Ірина Гудим
Без паніки
Мені здається, для будь-якої людини, яка худне, Новий рік — це стрес: море їжі, всі п’ють, веселяться, але треба стримувати себе. Дуже шкода відійти від мети, відкотитись на кілограм назад і взагалі: «Я що ганчірка? Не можу себе взяти до рук? З’їм лише одне тістечко… Мням. Навіщо це я зробила? Адже могла й утриматись. Відчуваю, що вже погладшала!» І з такими думками люди часто йдуть доїдати всі пиріжки, що залишилися.
Тому перед святами важливо налаштувати себе певним чином. Пишу лише про те, що використовую сама!
Якщо людина зараз у процесі схуднення, то її максимальне завдання у свята — не набрати вагу
Усім корисно вибрати стратегію балансу та компенсації: не влаштовувати собі гуляння довжиною в 5-7 днів. Краще, наприклад, 31-го ввечері та 1-го можна їсти те, що хочеться, але 2 січня вже входити у звичайний режим їжі без доїдання всіх смаколиків, що могли залишитися. Благо цього року 2 січня – робочий день. І так само з Різдвом.
У день свята 31 грудня вдень їмо, як завжди, з невеликим наголосом на білкову їжу (м’ясо, риба, яйця). Ситість триматиметься довше. Ситний полуденок обов’язковий. Це може бути сир з ягодами або овочами та йогуртом. Інакше під час пізньої вечері захочеться з’їсти невеликого слона.
Знаючи, які будуть страви за столом, намагайтеся собі виділити кілька тих, які дуже хочеться спробувати. І нехай місце на вашій тарілці буде заповнене овочами: просто салат в італійському стилі або овочі на грилі тощо.
Не докоряйте собі за те, що захотілося з’їсти зайвого, того, що не входило у ваші плани. Пам’ятайте, що основний період роботи над своїми формами та здоров’ям – це не свята, а будні дні. Ми — не машини, а люди з емоціями, почуттями та своїми бажаннями. Тому всі надлишки підкоригуєте після новорічної ночі.
Не налягайте на жирну їжу у поєднанні з алкоголем. Особливо це стосується тих, хто розумно завжди віддає перевагу раціональному споживанню їжі або тільки нещодавно залучився до схуднення. Ваша підшлункова може не витримати такого навантаження. Намагайтеся їсти нежирні страви без ковбаски, свинячого шашлику, великої кількості лосося, великих порцій тортів з кремом.
Багато страв можна полегшити: майонез міняємо на йогурт з гірчицею, свинину на телятину або індичку, борошно біле на борошно з висівками або частково вівсяне (у такий спосіб не змінюється смак страви), зменшуємо кількість цукру в стравах, випічку замінюємо на безе або желе ( на основі них будуть все одно краще, ніж на борошні), а замість солодощів можна звернути увагу на екзотичні фрукти.
Не сидіть довго за столом. Краще хоча б трохи рухатися, придумати якісь рухливі ігри, потанцювати та розважите дітлахів. Або просто приберіть зі столу, коли перестали їсти, інакше постійне перекушування «потроху» забезпечено.
Страви, які я люблю на Новий рік, – це спілкування з друзями, чари обміну подарунками, прикраса будинку, передноворічні поїздки на ковзанку та походи в кіно. Бо найголовніша емоція – це не застілля. До цього я прийшла лише через роки роботи над собою.
Рецепти
Легкий італійський ростбіф
Інгредієнти:
- 1 ½ кг яловичої вирізки;
- сіль і чорний перець на смак;
- 2 столові ложки оливкової олії;
- 1 столова ложка італійської приправи;
- 2 чайні ложки меленого часнику.
Приготування. Дістаньте м’ясо з холодильника, посоліть, поперчіть і дайте постояти 30 хвилин за кімнатної температури. Поки яловичина відпочиває, розігрійте духовку до 205 градусів і підготуйте лист (краще застелити фольгою).
Потім обмажте м’ясо оливковою олією, обваляйте в приправі «Італійські трави» і сухому часнику, викладіть на лист і відправте запікатися на 20 хвилин.
