Небезпечний пластик: токсичні речовини, яких потрібно уникати

Сайт Ніни Ходаківської: ninakhodakovskaya.com/

Зараз без пластику складно уявити наше життя, він міцно засів у нашій повсякденності і побуті. Пластик можна зустріти практично скрізь, починаючи від упаковки косметики та закінчуючи дитячими іграшками. І нам необхідно максимально усунути його від себе. Для цього давайте з’ясуємо, які є основні види поганого пластика, чим він небезпечний і де міститься.

У чому небезпека

Пластик призводить до інтоксикації організму продуктами розпаду матеріалів, внаслідок чого в тілі накопичуються токсини і відбувається порушення кровообігу та пригнічення захисних функцій організму. Крім того, пластик і токсини – це одна з причин розвитку синдрому дірявого кишківника, який призводить до розвитку аутоімунних захворювань, проблем зі шкірою (акне, висипання, розацеа, псоріаз, екзема). Хронічна інтоксикація може призводити до гормональних дисбалансів, надмірної ваги і навіть стати причиною безпліддя як у жінок, так і у чоловіків.

Токсини можуть потрапляти в наш організм з їжею, водою, повітряно-крапельним і контактними шляхами. Найбільш частими джерелами отруєння є:

  • алкоголь;
  • гриби;
  • побутові хімікати;
  • промислові відходи.

Небезпечні токсини в пластику

До основних хімічних речовин, які отруюють наш організм і яких потрібно уникати в повсякденному житті, належать такі.

  • Бісфенол А – це хімічна речовина, яка використовується у виробництві електроніки, пластика (контейнери для зберігання їжі, пластиковий посуд і пляшки для води, дитячі пляшечки тощо) і навіть медичні прилади. Бісфенол А має негативний вплив в першу чергу на центральну нервову систему.
  • Триклозан – використовується у виробництві засобів особистої гігієни (зубні пасти, ополіскувач для рота, дезодоранти, мило і гелі для душу, піна для гоління, засоби для миття посуду, підлоги, кахлю тощо) і навіть у виробництві косметики. Триклозан негативно впливає на ендокринну систему.
  • Парабени. Використовуються в косметичній, фармацевтичній і харчовій промисловості. Негативно впливають на вироблення естрогену і спричиняють мітохондріальну дисфункцію.
  • Пестициди – засоби обробки рослин. Вони можуть знижувати здатність до навчання, спричиняти безпліддя, хвороба Паркінсона, ендокринні порушення і навіть деякі види раку.
  • Фталати – основні хімічні речовини, які забруднюють довкілля. Основні джерела фталатів – пластик, косметика, дитячі іграшки, побутова хімія, медицина (рукавички, стоматологічні матеріали, фармакологічні капсули), лак для нігтів, акрил, будматеріали і навіть деякі продукти (пиво, вино, м’ясо і яйця). Фталати можуть сприяти розвитку інсулінорезистентності та метаболічного синдрому, порушення синтезу і транспорту жирних кислот, збільшення окисного стресу і розвитку мітохондріальної дисфункції.
  • Виробництво продуктів нафтоперероблення або нафтові дистиляти, які застосовують в поліролях для металевих поверхонь. Їх короткочасний вплив може провокувати тимчасовий розлад зору. Довготривалий вплив призводить до порушення функцій центральної нервової системи, нирок, органів зору і до шкірних захворювань.
  • Також продукт нафтопереробки – це сополімери вінілпіролідону і вінілацетату (PVP/VA COPOLYMER). Область застосування: спреї для волосся, засоби для укладки та косметика. Має токсичну дію, вдихання частинок погано впливає на легені у людей з підвищеною чутливістю.

Але найстрашніше те, що дія цих токсинів посилює дію інших, і в організмі виникає своєрідний коктейль з токсинів, що підсилюють свій негативний вплив на організм значно сильніше, ніж дія одного будь-якого токсину.

Як мінімізувати вплив токсинів від пластика на організм

Тут все просто. Вибирайте керамічний або скляний посуд, відмовтеся від пластмасових пляшок (можна купити спеціальні пляшки для води з медичної сталі). Коли купуєте каву, знімайте пластикову кришку зі стаканчика, нагріваючись пластик починає виділяти канцерогенні речовини. Поліетиленові пакети замініть на паперові і, звичайно, звертайте увагу на маркування товару, який купуєте в магазині.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також