Як менструальний цикл впливає на стан шкіри

Чи знайоме вам відчуття постійної зміни настрою або зміни смакових пристрастей? То вам холодно, то жарко, то ви хочете солодкого, то соленого. Причиною цього є гормони, що дуже впливають на стан шкіри обличчя й тіла. Пропонуємо вам розібратися у взаємозв’язку менструального циклу й стану шкіри.

Менструальний цикл: що це таке

Для того, щоб розібратися в зв’язку стану шкіри та фази циклу, необхідно почати з поняття «місячних». Послідовна зміна фолікулярної, овуляторної та лютеїнової фаз називається менструальним циклом. Під час менструації відбувається відторгнення слизової оболонки матки, через що й з’являються кров’янисті виділення. У здорового жіночого організму місячні тривають від трьох до семи днів.

Фази менструального циклу

Перша фаза – фолікулярна. Вона має на увазі під собою розвиток фолікула. У вас починає підвищуватися естроген до моменту розриву фолікула. Фолікулярна фаза починається в перший день місячних і триває від семи до двадцяти семи днів.

Овуляція – процес розриву фолікула, що розвивався в першій (фолікулярній) фазі. З нього виходить яйцеклітина, що готова до запліднення. У ці дні й відбувається зачаття малюка.

Останньою фазою йде лютеїнова, що вважається від моменту розриву фолікула й триває до початку місячних (тобто до фолікулярної фази). У цій фазі на місці фолікула, що луснув, утворюється тимчасова ендокринна залоза, яка починає активно виробляти прогестерон.

Шкіра та менструальна фаза: взаємозв’язок

Під час фолікулярної фази починається зростання домінантного фолікула й починає збільшуватися концентрація естрогену та естрадіолу. Завдяки гормону естрадіолу ви помітите, як пройдуть висипання, вугрі, а загальний стан шкіри помітно покращиться.

В овуляторній фазі дівчина може спостерігати сяйво шкіри. Завдяки повноцінній васкуляризації дерма має здоровий і доглянутий вигляд. У цей період відмінно підходять зволожуючі й живильні процедури для шкіри обличчя.

Якщо говорити про лютеїнову фазу, то в ній починає збільшуватися прогестерон, який підвищує здатність шкіри накопичувати та утримувати рідину. Через це дівчина може спостерігати набряклість або рихлість шкіри, поява комедонів і вугрів. Уповільнений відтік крові капілярами робить шкіру наповненою кров’ю, тому не рекомендується проводити хірургічні маніпуляції або лімфодренажний масаж.

Шкіра, незалежно від фази менструального циклу, потребує правильного догляду. Не забувайте дбайливо очищати, зволожувати та живити шкіру. Це стосується як власниць сухої, так і жирної шкіри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також