Святкова депресія: залишитися в живих до першого січня

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Святкова депресія

Нещодавно в мережі промайнула стаття про те, що повинна встигнути дівчина зробити у своєму житті. Чи так вже нешкідливе формулювання про те, що повинна або не повинна встигнути дівчина в житті? Це питання постає особливо актуально напередодні Нового року, коли всі й всюди підводять підсумки.

«Ми всі перебуваємо під владою своїх власних очікувань, – каже психоаналітик і коуч Єлизавета Кубасова. – Ви запитаєте, як це? А дуже просто. Чи не ми пишемо записочки під бій курантів, чи не ми записуємо план і ставимо терміни виконання бажань, чи не ми самі озираємося на власний рік, оглядаючи власні успіхи, потрапляючи тим самим в пастку рамок, меж, вимог й ідеалів? У підсумку до всієї передсвяткової метушні додається ще й легкий шлейф розчарування від минулого і тривоги перед майбутнім.

Ми так само складаємося з чиїхось ідеалів, суджень, очікувань, моделей поведінки і поглядів на світ. Прийнято вважати, що коли дитина росте, вона, немов у дзеркало, вдивляється в великих «інших», переймаючи їх риси, вбираючи ставлення і емпатичні жести. Але важливо пам’ятати, що ми народжуємося в світі людей, маючи винятковий і унікальний, ні на що не схожий, свій єдиний внутрішній Всесвіт.

У сучасному суспільстві культура і повсякденність такі, що залишають мало шансів на прояв індивідуальності. У гонитві за «птахом щастя», у праці над «кам’яною квіткою», відбиваючись від нав’язаних модою ідеалів і образів, ми втрачаємо себе. Нам важко розрізняти, де своє, а де чуже. Загадуючи бажання, ми дуже часто спираємося не на своє, а на чуже «хочу». Чому? А тому що в 21-му столітті ми керуємось девізом «швидше, вище, сильніше».

Додамо до цього додаткові передноворічні клопоти, можливо подорож, в якій потрібно примудритися НЕ розсваритися з бойфрендом і не розтратити заощадження. Або приборкати переживання про те, що в цей Новий рік у вас немає партнера. Яке вже тут розслаблення? І хочеться сказати: стоп! Стоп навіть подарункам, якщо ви не хочете їх дарувати. І стоп нещадній пропаганді чогось нібито здорового і важливого, що ми повинні були встигнути за рік. Кому повинні? Чому повинні? Більшість інформаційних потоків переконують, що ми гіперсексуальні, худі як Фрея Беха, з купою дітей, одружена з красенем з обкладинки Forbes. Саме такі речі прирівнюються до успіху. Ще потік запевняє нас, що ми страждаємо від захворювань, звичайно ж, потребують невідкладної витрати грошей в аптеці.

Святкова депресія

читайте також

Давайте зупинимося і проведемо ревізію. І відкинемо всі кліше. Наприклад, провести Новий рік на самоті – це круто. Круто з багатьох причин.

 1. Ви нікому не зобов’язані, у вас багато часу для себе, вам дозволені вільні стосунки і навіть (о, Господи!) секс на одну ніч. Перед вами весь світ, ви нікому не зраджуєте і не ламаєте голову над тим, чи не помилилися з вибором кілька років тому.
 2. Ви не ходите до психоаналітика, щоб розібратися у внутрішньо особистісних та міжособистісних протиріччях (що нерідко переходять в конфлікти).
 3. Ви не перете ні за ким білизну, не складаєте годинник на приготування вечері в дні і роки свого життя, не сумуєте, що вам не дарують квітів і подарунків (хоча нібито зобов’язані), що не звітуєте про витрати, і вранці вас не будить чужий будильник.
 4. Нарешті, коли ви застуджені, нікому витратити гроші на противірусну ліки, які, можливо, вам і не потрібні.
 5. Ви не підмазуєте лікарів, безуспішно намагаючись завагітніти, і не боїтеся цієї думки. Ви взагалі не думаєте про дітей, не рахуючи свого племінника.

Так, чесно кажучи, ви взагалі НІ ПРО ЩО не думаєте, якщо називати речі своїми іменами. Ви вільна як птах, а уява дарує вам безмежний список потенційних принців. Мало? Нарешті, все ваше життя – одна велика розслаблена медитація, в якій ви, безмовний Будда, активізуєте своїм сприйняттям просторово-часовий континуум… саме так, тому що за час вільного життя, у вас була можливість ознайомитися і з цими слівцями, і з практикою цигун , і з ще масою цікавого. Ви знаєте, як самостійно зробити маску з петрушки і кефіру від темних кіл під очима (попри те, що у вас їх немає з тих пір, як ви закінчили університет), а в понеділок йдете робити манікюр, масаж, вибирати нові парфуми або робити обгортання . І якщо все саме так, то далі можете не читати!

