8 правил самостійного розбору гардеробу

8 правил самостійного розбору гардеробу

Правильно впорядкований гардероб та підготовані комплекти одягу суттєво зекономлять ваші нерви, час і простір у домі. Як стати самому собі стилістом, зробити розбір гардеробу і скласти комплекти одягу, читайте просто зараз.

Проаналізуйте свій спосіб життя

Наш одяг мусить відповідати нашим потребам. Для того, аби визначити, які речі справді повинні висіти у вашій шафі, а що просто захаращує простір, важливо проаналізувати свій спосіб життя. Стилісти рекомендують скласти список усіх справ, якими ви займаєтеся упродовж тижня, місяця чи навіть року, і який одяг вам для цього зазвичай потрібен. Наприклад, якщо на порядку денному у вас прогулянка із собакою, похід у крамницю і робота з дому, а на вихідних ви їздите на природу, то вам більше знадобляться кросівки, а п’ять із восьми пар туфель на шпильках можна роздати чи продати. Після того, як ви складете шпаргалку потрібних речей, можна приступати до розхаращування.

8 правил самостійного розбору гардеробу

Вийміть усі речі

Для того, аби провести якісний і повноцінний розбір гардеробу, важливо розібратися, що у вас загалом є. Вийміть із шаф, тумбочок і шухляд абсолютно всі речі, включно з взуттям, сумками, аксесуарами та розкладіть на видному місці. Тільки так ви побачите цілісну картину свого гардеробу і згадаєте про речі, які забилися в кутку гардеробу і стерлися з вашої пам‘яті.

Розкладіть речі за категоріями

Щоб визначитися, скільки і яких речей у вас є, важливо розкласти їх за категоріями. Стилісти рекомендують покласти в різні місця штани та спідниці, блузи, кофти, футболки та речі, які ви зазвичай вдягаєте верхнім шаром (жилетки, жакети, кардигани). 

8 правил самостійного розбору гардеробу

Приміряйте все, що у вас є

Деякі елементи гардеробу хочеться зберігати лише тому, що вони красиво висять на вішаку, мають оригінальний крій чи відтінок. Але якщо річ уже давно не вашого розміру, ви не маєте з чим або куди її одягнути, чи варто тримати її в шафі? Для того, щоб визначитися, влаштуйте генеральну примірку всіх речей.

Поставте собі питання

Щоб оголосити кожному елементу гардеробу фінальний вердикт, вдягніть його, станьте перед дзеркалом і поставте собі кілька питань.

  • У якому стані ця річ? Заношені, порвані та остаточно зіпсовані плямами речі відразу викидаємо.
  • Вам подобається, як ця річ сидить на вас? Наша фігура змінюється і в цьому немає нічого дивного. Але дивно носити речі на три розміри замалі або завеликі.
  • Коли ви востаннє вдягали цю річ? Можливо, ваш смак в одязі або тренди змінилися, й тепер ви почуваєтеся некомфортно в речах, які раніше обожнювали?
  • Ця річ відповідає вашому способу життя і стилю? Повертаємося до першого пункту й аналізуємо, чи маємо куди її вдягати.

8 правил самостійного розбору гардеробу

Складіть комплекти одягу

Використайте примірку не лише для того, щоб вирішити, чи залишати річ у гардеробі, але і для того, аби скласти комплекти одягу. Пробуйте одягнути різні штани з різними блузами, приміряйте до них різне взуття. Найвдаліші образи фотографуйте та зберігайте в окремій папці в телефоні. Так ви створите собі шпаргалку готових образів на майбутнє.

8 правил самостійного розбору гардеробу

Посортуйте

Після завершення примірки розкладіть речі на три категорії. Перша категорія: речі, які ви повертаєте назад у шафу. До неї увійде одяг в хорошому стані, який вам подобаються, комбінується з іншими вашими речами, а також пасує за стилем і способом життя. Друга категорія — речі, що потребують ремонту. Джинси зі зламаним замком можуть роками лежати в шафі: викинути шкода, а занести в ремонт ніколи. Зберіть усі речі, які потрібно занести в ательє і зробіть це одним махом. Третя категорія — речі, які вам не потрібні. Сюди можете покласти все, що вийшло з моди, перестало вам подобатися і не підлягає ремонту.

8 правил самостійного розбору гардеробу

Визначтеся, що робити з непотрібними речами

Часто після розбору гардеробу купка непотрібних речей якимось чином знову опиняється у шафі на поличці під назвою «а раптом знадобитися». Не нести ж стільки добра на смітник! Хороша новина: викидати непотрібний одяг зовсім не обов’язково. Сьогодні є безліч сервісів, де можна виставити на продаж вживані речі (і не лише одяг) і продати їх за символічну вартість. Також є організації, що приймають речі й роздають їх на благодійність. Зрештою, речі в гарному стані можна роздати подругам чи знайомим. Словом, охочі поносити ваші кофтинки, знайдуться завжди. Головне — бажання.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також