Спорт заради життя, а не життя заради спорту: як почати тренуватися і навіщо це вам

У сучасному світі спорт – найкраще й незамінне джерело енергії успішної людини як для повсякденних завдань, так і для улюблених захоплень. Правильно збудовані тренування надають радість і задоволення завдяки виробленню гормонів і досягнень все нових результатів. Також це відмінний спосіб виплеснути емоції та перезавантажитися емоційно, залишивши весь негатив у залі. Якщо ви займаєтеся регулярно, із внутрішнім балансом у вас буде повний порядок. Систематичне навантаження дозволить зміцнити нервову систему, що позитивно позначиться на емоційному фоні й фізичному здоров’ї.

Ми наче зомбі в цьому світі. Не живемо, а виживаємо, не рухаємося, а пересуваємося. Підвищити якість життя не вийде, тільки приймаючи добавки в харчуванні, вітаміни, відвідуючи масажні салони і SPA. Гнучкість, сила, витривалість – усе це можна і потрібно розвивати за допомогою систематичних занять спортом.

Чому важливо займатися спортом

Ось п’ять головних причин зайнятися спортом:

  • підвищення імунітету, що актуально в період інфекційних захворювань;
  • підвищення стійкості до стресу;
  • нормалізація сну;
  • гарний настрій;
  • швидке відновлення організму після травм, важких захворювань, операцій тощо.

Домашні тренування vs спортзал

Не у кожного є можливість відвідувати фітнес-клуб, тому варто почати з тренувань онлайн. Це зекономить ваш час і стане першим кроком у світ спорту і здоров’я.

Є й інші причини. Можливо, ви відчуваєте психологічний дискомфорт у фітнес-клубі через слабку фізичну підготовку або неспортивний зовнішній вигляд? Для старту вам також буде зручніше тренуватися вдома.

Зверніть увагу: перед початком будь-яких занять варто проконсультуватися з тренером щодо інвентарю, стану здоров’я, рівня навантажень, виходячи з вашої поточної фізичної підготовки.

Одна з основних переваг тренувань у залі – атмосфера, що налаштовує на робочий лад. Нерідко для новачків приклад інших стає сильною мотивацією для досягнення результату. Великим плюсом буде й те, що тренер контролює виконання вправ. Це не дозволить розслабитися або травмуватися через недотримання техніки. А різноманітність професійного обладнання дозволить безпечно підвищити навантаження. Але незалежно від обраного варіанту занять, результат залежить від докладених зусиль.

Типові помилки спортсменів-початківців

Існує кілька поширених помилок новачків, які припускають за наявності бажання домогтися результату якомога швидше.

  1. Приділяти увагу одному «проблемному місцю» неправильно.

Навколо кожного суглоба є м’язи. Якщо їх розвивати непропорційно, нормальне положення і живлення суглоба порушуються. Він швидше зношується і згодом виникають больові відчуття.

  1. Як недостатність навантаження, так і перенавантаження не призводять до бажаного результату.

Надмірне навантаження небезпечне, тому що організм працює на межі і є ризик отримати травму. За підвищених навантажень організму не вистачатиме часу на відновлення, що призводить до швидкого зносу і дисфункцій гормональної системи.

Недостатність навантаження не так небезпечна, але ви не побачите позитивного ефекту від тренувань і швидко втратите мотивацію.

Тільки індивідуально підібрані тренером режими занять, ваг і харчування дозволять впевнено і безпечно просуватися до наміченої мети!

  1. Голодна дієта завдає шкоди організму.

Харчування має бути збалансованим і різноманітним. Організму необхідні білки, жири, вуглеводи, вітаміни та інші речовини, чого від монодієти отримати неможливо.

Під час голодних дієт схуднення відбувається багато в чому через втрату лімфоїдних тканин і м’язових волокон, а не жиру, який зникає в останню чергу. Втрата ваги буде в наявності, але повернеться ще великою шкодою і кілограмами. Голодна дієта закінчується завжди однаково: харчовим зривом і розвитком депресії на тлі втрати поживних речовин.

Жир не спалюється локально, а зникає тільки в разі дотримання харчування і загальної фізичної активності. Підшкірний жир, якого хочуть позбутися жінки, зникає під час відновлення організму після навантажень. Наприклад, після інтенсивного інтервального кардіо.

Малорухливий спосіб життя неминуче призводить до проблем зі здоров’ям. Коли до мене звертаються вперше, я пропоную пройти тести і зафіксувати результат у «Шкалі досягнень». Надалі за нею можна відстежувати зростання своїх силових показників і витривалості.

Як правильно займатися спортом

Основа моїх тренувань – перевірений роками класичний підхід, який використовується в професійному спорті з елементами сучасних інновацій. Мої програми розраховані на тих, хто налаштований на роботу і результат. Залежно від вибору плану харчування і тренувань, ви будете втрачати вагу або приростати в м’язовій масі.

Тренування триває від 60 до 90 хвилин. У програму входить 6 тренувань + кардіо. Одразу ви отримуєте 3 заняття, наприкінці тижня відбувається індивідуальне коригування, і ви займаєтеся ще тиждень. Після чого отримуєте 3-4 нові тренування, і працюємо за тією ж схемою.

Вам будуть доступні відео з розглядом техніки вправ. Ви також можете надіслати своє відео, і я поясню основні моменти. Крім цього, ви отримаєте робочу програму для будь-якого залу або вдома з ефективними вправами, з точною кількістю підходів і повторень.

Для чого вам це?

1. Силові тренування призводять до трансформації на клітинному рівні – ви активніше витрачаєте енергію протягом дня.

2. Ви придбаєте базу знань щодо тренувань і харчування.

3. Ви зміцните м’язовий корсет, що зробить ваше повсякденне життя комфортнішим і безпечнішим.

4. Ваше тіло отримає гарний спортивний рельєф.

5. Ви зміцните імунітет і підвищите стресостійкість.

6. Ви станете сильнішими, витривалішими і впевненішими.

Хочете дізнатися більше? Переходьте за посиланням і підписуйтесь на YouTube-канал і Instagram Ольги Войс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також