Як стрес може спричинити втрату апетиту і як з ним впоратися

«Апетит під час стресу можна розглядати із двох сторін. Більшість людей вважають, що  надмірне споживання їжі (переїдання) – це єдиний спосіб, який їм допоможе у боротьбі з почуттям тривоги, тоді як інші люди впадають у крайність і можуть не їсти цілими днями», – каже Джой Брітт, терапевт з DRK Beauty Healing.

Якщо ви належите до другої категорії людей, ви не могли не помітити, що навіть при приготуванні або просто купівлі всіх необхідних корисних продуктів у будинок, проблема відсутності апетиту все одно вас переслідує. Якщо це так, то перед початком процесу відновлення апетиту перш за все визначте несприятливі фактори, що викликають у вас почуття тривоги та занепокоєння.

«Щойно ви це зробите, подумайте, як би ви могли зменшити появу негативних почуттів у вашому житті. Можливо, вам потрібен відпочинок, підтримка близьких або просто прохання про допомогу», – розповідає Джой.

З такою позицією згодна і дієтолог Маріса Мур, яка каже, що зниження апетиту – це ніщо інше як реакція вашого організму на стрес та тривогу.

Пропонуємо вам ознайомитися з декількома порадами по боротьбі зі втратою апетиту через стрес, якими поділилися Брітт і Мур.

Встановіть графік

Якщо після перших кроків відновлення апетиту пацієнтам все ще важко, Джой рекомендує людям скласти розклад або встановити нагадування у вигляді звукового сигналу, який буде вдавати сигнал, що настав час для вживання їжі.

«Спершу скуштуйте їжу, яка вам приємна. І обов’язково простежте, щоб ви регулярно пили мінеральну воду», – каже вона.

Підтримка

Під час боротьби зі стресом важливо дотримуватись всіх порад у комплексі. Допомога терапевта також не буде зайвою.

«Терапевт допоможе вам освоїти нові навички та інструменти, за допомогою яких ви зможете легше справлятися з тривогою для нормального сну, прийому їжі та функціонування в цілому», – повідомляє Джой.

Крім того, не забувайте про своїх близьких. Вони, як ніхто інший, зможуть вас підтримати у стресовій ситуації, поговорити з вами та приділити час. Спробуйте один із цих способів і відстежте, як почувається ваше тіло.

Вживайте їжу, що легко перетравлюється

Коли ви вибираєте продукти харчування, важливо знайти ту саму грань між їжею, яку ви хочете, наприклад, фастфуд або мучне, і продуктами, які б ваше тіло з легкістю переварило.

«Іноді, під час тривоги, ви могли помітити, що при споживанні їжі ви відчуваєте нудоту. У такому разі відмовтеся від вживання цих продуктів, тому що ваш організм ще не готовий до них. І найголовніше – не засуджуйте себе за з’їдене зайве печиво чи булочку. Побалуйте себе трохи. Якщо ви дуже хочете щось із забороненого для здорового харчування, дозвольте зараз вашому організму насолодитися цим. Це може бути саме те, що потрібно вашому мозку на підсвідомому рівні», – каже Маріса.

Практика подяки

Маріса звертає увагу і на важливість подяки у стресових ситуаціях. Така практика відіграла позитивну роль у момент складних періодів її життя, саме тому вона акцентує увагу на важливості подяки у нашому житті.

«Подяка переносить наші думки та енергію в більш позитивне русло, тим самим залишаючи негативні емоції позаду», – доповнює Маріса.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також