Йога – це не спорт. Йога – це життя в певному ритмі, особлива філософія. У спокої і гармонії з оточуючими, найголовніше – із внутрішнім світом. Ви не просто виконуєте фізичні вправи і займаєтеся дихальними і медитативними практиками. Ви налаштовуєте своє тіло і душу. Вчіться слухати і чути себе.
Переваги йоги
Покращує внутрішній і зовнішній фізичний стан тіла. Заняття йогою покращують гнучкість. Це не обов’язково про шпагат і скручування в вузол. Гнучкість – це коли ніщо не сковує ваших рухів. Коли ви можете спокійно крутити головою на гнучкій і здоровою шиї, нахилятися за чимось, не боячись залишитися в зігнутому положенні, поки лікар вас не розігне. Це відчувати і повноцінно управляти своїм тілом.
Також йога зміцнює кістки, захищає хребет завдяки спеціальним асанам, що підтримує гнучкість міжхребцевих дисків, які виконують роль амортизаторів для хребців. Вона зміцнює м’язи і покращує поставу без підняття ваги в тренажерному залі, знижуючи травматичність до мінімуму, якщо ви виконуєте вправи під чуйним керівництвом досвідченого майстра. Запобігає руйнуванню хрящів і суглобів, позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи, допомагає позбутися хронічного болю і дарує безліч інших переваг, які ви будете поступово розкривати разом із регулярними тренуваннями.
Допомагає позбутися від хронічного болю. Деякі пози, медитація і їх комбінація допомагають боротися з різними болями. Згідно з дослідженнями, опублікованими на сайті Harvard Medical School, йога може допомогти людям з артритом, фіброміалгією, мігренню, болем у попереку та багатьма іншими типами хронічних болів. Дослідження, опубліковане в Annals of Internal Medicine, показало, що серед 313 осіб з хронічним болем у попереку щотижневі заняття йогою збільшували рухливість в цьому відділі хребта більше, ніж стандартна медична допомога при цьому захворюванні. Ще одне дослідження, опубліковане майже в той же час, показало, що йога була порівнянна зі стандартною лікувальною фізкультурою в лікуванні хронічного болю в попереку.
Позбавляє від стресу і тривожних думок. Другий дуже важливий момент – наш внутрішній стан. Зовнішнє і внутрішнє нерозривно пов’язані між собою. Тому, працюючи над тілом, ми змінюємося всередині і навпаки. У практикуючих йогу людей підвищується вироблення гормону серотоніну, нейротрансмітера, який покращує настрій. Також варто пам’ятати про те, що разом з поліпшенням кровотоку внутрішні органи, в тому числі і мозок, краще забезпечуються киснем та іншими поживними речовинами. А це означає, що вони будуть працювати краще і без перебоїв.
В одному з досліджень, проведеному в Університеті Вісконсіна, доктор Річард Девідсон виявив, що у практикуючих йогу ліва префронтальна кора головного мозку демонструє підвищену активність у виробленні медіаторів, що відповідають за гарний настрій. Це було пов’язано з підвищенням рівня щастя і поліпшенням імунної функції, тобто, крім того, що людина ставала щасливішою, вона ще й починала менше хворіти.
Допомагає сфокусуватися на завданнях і покращує когнітивні функції. Завдяки дихальним і медитативним практикам йога значно покращує когнітивні функції (насичення мозку киснем та іншими поживними речовинами дає про себе знати і в цьому аспекті) і вчить нас концентрації. Практично всі вправи в йозі побудовані так, що вам доводиться утримувати своє тіло в певній позі протягом тривалого часу (мінімум півтори хвилини). Це вимагає зосередженості й концентрації, так як блукаючий розум не здатний довго підтримувати потрібну форму. Варто вам тільки відволіктися на щось інше, як втрачається контроль над тілом, і поза розвалюється в прямому сенсі цього слова. Фактично дослідження показали, що регулярна практика йоги покращує координацію, час реакції (швидкість прийняття рішень), пам’ять і навіть показники IQ.
Допомагає боротися з безсонням. Якщо скласти все перераховане вище, то після позбавлення від хронічного болю, поліпшення концентрації і поліпшення загального фізичного самопочуття заснути міцним здоровим сном стане набагато простіше! Вас не буде відволікати біль в спині, незручне ліжко і 100500 дивних думок, які не дають нам заснути.
Навіть якщо ви не маєте наміру заглиблюватися в різні йогівські вчення, все одно сходіть хоча б на пробне тренування. Ви відчуєте себе набагато краще фізично і зробите щось абсолютно нове. Чим не привід?
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!