Про вегетаріанство й аюрведу
Вегетаріанкою я стала в 6 років. Мені пощастило з батьками. Вони ніколи не відмовляли від цієї ідеї. На той момент відмова від м’яса сталася, здавалося б, неусвідомлено. Адже в голові маленької дівчинки не виникало причин для того, щоб поставити під заборону певну групу продуктів. Все відбувалося на рівні відчуттів. Але зараз я розумію, що це було свідомим вибором. Я вірю в реінкарнацію і в те, що в нове життя ми приносимо наш стан свідомості. Ймовірно, що раніше, в минулому житті, я від м’яса вже відмовилася 🙂
Коли мені було 18 років, я захопилася ведами. Це призвело до появи нових харчових звичок. На той момент я дотримувалася принципів ведичної кулінарії і моє харчування відрізнялося від стандартних принципів харчування за ведами тільки відсутністю молока в раціоні. І це, до речі, єдине, в чому я не згодна з аюрведою і з ведами, тому що те молоко, яке ми отримуємо на виході з молочних комбінатів, не має нічого спільного з тим живим, природним і здоровим продуктом, які рекомендують вживати в ведах. Згодом я перейшла на абсолютно веганський раціон, виключивши всю молочку, яйця та інші продукти тваринного походження.
Але і цього мені стало мало, і я вирішила перейти на сироїдіння. Зараз я готуюся до наступного етапу – переходу на фрукторіанства. Можливо, так я доберуся і до праноідіння 🙂
Про раціон харчування
Як такої схеми живлення немає, але мій раціон підпорядкований моєму ритму життя і передбачає в себе дуже багато фруктів і овочів. Фрукти я їм в першу половину дня, а в другій – більше овочів і свіжої зелені. У моєму раціоні також багато зелені, свіжих соків, смузі. Заради останніх я спеціально купила якісну шнекову соковичавлювач і потужний блендер. Єдине правило: овочі з зеленню і фрукти я вживаю в різний час, окремо один від одного, щоб організму не доводилося напружуватися на перероблення продуктів, що вимагають різного середовища перетравлення.
Я не вживаю додатково жодних добавок, вітамінів. Кажу суворе «ні» солі й цукру. З моменту переходу на сироїдіння я викинула домашню аптечку з усіма ліками, а всі вітаміни і необхідні мікроелементи отримую з їжі. Періодично додаю аюрведичну суміш з трав, що сприяє виведенню шлаків, токсинів і очищенню від паразитів.
П’ю тільки дистильовану воду. Зараз живу в Америці, і тут нею нікого не здивуєш. Вона продається в пляшках у будь-якому супермаркеті. Не можу нікому рекомендувати вживання дистиляту – знаю, що на цьому ґрунті виникає безліч суперечок. Але я зробила свій вибір на її користь. За своїм складом і відсутності смаку вона нагадує природну – дощову або талу воду. І якнайкраще втамовує спрагу.
Про духовний розвиток
Багато змін у моєму харчуванні було зроблено заради розвитку на духовному рівні. Всі аскези відбувалися і відбуваються заради духовного росту. Я дійсно захоплена ведичною психологією й астрологією. Зараз проходжу навчання в улюбленого філософа, письменника й астролога – Рамі Блекта. Він дуже сильно впливає на мій розвиток і становлення.
Про здоров’я
Попри те що я практикувала вегетаріанство і веганство багато років, до переходу на сироїдіння в моєму раціоні регулярно виникав джанк-фуд: всі ці чипси, вулична їжа, шоколадки, сухарики. Цим були спровоковані серйозні проблеми зі шкірою обличчя. Але в результаті очищення на сирому ці проблеми пішли, шкіра очистилася, стан став легший, а енергії вистачає на ще більшу кількість справ, навчання і проєктів, яким я приділяю весь свій час. До того ж сироїдіння спрощує раціон і абсолютно не забирає час на готування. Крім регулярних закупівель в органічних і фермерських магазинах, приготування їжі зводиться до процесу: дістала, помила, порізала, з’їла. А отже – тепер мені цілком вистачає 24 годин на добу, щоб відчувати свою ефективність і продуктивно проживати кожен новий день.
