Приміть ванну
Якщо причина набряків не цикл, то, прокинувшись з опухлим обличчям і тілом, насамперед варто набрати ванну. Тільки пам’ятайте, що гаряча ванна вам не допоможе від набряків, адже вона навпаки розширює судини. Вам потрібна ледь тепла вода. Взимку достатньо і температури 37-40 °C, а якщо зможете просидіти в трохи більш прохолодній воді більше 10 хвилин, ще краще. Звичайно, не варто забувати про здоров’я, тому, виходячи з ванни, закутайтеся в теплий халат, щоб не застудитися. Тим не менш, чим прохолодніша вода, тим помітнішим буде ефект від лімфодренажної процедури. Поліпшать ефект всілякі засоби для ванн із морською сіллю або водоростями. Корисні речовини в них активізують виведення токсинів та зайвої рідини, за рахунок чого набряки спадають швидше. Не сидіть у ванній більше 15 хвилин, це зовсім не обов’язково, особливо з огляду на низький температурний режим. Дотримуйтесь часового та температурного режиму і тоді можете бути впевнені в безпеці процедури.
Зробіть крижану ванну для обличчя
Якщо для тіла достатньо прийняти ванну з температурою, що дорівнює температурі тіла, то обличчя повільніше реагує на таку процедуру. Для нього можна знизити градус максимально. Багато зірок, включаючи Софі Лорен, Камерон Діас, Дженніфер Еністон, Дрю Беррімор, не раз говорили, що крижана ванна для обличчя з ранку – запорука їхньої молодості. І це справді має сенс. Холод чинить на шкіру омолоджувальну дію, сприяючи посиленню мікроциркуляції у шкірі. Прискорена циркуляція крові сприяє не тільки уповільненню процесу старіння (це один із секретів скандинавок, до речі), але й має відмінний вплив на набряки як обличчя загалом, так і на зону навколо очей. Зайва рідина та токсини йдуть, покращуючи тонус шкіри.
Сходіть у лазню
Не тільки холод допомагає вивести зайву рідину з організму. Пара та високі температури діють майже так само. У процесі парення стимулюється лімфоток і покращується робота судин, завдяки чому з організму виходять зайва рідина, токсини та шлаки. Турецька лазня особливо корисна для шкіри, тому що вологість приміщення досягає 100%, що дуже добре позначається на стані шкірного покриву тіла та обличчя. До того ж, у лазні можна використовувати олії для тіла, які швидше і глибше вберуться, покращивши гідратацію шкіри. Якщо немає можливості відвідати лазню, прийміть контрастний душ, причому перепадів температури має бути кілька. Спочатку добре прогрійтеся під гарячою водою, потім увімкніть холодні струмені. Повторіть щонайменше 3 рази, щоб активізувати лімфатичну систему.
Замість лазні та контрастного душу при мінімальній набряклості тіла добре працюють розпарюючі креми, маски та обгортання.
Запишіться на масаж
Ніщо так не активізує роботу лімфатичної системи, як якісний масаж. Якщо займатися приготуванням масок для обличчя ніколи, вашим єдиним порятунком стане масаж обличчя, який займає 5 хвилин. Його можна проводити руками по масажних лініях або ж за допомогою б’юті-гаджетів, різних масажерів на кшталт нефритового ролика або гуаша. Що ж до тіла, то тут вибір типів процедури великий. Це може бути класичний лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, медовий або апаратний. Навіть після першої процедури ви помітите, що набряклість поступово вас покидає. Все завдяки тому, що масаж активує відтік лімфи, виводячи зайву воду та токсини.
Скоригуйте питний режим та харчування
Те, що норма води 2 л у кожного – не правда, все залежить від маси тіла. Наприклад, якщо ви важите 55 кг, то вам необхідно до 1,5 л води, тоді як людям із великою вагою потрібно пити відповідно більше. Проте, якщо у вас набряклість з’явилася після новорічних свят, тобто після випитого шампанського, то одного питного режиму буде замало. Потрібно скоригувати харчування. Заберіть із раціону «неправильні» жири, солодощі та продукти з великою кількістю солі, оскільки вони затримують в організмі воду. Про алкоголь також варто забути. Через нього рідина та токсини в організмі накопичуються, порушуючи електролітний баланс усередині клітин. До речі, алкоголь та газовані солодкі напої також гальмують роботу нирок. Цікаво, що порушення електролітного балансу призводить до того, що клітини відчувають стан зневоднення і дають сигнал організму заповнити втрату рідини ще більшою її затримкою. Саме тому з похмілля людина відчуває сильну спрагу, за якою настає набряклість.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!