З тією ж, хто перебуває у відносинах, ситуація інша. На її плечах – тягар відповідальності за двох (а то і трьох) і часто очікування звучать в два або в три рази гостріше. Починаючи з вимог до самої себе, від професійної та фінансової успішності, до вимог, яка ти партнерка або мати, не кажучи вже про ревнощі, порівнюванні своєї фізичної привабливості з конкурентками або страху втратити коханого. І це не рахуючи образ, пліток, схвалення або несхвалення оточуючих. Кожна з нас – результат виховання школи, в якій ми повинні бути відмінницями. У дорослому житті – багатими, знаменитими, як в голлівудському кіно: з басейном, видом на нічний Лос-Анджелес і батареєю власних Оскарів у вітальні. При цьому повністю ігнорується сам «факт відсутності погодних умов для наявності басейну», висловлюючись метафорично. Спокійне усвідомлення того, що стоїть за амбіціями, в тому числі професійними, які часом затьмарюють і крадуть реальне життя тут і зараз – ключ до прийняття себе, як способу підвищення ефективності в тому числі. За амбіціями нерідко стоять чужі думки, пропаганда нав’язаних товарів і способу життя, змагання, іншими словами, втрата зв’язку з дійсністю і здоровими людськими цінностями.

«Навчитися відчувати себе дуже важливо. Це практично мистецтво, – продовжує Єлизавета. – Коли ми втрачаємо себе, то починаємо шукати себе в інших, намагаючись компенсувати втрату не своїм, а чужим змістом. Іноді нам може здаватися, що втрачається в вирі життя щось дуже цінне, і це цінне – ми самі. Звідси і таке явище як трудоголізм, невдалі любовні і дружні відносини, невиправдані очікування, а в підсумку – депресія, як плач за нездійснене мрією. Тому так важливо не втрачати себе, берегти свою унікальну Всесвіт. Прекрасним провідником і чуттєвим путівником може бути наше тіло. А стійким стражем «внутрішніх кордонів» може послужити навик відстеження свого балансу, який показує нам чужі проекції, маніпуляції, ролі і сценарії».

Святкова депресія

Отже, конкретний план, яким можна починати займатися прямо зараз, щоб до 31-го числа ваші очі випромінювали щастя і сяяли яскравіше ваших прикрас, бажання збувалися самі собою під впливом ваших чар, а протиріччя розв’язувалися за допомогою вашої магічної чарівності.

Як зробити так, щоб бажання і очікування справдилися? Зовсім новий, але ефективний спосіб – просто розслабитися. Напередодні Нового року дійсно важливо залишити всі тривоги і турботи, образи і сварки, припинити порожні розмови, відмовитися від очікувань, втоми від перемог і змагань за щось найкраще. Скинути в буквальному сенсі тяжкість і пил всього цього і розвернутися до самої себе.

читайте також

І в цьому вам допоможуть:

СПА і масажні практики

Різні процедури і ритуали краси дійсно добре піднімають настрій. Обов’язково треба постаратися приділити увагу кожній частині тіла, від верхівки до самих п’ят, не ігноруючи саму себе.

Що стосується масажу, особливо рекомендовані техніки іспанського хіромасажу. Вважається, що вони відновлюють зв’язок між тілом і душею. Розслаблюють, дозволяють перестати грати в непотрібні й зайві чужі драми, повертають відчуття жіночності, і особливо це буде корисно для тих дівчаток, яким часто доводиться стояти за себе, відвойовувати право на визнання, бути сильною, сміливою, успішною, нібито виконуючи чужі команди і установки.

Басейн або джакузі

Вода, як відомо, прекрасний «розчинник» всього негативного і чужого. Стикаючись з такими «милими» проявами сучасного суспільства як заздрість, нещирість і брехня, провести два-три дні в обіймах чистої і «щирої» води просто необхідно.

Акупунктура або голкорефлексотерапія

П’ять сеансів терапії допоможуть вам зняти блоки і напругу, повернути енергію, відновити баланс між чоловічим і жіночим началом, налагодити сон, полегшити передменструальний синдром, відомий як індикатор внутрішнього балансу. Голки в умілих руках «самі» вирішують, що і як вам треба налагодити, де є проблема і яке саме бажання вам треба виконати.

Арома і шопінг-терапія

Так-так, вам не здалося. У розумних межах, балувати себе кохану, а можливо і когось улюбленого – ідеальний спосіб повернути себе собі. Зрештою, ми всі заслужили нагороду за хорошу поведінку. Трата грошей і покупка нового вбрання – символ того, що все було не дарма, що ви добре попрацювали. Така терапія показана всім, без винятку. Навіть сама незначна дрібничка, може стати символом перемоги і радості. Ну, а аромати допомагають абстрагуватися від усього непотрібного, галасливого і метушливого. У гармонійній і ароматній хмарі, так легко мріється, так легко чути себе. Це допоможе налагодити сон, відновити рівновагу, відчути власну силу.

Рекомендується тим, хто більшу частину часу проводить на робочому місці, і зовсім забув, що таке час для себе.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також