Трохи більш як три місяці назад я проводила експеримент – рахувала не тільки калорії, а й намагалася дотримуватись свого БЖУ (баланс білків, жирів та вуглеводів). Для цього обрала застосунок для підрахунку калорій FatSecret.
Чому саме він? Тому що я вже писала про нього багато раз, і він вважається одним із найкращих, можна навіть сказати, що це класика у здоровому харчуванні (як для багатьох бігунів RunKeeper).
А після експерименту народивсь експеримент зі смачними та корисними сніданками, якими я поділилася в статті «Експеримент редакції: добірка смачних і корисних сніданків».
Застосунок для підрахунку калорій FatSecret: як користуватися
Цей застосунок не тільки для підрахунку калорій. Його можна вважати харчовим щоденником, який допоможе вам не просто рахувати калорії. Якщо у вас є певна мета – схуднути, утримати вагу чи набрати масу – вам потрібно зрозуміти свою денну норму калорій та співвідношення білків, жирів і вуглеводів у цих калоріях.
Тож як працює цей застосунок? Алгоритм дуже простий: завантажуєте → створюєте обліковий запис → записуєте все, що ви їсте протягом дня. Також ви можете підключити до застосунку свій фітнес-трекер (FirBit, Garmin Connect, для iPhone підключається застосунок Health, який збирає інформацію з Apple Watch).
Наприклад, у мене до FatSecret підключений застосунок Health, який передає інформацію про мої витрати енергії. І в результаті я можу побачити, скільки калорій було спожито, баланс БЖУ та скільки калорій я спалила. У моєму випадку я повинна підтримувати дефіцит калорій (витрачати більше, ніж споживаю) і збільшити кількість білка в раціоні.
Основні функції застосунку FatSecret:
- Простий у використанні щоденник харчування для планування та відстеження того, що ви їсте.
- Спільнота, яка готова підтримати та прискорити ваше схуднення.
- Розпізнавання зображень їжі, страв і продуктів, щоб ви могли фотографувати їх на камеру і відстежувати харчування за допомогою фотографій.
- Сканер штрих-коду та функції автозаповнення.
- Застосунок для здоров’я та інтеграція з трекером тренувань Fitbit.
- Щоденник тренувань для запису всіх спалених калорій.
- Дієтичний календар, щоб бачити спожиті та спалені калорії.
- Трекер ваги.
- Детальний звіт і цілі для всіх ваших калорій і макросів.
- Фотоальбом. Фотоальбом #Фотодієта #Знімок їжі #Інстакалорія
- Щоденник для запису прогресу.
- Нагадування про прийоми їжі, зважування та щоденники.
- Сповіщення про підтримку, коментарі та підписників.
- Рецепти й ідеї страв.
- Можливість підключити свого дієтолога, нутриціолога або тренера.
- Вхід за допомогою Apple, Facebook та Google.
Застосунок синхронізується з FatSecret Professional – зручним способом поділитися своїми даними про харчування, фізичні вправи та вагу з вашим нутриціологом або тренером. Вони отримують безкоштовний доступ до простих і потужних інструментів для моніторингу ваших результатів, а також для надання вам зворотного зв’язку, порад і підтримки.
Ви також можете синхронізувати свій обліковий запис онлайн, щоб мати доступ до інформації будь-де й будь-коли.
Також у вас є можливість отримати преміум-підписку (вартість за рік – $49,99, за 3 місяці – $19,99, за місяць – $9,99).
Преміум-користувачі отримують:
- Поживні плани харчування, створені дієтологом FatSecret спеціально для різних дієтичних уподобань і цілей щодо калорійності (кето-стиль, збалансована, середземноморська, інтервальне голодування, з високим вмістом білка та низьким вмістом вуглеводів).
- Можливість планувати заздалегідь і розуміти заздалегідь, скільки калорій містить кожен прийом їжі.
- Шість додаткових типів прийомів їжі, які дозволять розподілити споживання їжі на кілька прийомів протягом дня.
- Відстеження кількості води, яку ви випиваєте для підтримки водного балансу.
Керувати підписками можна через свій обліковий запис iTunes. Повернути кошти або скасувати підписку протягом періоду дії неможливо.
Коли ви вносите прийом їжі, у вас є три варіанти:
- Ви можете просто внести свій його переліком продуктів. Наприклад, 2 яйця, 30 г цільнозернового хліба, 1 чайна ложка оливкової олії, 120 г томатів, 40 г листя салату, чашка кави без молока.
- Створити власний рецепт, записавши всі інгредієнти, які ви використовуєте, занести його у свою базу та сфотографувати (CookBook). Так, потрібно буде витратити певний час на створення картки рецепта, але потім вам потрібно буде просто зайти у свої рецепти під час додавання страв, обрати потрібну страву й усе готово! Єдине, що вам потрібно буде й готувати саме з такої ж кількості продуктів, щоб калорійність страви залишилася такою ж.
- Зайти у вкладку Рецепти (Recipes) з готовими рецептами різних страв й обрати те, що вам сподобається. Тут потрібно зазначити, що у вас будуть відображатися рецепти залежно від регіону, який ви вкажете у себе в налаштуваннях. Якщо обрати, наприклад, Іспанію, то й рецепти будуть від іспанських користувачів іспанською мовою.
Ліворуч – рецепти з бази від користувачів. Праворуч – мої власні рецепти.
Якщо ж ви скануєте штрих-код і продукт не відображається, ви можете самі занести його в базу даних. Це дуже зручно, коли ви часто його використовуєте. Для цього потрібно сфотографувати упаковку, потім зробити фото тієї частини, де вказана калорійність і розписано КБЖУ.
Спочатку доведеться трохи повозитись, але чим довше ви будете користуватись FatSecret, тим швидше буде проходити процес введення усіх необхідних даних.
Зі свого досвіду можу вже впевнено сказати, що такі застосунки, як FatSecret, дуже корисні. Вони допомагають зрозуміти, як саме ви харчуєтесь, наскільки виходить дотримуватись калорійності та балансу БЖУ. Бо іноді здається, що ви все робите правильно, але фактична калорійність може перевищувати уявну на 20, 30, а іноді й всі 40%. А іноді буває навпаки (як вийшло в мене) – я недоїдала, і тому моя вага стояла на місці.
Тож, тримайте баланс і завантажуйте свій перший щоденник харчування.
Завантажити застосунок FatSecret: Google Play, Appstore.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!