завдяки науці у нас є розуміння того, що відбувається з нами під час сну і як на це можна вплинути. На сьогоднішні сон – це найкращий спосіб відновлення організму, і поки ніщо його не здатне замінити. У той час як ми спимо, працює гормон мелатонін. Його концентрація в сироватці крові вночі в 30 разів більша, ніж вдень, причому максимум концентрації в середньому за безліччю спостережень припадає приблизно на 2 години ночі за місцевим сонячним часом.

Мелатонін впливає на наші клітини і змінює рівень секреції інших гормонів. Це такий пейсмейкер всієї системи організму. Мелатонін нейтралізує руйнівні наслідки окислювальних процесів, які є основною причиною недовідновлення, старіння і тьмяності шкіри. Він проникає в усі органи і тканини, сприяє нормалізації імунної системи.

Вчені виявили, що гормональне відновлення найкраще відбувається до 24:00. Спати краще в темний час доби, оскільки саме за таких умов виробляється мелатонін і запускаються відновлювальні процеси. А найоптимальнішим часом відходу до сну вважається період з 22:00 до 23:00.

Ранок мудріший від вечора

Зараз лікарі впевнені, що поки ми спимо, мозок працює ще й над раціональним розв’язанням  наших проблем. Часто ми засипаємо з якимись проблемами і питаннями, які застрягли у нас в підсвідомості. А вранці прокидаємося, і все не так погано. Вночі, а точніше в першій фазі швидкого сну, в мозку запускається емоційна мережа, в якій зберігаються подібні відчуття зі схожих ситуацій минулого. Проглядається кластер негативних емоцій, а потім – їх рішень. Виходить, що сни піклуються про наш душевний спокій. Автоматично, попри все.

Спимо якісно

Щоб отримувати від сну максимум користі, можна спробувати дотримуватися таких рекомендацій.

  • Лягайте рано, вставайте рано.
  • Ставте будильник на час, коли потрібно відійти до сну.
  • Прогуляйтеся перед сном або вимкніть вдома wi-fi за годину до відходу до сну.
  • Якщо ви випили алкоголь, час між останньою порцією і відходом до сну має бути не менше 3 годин.
  • Провітрюйте приміщення, найкраще спиться за температурах близько 17-18°С.
  • Зробіть так, щоб тілу було зручно.
  • Не економте на ліжку, адже ви проводите в ньому третину життя.
  • Лягайте не того ж дня, коли вам треба вставати.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також