Вітаміни для вагітних: які потрібні і як правильно приймати

Нина Ходаковская

Під час вагітності жінка інстинктивно споживає більше продуктів, причому іноді тих, які ніколи не любила. Вважається, що смакові переваги підштовхують її до вибору продуктів, необхідних для дитини в цей момент. Важливо розібратися, яких само нутрієнтів організм жінки і малюка потребує найбільше?

Які вітаміни потрібні вагітним?

Класичним набором вітамінів для вагітних є:

  • вітаміни групи В;
  • вітамін D;
  • вітамін А;
  • вітамін С;
  • вітамін Е;
  • мінерали (залізо, селен, йод, кальцій, цинк, хром, мідь, магній).

Чому вагітним потрібно пити вітаміни?

Не заповнивши потребу в зазначених речовинах, жінка багато чим ризикує, адже в момент вагітності вона відповідає не тільки за своє життя, але і за життя свого майбутнього малюка. Так, у першому триместрі нестача вітамінів і мікроелементів може стати причиною аномалій розвитку плода, а в гіршому випадку – і зовсім спричинити летальний результат. Авітаміноз здатний стати причиною збою в роботі нервової, серцево-судинної, травної та інших систем малюка, пороку розвитку низки його органів. При цьому потреби в нутрієнтах різні, наприклад, у другому і третьому триместрах вагітності потреба у вітамінах і мінералах зростає на 30-40%. При цьому з їжі отримати достатню кількість нутрієнтів дуже складно, навіть практично неможливо.

Якщо ж говорити про самопочуття вагітної, то перший і третій триместри є найскладнішими. Перший – через токсикоз, а третій – через навантаження на організм вагітної, що зростає та може проявлятися набряками, варикозним розширенням вен, підвищенням артеріального тиску й іншими ускладненнями. Аби максимально зміцнити організм майбутньої мами, необхідно обов’язково пити такі нутрицевтики:

  • вітамін D в правильному дозуванні;
  • Омега-3;
  • фолієву кислоту;
  • пробіотики.

Обов’язково після консультації з лікарем.

читайте також

Як правильно вагітним приймати вітаміни?

Вітамін D є важливою живильною речовиною, оскільки він сприяє засвоєнню кальцію, а це впливає на формування кісток малюка в утробі матері. До того ж він зміцнює загальний стан організму, дає заряд енергії та бадьорості. Якщо ви не знаєте рівень вітаміну D у вас в організмі, безпечна доза, яку можна пити щодня, – 5000 міжнародних одиниць. Щоб вітамін D правильно засвоювався, його обов’язково потрібно пити з вітаміном К.

Омега-3 – це корисні жирні кислоти, які містяться в багатьох видах риби і морепродуктів. Вони необхідні для здорового розвитку мозку у дитини і формування нервової системи. Також Омега-3 дуже корисна для нервової системи мами: регулярне споживання жирних кислот може допомогти підтримувати гарний настрій під час вагітності й уникнути післяпологової депресії. Крім того, Омега-3 корисна для здоров’я серцево-судинної системи і міцного імунітету. Дозування Омега-3 може становити від 2 до 4 г на добу.

Фолієва кислота обов’язкова до приймання до і під час вагітності. Але фолієва кислота повинна бути в правильній формі – це фолат, або 5-метил–тетрагідрофолат, інакше вона просто не спрацює і навіть може завдати шкоди організму. Фолієва кислота потрібна, щоб допомогти запобігти виникненню вроджених дефектів мозку і хребта у вашої дитини. Щодня без аналізів можна приймати 400 мкг фолієвої кислоти.

Пробіотики також потрібні молодій мамі. Вони допоможуть нормалізувати роботу кишківника і поліпшити травлення, створити правильну мікрофлору. А здорова мікрофлора є запорукою міцного імунітету. Вживаючи пробіотики під час вагітності, мама закладає правильну мікрофлору, як фундамент, в мікробіом малюка на все його життя.

Чому для вагітних краще монопрепарати, а не комплекси?

Багато рекомендують приймати вагітним полівітамінні комплекси, які містять безліч вітамінів і мінералів. Але я є прихильником монопрепаратів. Окремо нутрицевтики краще засвоюються організмом і швидше можуть впоратися зі своїм завданням. І пам’ятайте, що вагітність – це дуже тендітний момент у житті жінки, і всі нутрицевтики мають призначатися за результатами аналізів лікарем або нутриціологом.

Будьте здорові!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також