Циклічне голодування за Ворошиловим: плюси й мінуси системи

 • Трихологія

 • Акне

 • Пігментні плями

  Пігментні плями

 • Туризм в Україні 2021

 • Весільний переполох

Циклічне голодування за Ворошиловим: плюси й мінуси системи

Голодування — відомий спосіб розв'язання багатьох проблем зі здоров'ям, у тому числі й ожиріння. Методик періодичного голодування досить багато, серед них виділяється циклічне голодування лікаря Ворошилова.

Про користь голодування можна прочитати в стародавніх трактатах, у тому числі й Гіппократа. У XXI столітті тема голодування як методу боротьби з багатьма захворюваннями актуальна як ніколи. Варто одразу розібратися в тому, в чому ж різниця між тривалим і тимчасовим голодуванням. Якщо перше має масу протипоказань, і голодувати треба виключно під наглядом лікарів, то методом циклічного голодування може скористатися кожен.

Існує величезна різноманітність видів періодичного голодування і його варіацій, наприклад, каскадне, інтервальне, циклічне. Саме про циклічне голодування за методом відомого лікаря Олександра Ворошилова ми розповімо докладніше.

Секрети циклічного голодування: для чого воно потрібне

Циклічне голодування за Ворошиловим: плюси й мінуси системи

Циклічне голодування це схема харчування, в основі якої полягає система поділу доби на дві частини. Необхідно укласти всі прийоми їжі в одну половину дня, а решту часу дотримуються харчової паузи. Людина, яка дотримується інтервального голодування, під час харчової паузи може тільки пити воду, чай чорний зелений або трав’яний, каву без цукру.

Практика циклічного голодування лікаря Ворошилова спрямована на омолодження і загальне оздоровлення організму, а також його очищення і корекцію фігури.

Переваги циклічного голодування

Циклічне голодування за Ворошиловим: плюси й мінуси системи

 1. Підтримка відмінної фізичної форми. Переходячи в режим голоду, організм змушений розщеплювати жир, а не глюкозу.
 2. Активізація процесу аутофагії (самопоїдання). Голодування, як і обмеження калорій, запускає процес клітинної аутофагії. Йдеться про знищення віджилих клітин, вірусів і бактерій, які можуть потрапляти в імунну систему. Водночас відбувається активне оновлення клітин.
 3. Прискорення метаболізму, зниження рівня цукру в крові.
 4. Зниження ризику розвитку серцево-судинних і ендокринологічних захворювань.
 5. Профілактика хвороби Альцгеймера.
 6. Знищення продуктів розпаду ракових клітин. Циклічне голодування рекомендують хворим, які перебувають на хіміотерапії.
 7. Профілактика гастриту, виразки, ерозії шлунка, інших серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Основні правила циклічного голодування за Ворошиловим

Циклічне голодування за Ворошиловим: плюси й мінуси системи

Циклічне голодування за Ворошиловим — це система періодичних харчових пауз. Складається система з двох етапів:

 • голодування;
 • періоди між харчовими паузами.

Непідготовленій людині необхідно дотримуватися однодобової харчової паузи. Якщо довести їх кількість до семи на місяць, організм навчиться керувати почуттям голоду й апетитом, очищати шлунок, печінку і кишківник. Згодом харчову паузу можна збільшити до 48 годин. Голодувати довше двох днів без нагляду лікаря — небезпечно.

Важливо підготуватися до голодування правильно. Не можна одразу відмовлятися від їжі, адже в тонкому кишківнику може залишатися їжа, а в товстому — залишки переробленої їжі, накопичується жовч. Підготовку до голодування починають у післяобідній час (через 3-4 години) з тюбажа (сліпого зондування), а саме очищення жовчного міхура і печінки. Закінчують очищення прийомом проносних засобів для повного очищення кишківника.

Для тюбажа розчиняють у склянці води 2 ч.л. порошку 5%-го сульфату магнію. Приймають розчин невеликими ковтками, лежачи з теплою грілкою в області живота. Після процедури прискорюється процес вироблення жовчі, в животі починається бурчання, відчуєте позиви в туалет. Далі необхідно домогтися проносного ефекту (розведіть 40 г магнезії в 200 мл гарячої води, остудіть і швидко випийте). Через 2 години почнеться процес очищення кишківника. Аби процес очищення був ефективнішим, необхідно більше рухатися і пити багато води.

У день голодування:

 • пийте необмежену кількість води, дозволені чай, кава, мінеральні води «Єсентуки», «Лужанська», «Поляна Квасова» тощо;
 • не можна вживати соки, будь-яку їжу;
 • ведіть активний спосіб життя, можете сходити в сауну або лазню;
 • якщо почуття голоду стає нестерпним, можете зробити вправу «Жаба».

вправа «Жаба»

Вправа «Жаба». Покладіть долоні на живіт, глибоко вдихніть, втягуючи його в себе. Затримайте дихання на кілька секунд. Приберіть руки, видихніть повітря, розслабляючи м’язи. Повторіть 10 разів.

Увечері в день голодування також проводять тюбаж з магнезією. А ось прийом їжі має початися наступного дня. Важливо не переїдати. За відгуками, за допомогою одноденного циклічного голодування за методом Ворошилова реально скинути 2 кг.

Шкода циклічного голодування

Як і у будь-якого методу лікування, циклічне голодування має низку протипоказань. Так, виключно після консультацій з лікарем цей метод використовують хворі на цукровий діабет (ризик гіпоглікемії), деякі захворювання шлунково-кишкового тракту (сповільнюється процес відтоку жовчі), з гіпотонією (можливі непритомність) і порушенням серцевого ритму (провокує миготливу аритмію), тромбофлебітом (підвищується рівень тромбоцитів).

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також