Розповідаємо про книги, які не тільки допомагають перенестися в уяві в дивовижні місця нашої планети, а й надихають здійснити незабутню подорож самим.
«Шантарам», Грегорі Девід Робертс
Чудовий роман про Індію! Книга присвячена пригодам втікача-злочинця, який зумів вибратися із безодні і вціліти в одній із найбільш контрастних, суперечливих і загадкових країн світу. Герой після розлучення з дружиною підсів на важкі наркотики, скоїв кілька пограбувань і був засуджений до 19 років тюрьми, але втік звідти. У Бомбеї герой працював контрабандистом, фальшивомонетником, торговцем зброї. Шанувальникам сходу сподобається детальний опис індійських нетрів і розкішних палаців, божевільних переповнених потягів, глухих сіл і галасливих мегаполісів. Книга буквально пронизана щирою любов’ю автора до Індії, яка передається і читачеві. Книга Робертса стала бестселлером і розійшлася по світу мільйонними тиражами.
«Наївні за кордоном, або Шлях нових пілігримів», Марк Твен
Книга розповідає про велику, як називав її сам автор, веселу, розважальну поїздку зі Сполучених Штатів Америки до Палестини через Марсель і Париж, Сицилію і Грецію, Одесу та Севастополь (куди Марк Твен потрапив за чужим паспортом). Це одна з найбільш захопливих і веселих книг про подорожі. Мандрівка відбувається на борту списаного з флоту військового корабля Quaker City, в якій сам він брав участь. Під час плавання група американців-шукачів пригод відкривають для себе новий світ, до якого вони виявилися неготовими. Цікаво, що за життя Марка Твена, ця книга була найпопулярнішою, і фактично перетворила його з журналіста на письменника.
«Сім років у Тибеті», Генріх Харрер
Автобіографічний роман альпініста і мандрівника, в якому він описує свої пригоди та життя у Тибеті в період з 1944 по 1951 рік. Харер, ув’язнений британцями в Індії під час Другої світової війни, втік і опинився в Тибеті. Там він прожив сім років, познайомився з Далай-ламою XIV і став важливою фігурою в культурі Тибету. Книга була написана ним у 1952 році та значною мірою популяризувала образ Тибету та його буддистську культуру для західних читачів. Книга була екранізована у 1997 році з Бредом Піттом у головній ролі, що також сприяло додатковій популяризації твору.
«Дика», Шеріл Стрейд
Уся книга – це спогади авторки про місця, в яких він побував під час пішого походу вздовж узбережжя Тихого океану в 26 років. Вирушити в таку подорож героїню спонукали нещастя в родині: спочатку смерть матері, пізніше – крах шлюбу. Дуже відверта, емоційна і запальна книга про подорож реальної молодої жінки, яка, залишивши все, одна вирушила в небезпечну подорож аби знайти себе і почати життя заново. Всього вона пройшла 1770 кілометрів, з 27 кілометрів – по палючій пустелі, більше ста кілометрів – по вузькій високогірній стежці, піднялася на засніжену гору з тридцяти кілограмовим рюкзаком. У 2014 році книгу Шеріл Стрейд екранізували, головну роль у стрічці зіграла Різ Візерспун.
«Щоденник мотоцикліста», Ернесто Че Гевара
Книга спогадів Ернесто Че Гевари про його подорож Південною Америкою у 1951–1952 роках разом із його другом Альберто Гранадо. Вони вирушили в поїздку на мотоциклі “La Poderosa II” (“Могутня II”), щоб дослідити континент і познайомитися з його народами, культурою та соціальними проблемами. У процесі подорожі Гевара побачив крайню бідність, експлуатацію робітників, придушення корінного населення та жахливі умови життя прокажених. Цей досвід сильно вплинув на його світогляд і сприяв його радикалізації, що зрештою призвело його до революційної діяльності. Книга написана у формі щоденника, містить як пригодницькі моменти, так і роздуми про соціальну несправедливість. У 2004 році за книгою було знято фільм із Гаелем Гарсією Берналем у головній ролі.
«Мистецтво подорожі», Ален де Боттон
Ця книга не про конкретну мандрівку, а про філософію подорожей. У книзі автора можна знайти відповіді на такі питання, як: чому людям властива «полювання до зміни місць», чи можна подорожувати, не виходячи з дому, чому під час подорожі все навколо сприймається зовсім інакше? Ален де Боттон порівнює свої відчуття з оповідями інших мандрівників, намагається довести, що люди вирушають у подорожі не тільки для того, щоб відпочити й отримати враження, але і для того, щоб випробувати ні з чим незрівнянні відчуття свободи і щастя. У книзі безліч цікавих і неочікуваних думок про вічний потяг до небаченого, аеропорти, пейзажі, музеї, фотографії, екзотичні килими і навіть кохання.
«Два мільйони кілометрів до мрії», Костянтин Симоненко
Автор розповідає свою історію подорожей, пояснює, як правильно готуватися до складних мандрівок, і головне – які небезпеки чекають на шляху! На читача чекають захопливі пригоди по 43-ом найбільш рідкісним та незвичайним країнам. У книзі понад три сотні фотографій, зроблених автором під час своїх подорожей. У цій книзі немає нудних описів із путівника, а тільки захопливі та сповнені гумору історії мандрівника, який відвідав усі, без винятку, країни світу!
«У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани», Андрій Любка
Це приватний щоденник численних подорожей до популярних місць балканського регіону, столиць, але також до загублених у часі й просторі провінцій та невизнаних республік. У книзі багато гумору, інформації для роздумів, і цікавих фактів, та й просто думок уголос, а ще пригоди. Чому серби не люблять хорватів, а словенці не вважають себе балканцями, як Дунай не лише ділить, а й сполучає Європу, де й коли македонські даїшники видурюють хабарі, в яку дівчину з Бухареста автор міг би закохатися, скільки можна випити ракії в Сараєві й узо в грецькій таверні – про це та інше розповідає Андрій Любка.
«Їсти, молитися, кохати!», Елізабет Гілберт
Історія Елізабет, у якої є усе для щастя: чоловік, затишний будинок і вірні друзі. Проте жінку не залишає відчуття, що життя проходить повз неї. Одного дня вона зважилася на глобальні зміни у своєму житті, кинула все і вирушила в подорож світом. Три країни – Італія, Індія та Індонезія – допомагають героїні знайти внутрішню гармонію і свободу, а також нове кохання. Історія підкорила серця мільйонів, читаючи роман, хочеться одразу вирушити підкорювати одну з цих чудових країн.
«Пляж», Алекс Гарланд
Історія трьох молодих авантюристів, які вирушили в подорож без чіткого плану і зворотних квитків, знайшли, а потім втратили свій рай на землі, а разом з ним й ідеальне, на перший погляд, співтовариство. Автор зі знанням справи описує улюблені теми молодих ескапістів: спонтанна подорож, райський острів, легкі наркотики й «ідеальне» ком’юніті, що живе далеко від повсякденного цивілізації. Дебютний роман-антиутопія Алекса Гарленда став бестселером у багатьох країнах світу. За роль в екранізації цієї книжки Леонардо Ді Капріо отримав «Золоту малину» («Найгірша чоловіча роль 2001 року»).
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!