Сік селери натщесерце: чим корисний і як пити

Тенденцію починати день зі склянки соку селери започаткував Ентоні Вільям, відомий як Medical Medium («медіум медицини»). Він видав книгу під назвою «Сік селери. Природний еліксир енергії та здоров’я», яка миттєво стала світовим бестселером і поселилася на книжкових полицях багатьох зірок. Сьогодні такі супермоделі і актори, як Дженніфер Еністон, Наомі Кемпбелл, Кейт Хадсон, Гвінет Пелтроу співають оди соку селери і сміливо демонструють у соцмережах, як щоранку п’ють «еліксир енергії та здоров’я».

Розповімо про користь і шкоду соку селери натщесерце, кому можна його пити, а кому — протипоказано.

Чому корисно пити сік із селери: аргументи «за»

«Селера наводить порядок у вашому організмі», — говорить Ентоні Вільям і стверджує, що найкраще рослина засвоюється організмом у тому випадку, якщо потрапляє до нього у вигляді соку. Згідно з медичними дослідженнями це справді так: сік селери набагато корисніший, ніж сама селера. Наводимо декілька аргументів «за» сік із селери:

  • багатий на вітаміни К, А, калій, кальцій, залізо, фолієву кислоту та інші необхідні нашому тілу компоненти;
  • збагачує організм вітаміном С, який запускає в організмі процеси регенерації. Цей компонент також необхідний для того, аби підтримувати в хорошому стані шкіру, кістки, м’язи та судини;
  • є своєрідним імуностимулятором. Має противірусні та жарознижувальні властивості;
  • містить хлорофіл, який насичує кров киснем, а також цілу групу антиоксидантів, які разом запускають процеси виведення токсинів з організму;
  • містить клітковину, яка вважається основою для правильної роботи кишківника, нормалізації обміну речовин та, відповідно, зменшення ваги. Потрапляючи в кишківник, клітковина також зменшує запальні процеси, що можуть утворюватися в ньому. Це призводить до загального оздоровлення організму й покращення самопочуття;
  • містить бета-каротин, який допомагає зберегти гострий зір і додатково зміцнює імунітет;
  • має заспокійливі властивості. Сік селери стабілізує роботу нервової системи.

Сік селери натщесерце: протипоказання

Попри те, що сік селери має багато корисних властивостей, пити його можна не всім. Редакція дізналася, кому не можна пити сік селери натщесерце:

  • людям, які мають камені в нирках категорично заборонено вживати сік селери;
  • протипоказано пити селеровий сік людям з епілепсією;
  • тим, хто страждає на варикозне розширення вен і тромбофлебіт, не рекомендовано вживати сік селери;
  • вагітність, лактація, сильна менструація також вважаються протипоказаннями.

Як пити сік із селери

Добова норма соку селери становить 120 мілілітрів. Його можна пити в чистому вигляді або змішувати з іншими соками. Якщо ви запланували зробити коктейль, беріть приблизно 30 мілілітрів соку селери на 150 мілілітрів будь-якого іншого.

Нутриціологи наголошують на тому, що сік селери важливо вичавлювати одразу перед вживанням, оскільки найбільше корисних властивостей він має лише у свіжому вигляді. Пити сік треба приблизно за пів години до вживання їжі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також