Що відбувається з тілом, коли ви вживаєте шоколад

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

шоколад

Коктейль з антиоксидантів, вітамінів і мінералів у шоколаді допоможе почуватися добре — і мати гарний вигляд. Розповідаємо все про користь чорного та молочного шоколаду для вашого здоров’я та краси.

Будемо чесні: щиро любити і співати дифірамби веганськими ласощами можуть лише вегани та не ласуни. Решті подавай тільки плитки шоколаду. Але всі, хто стежать за фігурою, часто лають себе за поїдання навіть кількох шматочків улюблених ласощів. У той час, як гіркий шоколад дозволено навіть тим, хто худне, молочний знайшов погану репутацію. Але чи знаєте ви, що какао – суперфуд? І, як свідчать останні дослідження, навіть молочний шоколад корисний. Щоправда, лише той, у складі якого є саме молоко і какао, а не різні трансжири.

У чому ж користь та шкода чорного й молочного шоколаду для здоров’я, фігури та краси? І що відбувається з нашим тілом і шкірою, коли ми вживаємо улюблені ласощі.

Шоколад захищає здоров’я серця

Дослідження, яке проводилося протягом 12 років в університетах Абердіна, Манчестера, Кембриджу та Східної Англії, показало, що люди, які вживають до 100 г шоколаду на день, на 11 відсотків рідше страждають від серцевих нападів, інсультів або інших серцево-судинних захворювань, ніж люди, які зовсім не вживають ласощі. Такі дані вчені отримали після вивчення перекусів і гастрономічних звичок майже 158 тисяч респондентів.

Причиною цього є флавоноїди — тип антиоксиданту, який міститься у шоколаді, чаї та червоному вині, який може допомогти стимулювати кровотік, знищуючи шкідливі речовини, які називаються вільними радикалами. Вільні радикали руйнують клітини, спричиняючи різні хвороби. Найбільше флавоноїдів міститься у гірких сортах шоколаду (не менше 70% какао).

шоколад

Шоколад посилює функції мозку

Шоколад є одним із найбагатших природних джерел магнію, мінералу, необхідного для здоров’я мозку. Какао боби також містять кофеїн (близько 43 мг на 100 г темного шоколаду), тому навіть споживання невеликої кількості – один або два квадратики на день – може допомогти підвищити концентрацію уваги та пильність. До речі, какао теж покращує функції мозку та бадьорить, бувши здоровою альтернативою каві. Ключова хімічна сполука в шоколаді – теобромін, стимулює мозок, як і кофеїн. Ось лише негативних наслідків від нього менше, ніж від кофеїну.

Дослідження, опубліковане в журналі Neurology 2013 року, показало, що люди, які пили дві філіжанки какао на день протягом місяця, збільшили приплив крові до мозку в середньому на 8%, що помітно покращило когнітивну активність.

Зміцнює здоров’я зубів

Всупереч поширеній думці, шоколад корисний для зубів. 2007 року американські вчені виявили, що теобромін – речовина-стимулятор, що міститься в шоколаді, – зміцнює зубну емаль ефективніше, ніж фтор. Це захищає зуби від ерозії кислотами.

 На жаль, теобромін – речовина, отримана з бобів, що використовуються для приготування шоколаду, – має гіркий смак. Тому нам ще далеко до шоколадної зубної пасти. Тим не менш, шоколад є корисним для зубів. Але французькі стоматологи рекомендують вживати шоколад після їди.

Ви здивуєтеся, але шоколад природно містить фтор і в ньому (гірких сортах) менше цукру, ніж у яблуку. Більше того, какао також містить речовини, які борються з бактеріями ротової порожнини.

шоколад

Шоколад зберігає здоров’я шкіри

Усі кажуть, що наша шкіра – це справжній відбиток здоров’я. І харчування відіграє не останню роль. Наприклад, вживання темного шоколаду (з вмістом какао не менше 70%) має багато переваг для вашої краси. Він може підвищити рівень вологи в шкірі, позбавити акне, захистити від сонячних променів і зменшити зморшки.

Какао є одним із найбагатших натуральних джерел марганцю, який допомагає засвоєнню поживних речовин (і виробленню статевих гормонів). Мало того, що шоколад допомагає позбутися прищів, спричинених стресом, зменшуючи вироблення кортизолу, він ще запобігає розщепленню колагену — білка, який зберігає шкіру пружною та молодою.

Багатий на вітаміни A, B1, C, D і E, а також залізо і кальцій, шоколад живить вашу шкіру зсередини, щоб заповнити втрату вологи.

Шоколад допомагає зберегти молодість

Антиоксиданти у шоколаді запобігають ранньому старінню. Вони захищають клітини від пошкоджень вільними радикалами та навіть ультрафіолетовими променями. Дякувати за такі властивості шоколаду варто тим самим антиоксидантам флавоноїдам. Хто знав?

шоколад

Шоколад допомагає зберегти стрункість

Звичайно, є шоколад плитками і чекати, що ви схуднете, не варто. Але не варто відмовлятися від ласощів зовсім. Можливо, найдивовижніша з усіх корисних властивостей какао – це прискорення метаболізму. Дослідження, проведене у 2012 році Каліфорнійським університетом серед 1000 дорослих, показало, що ті, хто часто їв шоколад (до двох разів на тиждень), мали нижчий індекс маси тіла (ІМТ), ніж ті, хто відмовлявся від солодощів. Дослідження також показало, що люди, які регулярно вживали шоколад, споживали менше цукру протягом дня.

Проте авторка дослідження доктор Беатріс Голомб попередила, що її досліди не слід розглядати як ліцензію на безконтрольне споживання десерту: низький ІМТ був пов’язаний із регулярністю вживання шоколаду, а не з кількістю солодощів у раціоні. Дієтологи та лікарка Голомб рекомендують вживати не більше ніж 30 г шоколаду на день. Це абсолютно безпечна доза для всіх, хто виборює стрункість фігури.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також