Здоровий сон допомагає нам позбутися втоми і стресу, від цього ми маємо більш кращий і привабливий догляд. Але правильний режим сну і деякі звички навіть можуть уповільнити процеси старіння, позбавити вас бактеріального акне, тонких зморшок, болів у тілі і навіть набирання зайвої ваги.
Коли справа доходить до ефективного режиму «сну краси», порад може бути величезна кількість. Однак науково доведено тільки кілька.
Спіть не менше 7 годин на день
Під час численних досліджень Національна асоціація сну Великої Британії встановила, що тривалість сну для дорослих людей має становити від 7 до 9 годин, для людей за 65 – від 7 до 8 годин. Це оптимальна кількість сну, яке допоможе вашому мозку і тілу якісно відпочити. Якісний відпочинок означає, що організм не буде відчувати стресу, а отже, і проблем із зовнішністю на тлі нервового стану не буде.
Також важливо розуміти, що наш організм – не банк, він не працює за накопичувальною системою, де ви 5 днів на тиждень можете спати по 3 години, а потім компенсувати нестачу сну на вихідних. На жаль, це так не працює. Такий непостійний режим збиває циркадні ритми організму, які керують нашим тілом. В разі недосипу порушується також вироблення лептину та герліну – гормонів, які відповідають за відчуття ситості й голоду. Результат – втомленому тілу потрібно більше енергії, ви їсте більше і нерозбірливо, тому гладшаєте. Крім того, порушення гормонального фону може призвести до запалень.
Взагалі, спите не менше 7 годин на добу, і буде вам щастя. Підтверджено британськими вченими (без жартів).
Важлива не тільки кількість, але і якість сну
Наш мозок – центр нервової системи. Якщо він повноцінно не відпочиває, то постраждають усі органи, що вже говорити про зовнішній вигляд – будете ходити як зомбі з фільмів Пола Андерсона, але вам грим буде ні до чого.
Ребекка С. Роббінс, співавторка книги «Сон для успіху!», пише, що під час хорошого нічного (!) сну ваше тіло виводить мертві клітини організму через кров і лімфу, а разом з ними захоплює й інші токсини, які можуть накопичуватися в шкірі. Якщо ваш цикл сну неідеальний, це може призвести до дисбалансу шкіри, зневоднення, почервоніння, зморшок і навіть акне. Але справа не тільки в кількості сну, яку ви отримуєте щоночі. Це також стосується якості. Вчені говорять, що ймовірність того, що ви отримаєте якісний сон протягом 6,5 годин, велика, ніж протягом більш тривалого проміжку часу. Адже знову – справа в біоритми.
Під час сну у людини чергуються фази швидкого і глибокого сну. Щоб виспатися і почуватися бадьорим навіть за мінімальної кількості відпочинку, потрібно прокинутися в фазі швидкого сну. Але як зрозуміти, коли вона настає?
Вчені порахували, що в середньому в 7,5-8,5 годин сну входить 5-6 циклів. Тому можна легко вирахувати ідеальний час для того, аби прокинутися. Ця формула універсальна для всіх дорослих і здорових фізично і психічно людей. В середньому здоровій людині потрібно 15 хвилин, щоб заснути. Тому, якщо вам потрібно прокинутися о 6 ранку, то лягати спати варто о 20:45 або о 22:15. Просто забирайте від того часу, на скільки заведено ваш будильник 7,45-8,45 хвилини.
Слідкуйте за біоритмами і враховуйте свій вік
Так, вік відіграє чималу роль в наших циркадних ритмах. Виявляється, що літнім людям спати треба менше, ніж дітям і дорослим. Пол Келлі, вчений з Оксфорда, який закликав уряди всіх країн змістити час першого уроку на 10-11 ранку, описав у своїй книзі «Годинник тіла. Біологія часу для сну, освіти і роботи », чому важливо лягати спати в один і той же час. Більш того, він вказав оптимальний час для засипання в певному віці. Так, щоб зберегти здоров’я, красу і молодість, людям потрібно прокидатися завжди в один час. Наприклад, 20-річним варто підійматися з ліжка не раніше 9:30, 30-річним – о 8 ранку, в 40 встати доведеться ще раніше – о 7:30, а в 50 років – о 7 годині. Людям після 60 взагалі варто прокидатися мало не з півнями – о 6:30.
Провітрюйте кімнату і спите в шкарпетках
Не лякайтеся, це теж пов’язано з красою, адже здоровий сон означає відпочилий і свіжий вигляд. Взагалі, Метью Уокер, професор психології та неврології в Каліфорнійському університеті, на радіошоу Джо Рогана розповів, чому важливо спати в прохолодному приміщенні, але в шкарпетках. Виявляється, наш мозок можна обдурити і швидше заснути, відповідно, отримати ті самі 7 годин якісного сну. Як це працює? Зі слів Уокера, такий «холодний» підхід до сну відкрили під час спостереження за африканськими племенами. Жителі цих племен ніколи не лягали опівночі, і на те є причина. Північ, означає половину ночі (дякую, Кепе!), тобто ви маєте до 12 години ночі отримати половину від добової норми сну! Люди африканських племен встають на зорі, проте і лягають спати через 2 години після настання сутінків. І причина проста: температура повітря в цей час падає. Через це організм переходить у режим збереження енергії і швидко засинає. Але є ще два трюки, які можуть прискорити процес засинання. Перший – зі шкарпетками. Якщо ви лягаєте спати в теплих шкарпетках, кров приливає до кінцівок, а мозок охолоджується і дає сигнал тілу, що потрібно заснути. Другий трюк полягає в прийомі теплої ванни або душу. Чи помічали, що після банних процедур вас хилить у сон? Уокер пояснив на шоу, що це все фізика: від теплої води і пари тіло нагрівається, судини розширюються, а коли ви вийдете з душу, тіло різко почне втрачати тепло. Так організм сам себе охолоджує, тому ви будете спати, як немовля.
Спіть на шовкових наволочках і в шовковій масці
А ось ця рада безпосередньо стосується тільки краси. Дуже важливо для отримання якісного відпочинку уникати світла під час сну. Маска для очей повністю усуває вразливість до світла, запобігаючи її втручанню в вашу дрімоту. Для досягнення найкращих результатів використовуйте шовкову маску для очей. Оскільки шкіра чутлива до появи механічних зморшок від заломів шкіри під час сну, корисно спати не тільки в шовковій масці, але і на шовковій наволочці. Ця тканина має слизьку поверхню, тому ніяк не подразнює і не шкодить ані шкірі, ані волоссю. Більш того, вона гіпоалергенна і має антибактеріальні властивості, що дуже актуально для тих, у кого часто виникають бактеріальні прищики. Звичайна шовкова тканина може значно зменшити почервоніння, набряклість обличчя і запобігти появі зморшок.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!