Про те, як перейти на сироїдіння
Я перейшла на сироїдіння лише з третього разу. Під час першого переході у мене розвинулася депресія. На другому – сталося сильне загострення проблем зі шкірою обличчя. Але зараз я розуміння, що це було спричинено нестачею знань. Коли я тільки планувала перехід на сироїдіння, про все дізнавалася сама, читала книги, дивилася відео. Ніхто не попереджав мене, що треба буде зіткнутися із загостреннями наявних проблем зі здоров’ям. У такий спосіб тіло очищується, а розум звикає до відмови від тих щоденних допінгів, якими ми регулярно закриваємо свої емоціональні потрясіння, скрашуємо свята або підтримуємо в періоди сильного робочого завантаження.
Коли моя свідомість вже була підготовлена, тоді процес входу в сироїдіння стався усвідомлено і без зривів. Я зрозуміла, для чого я це роблю, які бонуси отримую від сироїдіння, якої шкоди моєму тілу і розуму несе «мертва» їжа. Мене перестали приваблювати торти, бургери і картопля-фрі. Джанк-фуд для мене дорівнює прищам, зморшкам і зайвим жировим відкладенням на тілі.
Про фізичні навантаження
Мій девіз: ні дня без спорту. Потрібно примушувати своє тіло щодня потіти хоча б до легкої «роси». Я сама займаюся і всім рекомендую займатися йогою. Про її користь вже багато сказано. Також рекомендую плавання. Воно прекрасно і як фізичне навантаження, і як спосіб релаксу для зняття напруження. Зараз мої «актівіті» – це біг і гаряча йога. Але остання підходить далеко не всім.
Про те, як змінити свої звички
Моя порада людям, які прагнуть змінити свій раціон, – наповнюватися знаннями. Коли ви будете наповнені, ви не захочете вживати їжу, яка вам шкодить. Ані ломка, ані апатія не страшні, коли ви розумієте, в чому сенс вживання живої їжі. Ви вживаєте те, що дає вам 100% енергії. Ви не заробляєте втому від їжі. Вам не хочеться поспати, полежати, відпочити після обіду або ситної вечері, щоб акумулювати сили на перетравлення. Ви отримуєте енергію, накопичену в живих продуктах. А з нею можете вже йти і діяти, творити корисні справи. Можна любити шоколад тільки доти, поки його ідентифікуєш із задоволенням. Коли отримуєш його від смаку і від сплеску гормонів у крові після. Я ж знаю, що такий продукт завдасть мені тільки шкоду. І волію йому, наприклад, банан, який так само спровокує сплеск серотоніну в крові.
Наступним кроком після отримання теоретичних знань з теми я раджу провести чищення організму. Важливо провести чищення печінки, поголодувати, сходити на гідроколонотерапію. Тільки після цього прибирати гарячу їжу і переходити на 100% сироїдіння. Це – мій досвід, і він дуже комфортний.
Про плани на майбутнє
Зараз я живу в Каліфорнії і займаюся плануванням своєї поїздки на Балі. Там я буду зустрічати Новий рік в компанії своїх однодумців – Анни й Ара Аруша. Я дуже гнучка і не прив’язана до одного місця. І якщо буде запит, то обов’язково в 2018 приїду в Україну.
Про фільми та книги
Рекомендую всі книги мого ментора і вчителі Рамі Блекта. Раджу почати з книги «Три енергії». Також раджу не залишати без уваги книгу «Чудо голодування» відомого американського дієтолога і фізіотерапевта, який став особистим прикладом дієвості своєї системи, – Поля Брегга. Ще одна обов’язкова до прочитання книга – Тоня Заваста «Чудо сироїдіння». Подивіться на дозвіллі документальні фільми What the Health і «Товстий, хворий, майже мертвий». Ваш погляд на звичні речі зміниться кардинально, а нові, більш здорові звички прийдуть на заміну старим діям, які щодня вас руйнують. Звичайно ж, усі знання, які я отримую в процесі свого особистого досвіду, я відкриваю для кожного на своєму Youtube каналі. І ділюся ними абсолютно безоплатно з кожним, хто потребує поради і дружнього напучення. До мене щодня звертається дуже багато людей за допомогою і консультацією з питань здоров’я, з психологічними проблемами, які перебувають на межі нервових зривів і в стані апатії. Зараз я в щоденному режимі приділяю по парі годин допомозі та консультуванню таких людей. Сподіваюся, мої поради допомагають і змінюють чийсь стан на краще. Я чую схвальні відгуки, і це мене мотивує більше вкладати в отримання нових знань, аби ділитися і поширювати їх надалі, перетворювати і стимулювати, спонукати формувати корисні звички, мотивувати людей ставитися більш усвідомлено до себе, свого розуму, тіла і цінувати кожен новий день.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!