Інтервальне голодування: поради нутриціолога Софії Рожко

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Методи інтервального голодування зараз викликають непідробний інтерес у багатьох, хто намагається схуднути. Але чи безпечні вони? Про це розповідає нутриціолог Софія Рожко.

Голодування, інтервальне голодування, розвантажувальні дні, голод – як тільки не називають цю методику. Існує думка, що періодичні розвантажувальні дні або голодування допомагають скинути вагу, а також корисні для здоров’я. У цьому твердженні є як правда, так і міф.

Правда полягає в тому, що правильне застосування цієї техніки може справляти на організм благотворний вплив, якщо ж проводити голодування неправильно і без консультації з фахівцем, можна серйозно нашкодити своєму здоров’ю.

Ми запитали дипломованого нутриціолога ірландського Institute of Health Sciences, а також засновницю школи правильного харчування theBODY school Софію Рожко про те, як правильно голодувати і в яких випадках цього робити не можна.

София Рожко
Сьогодні ми поговоримо про інтервальне голодування і різних його методах.

Система 16/8

Цей метод популяризував Мартін Бекхен. Його суть полягає в тому, що ви не їсте 14-16 годин після того, як їли 8-10 годин.

Зараз пояснимо: за 8-10 годин ви можете мати 2-3 прийоми їжі, потім ви 14-16 годин нічого не їсте.

Найпростіший спосіб слідувати цій системі – це нічого не їсти на вечерю або пропустити сніданок. Наприклад, з 8 до 16 ви їсте, і після 16 до 8 ранку – не їсте. Або ви вечеряєте близько 19:00 і відраховуєте після цього часу 16 годин. Як тільки вони проходять, ви знову можете їсти.

Як бачите – все дуже просто.

Ця система добре працює. Також під час голодування можна пити чай, каву і воду. Не можна пити те, що містить калорії, наприклад, кава з цукром, молоком і вершками – не підходить.

Цей метод працює, однак він протипоказаний людям, у яких немає жовчного міхура або тим, хто схильний до гіпоглікемії, так як в цих випадках у людини не повинно бути великих перерв між прийомами їжі. Такий метод інтервального голодування можна практикувати не частіше 1-2 рази на тиждень.

Система 5/2

Цей метод був популяризований британським журналістом і доктором Майклом Мослі. Суть методу в тому, що людина їсть 2 дні на тиждень по 500-600 ккал (500 – для жінок, 600 – для чоловіків).

Є навіть теорія, що за допомогою цього методу людина може подовжувати собі життя. Якщо ж говорити про схуднення, то це дуже ефективні дні, які будуть вести до зниження ваги і для цього необхідно точно вирахувати калорійність протягом дня, наприклад: 250/250 ккал або 300/300 ккал.

Пам’ятайте, перш ніж випробувати на собі цей метод, проконсультуйтеся з фахівцем і пройдіть потрібні дослідження.

Даний метод можна також практикувати не більше двох разів на тиждень.

Интервальное голодание

Система 24 години

Цей метод популяризував фітнес-експерт Бред Пілон, який користується великою популярністю останнім часом. Полягає він у тому, що ви вибираєте прийом їжі, від якого починаєте відлік, і їсте лише на наступний день, через 24 години.

Під час голоду ви також можете пити будь-які рідини, які не містять калорій. Така система дуже добре підходить для процесу зниження ваги, але не підходить тим, хто страждає від рефлюксу або жовчнокам’яної хвороби, а також діабету. У разі наявності таких недуг потрібно радитися з лікарем і стежити за своїм станом.

Проводити таке голодування можна не частіше одного разу на тиждень.

читайте також

У зв’язку з тим, що є протипоказання до голоду, виникає питання, чи корисно голодувати в принципі?

Є дослідження, в яких йдеться про те, що тимчасове обмеження калорійності позитивно впливає на процес схуднення і здоров’я людини, а також на тривалість життя.

Тому практикувати один з методів голодування можна один або два рази на тиждень, в залежності від обраного вами методу.

Однак якщо у вас є, нехай навіть незначні, проблеми зі здоров’ям – проконсультуйтеся з фахівцем і виберіть найбільш підходящий для вас варіант. Іноді голодування проводити можна в домашніх умовах, а буває так, що потрібно це робити виключно під наглядом лікаря.

Також у людей часто виникає питання, чи можна займатися спортом в ці дні?

«Звичайно, кожен організм індивідуальний і на системі 5/2 у людини буде більше енергії, ніж на системі 24, проте, в такі дні я забороняю займатися спортом», – каже Софія Рожко.

Про голодування існують також і упередження, тому давайте розберемо найбільш поширені з них.

Интервальное голодание

Після дня голодування відбувається різке зниження ваги і уходить жир?

Це – міф, так як з вашого організму йде вода. Якщо ви несподівано скинули 1 кг за день, знайте, це пішла вода, так як жир так швидко уходити не може.

Якщо ви бачите, що процес схуднення відбувається дуже швидко, то не треба постійно голодувати, тому що потім у вас буде відбуватися зниження ваги за рахунок розпаду м’язової тканини, що дуже погано.

Голодування подовжують життя?

Це водночас і міф, і ні. Є дослідження, в яких йдеться про те, що голодування подовжує або не подовжує життя.

Були проведені експерименти і проводили їх на щурах. Так ось вчені прийшли до висновку, що голодування подовжує життя тільки у самців, а у самок тривалість життя залишається без змін.

Тому бути впевненими до кінця, що голодування продовжує життя, ми не можемо.

Обмеження калорійності (не важливо яким способом), в будь-якому випадку, веде до збільшення тривалості життя, тому що це впливає на процес зниження ваги, а люди, які не страждають проблемами з вагою, живуть довше, тому що не знаходяться в зоні ризику багатьох захворювань.

Як підсумок, можна сказати, що для схуднення голодувати не обов’язково, а можна харчуватися так, щоб у вас був дефіцит калорій в 20% – таким чином ви будете знижувати вагу і відчувати себе добре.

Днями нутриціолог присвятила цій темі окреме відео на своєму Youtube каналі, тому якщо ви зацікавилися цією темою і хочете дізнатися більше, дивіться ролик нижче.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також