Потім зменште температуру до 120 градусів і залиште м’ясо щонайменше на півтори години, можна довести час запікання до двох годин.
Перед подачею готовий ростбіф викладіть на дерев’яну дошку і накрийте фольгою, щоб м’ясо трохи відпочило і дійшло.
Також можна не запікати м’ясо за високої температури. Є й інший, швидший варіант — одразу змастити його оливковою олією і травами, розжарити сковороду-гриль і дуже швидко обсмажити яловичину з усіх боків, щоб встигла утворитися скоринка, але всередині вона все ще залишалася сирою.
Потім відправити випікатися в духовку м’ясо за температури 120 градусів. В результаті скоринка буде утримувати сік усередині, і серединка вийде м’якою та ніжною, майже як стейк середнього просмаження (medium rare).
Якщо не вдасться з’їсти весь шматок за вечір, холодний ростбіф можна нарізати тонкими шматочками та приготувати з ним смачні сендвічі.
Зимовий салат з мандаринами, диким рисом і журавлиною
Інгредієнти:
Салат:
- 150 г салатного міксу;
- 2 мандарину, очищені та нарізані на часточки;
- 1 чашка готового дикого рису;
- ½ склянки сушених журавлин;
- ¼ склянки мигдальних пластівців;
- ¼ чашки нарізаної кубиками червоної цибулі;
- 3 столові ложки гарбузового насіння.
Заправка:
- 2 столові ложки апельсинового фрешу;
- 1 столова ложка лимонного фрешу;
- 1 столова ложка оливкової олії;
- 2 чайні ложки меду;
- 1 чайна ложка червоного винного оцту;
- ⅛ чайної ложки свіжомеленого чорного перцю.
Приготування. У піалі змішайте всі інгредієнти для заправки та відкладіть. Викладіть у велику миску гарбузове насіння, сушені журавлини, часточки мандаринів, листя салату, рис і цибулю. Акуратно перемішайте, додайте заправку туди і ще раз перемішайте.
Зимовий салат з карамелізованою грушею та козячим сиром
Інгредієнти:
Салат:
- 1 столова ложка вершкового масла щіпка ванільного цукру;
- 2 тверді груші;
- ½ чашки подрібнених горіхів (пекан, кешью, мигдаль або волоські);
- 1 столова ложка коричневого цукру;
- ½ чайної ложки кориці;
- ¼ чайної ложки солі;
- ⅛ чайної ложки кайенського перцю;
- 8 чашок салатного міксу;
- 60 г м’якого козиного сиру; 60 г прошутто (за бажанням).
Заправка:
- ¼ склянки оливкової олії;
- ¼ склянки білого винного оцту;
- щіпка ваніліну;
- 1 чайна ложка меду;
- сіль і перець на смак.
Приготування. Розріжте груші на невеликі часточки. На сковороді розігрійте вершкове масло й додайте туди ванільний цукор і часточки груші. Потримайте їх на одному боці близько семи хвилин, потім переверніть на інший бік і карамелізуйте стільки ж часу. Дістаньте готові груші зі сковороди, але ванільне масло поки залиште. Воно нам ще знадобиться для горіхів.
Якщо ви взяли сирі горіхи, їх потрібно буде запекти, якщо вже підсмажені, тоді додайте в сковороду з ванільною олією каєнський перець, коричневий цукор, сіль і корицю. Викладіть горіхи і перемішайте так, щоб вони рівномірно покрилися сумішшю.
Дайте суміші ще трохи покипіти (буквально хвилину) і викладіть горіхи у тарілку, щоб остигали.
В окремій піалі змішайте усі інгредієнти для заправки. Салатний мікс викладіть у велику миску, вилийте заправку туди і добре перемішайте. Щоб подавати салат до столу, розподіліть зелень у заправці рівномірно по тарілках. Потім зверху викладіть часточки груші, посипте пряними горішками та крихтами сиру. Фінальний штрих – тонкі смужки прошутто, якщо вам так подобається, хоча можна обійтися без нього.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!