З’їсти чи не з’їсти? Головні правила корисного сніданку

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

полезный завтрак

Про здорове харчування і дієти, які не шкодять організму, на сайті Beauty HUB регулярно розповідає Лора Філіппова – дієтолог-нутриціолог, дієтолог програм WOWBODY, ТВ-експерт і автор програми з корекції харчових звичок «ТІЛУ Час! Online».

Чому сніданок не можна пропускати

За статистикою, більша частина дорослого населення України не снідає! А, що найгірше, просто п’є каву на голодний шлунок і поспішає на роботу …

Тепер подивимося на все це з боку нашого тіла ….

Організм всю ніч не отримував енергію. Так, працював він теж не на повну – багато систем і органів вночі відпочивають. Але і в нічний час досить процесів, на які організму потрібна енергія. Як мінімум, щоб підтримувати життя. А ще – відновлення, сортування і «упаковку» інформації, отриманої за день, активність імунної системи в глибокій фазі сну і так далі.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Лора Филиппова/нутрициолог (@filippovadietology)

Вранці вас розбудив гормон кортизол (який «гормон стресу», до речі, тільки тоді, коли він у надлишку). Ви прокинулися – кортизол свою роботу виконав. Час би йому поступитися місцем іншим гормонам, які відповідають за розподіл енергії. Інсуліну, наприклад. Але інсулін виробляється тільки на їжу і ніяк інакше! Якщо вчасно не поїсти, кортизол може продовжувати зростати і тим самим призводити до дисбалансу всю гормональну систему.

Їжа – це дрова в багаття нашого метаболізму! Щоб адекватно запустити обмінні процеси вранці для правильної роботи всіх гормонів, дуже важливо снідати! Багаття без дров не горить, машина без палива не їде. Але людина вважає за можливе без джерела енергії експлуатувати своє тіло.

полезный завтрак

Кава замість сніданку: так чи ні?

Кава натщесерце створює всього лише ілюзію бадьорості і активності, в подальшому ганяючи вас по колу від чашки до чашки. До того ж, це дуже шкодить шлунково-кишковому тракту, оскільки кава викликає потужний викид соляної кислоти в порожній шлунок. Згодом така звичка призведе  до гастритів і виразок.

Коли повинен бути перший прийом їжі

Отже, снідати важливо! В ідеалі, сніданок – це прийом їжі протягом години після пробудження. Пізно з’їдений або пропущений сніданок – ризик переїдання у другій половині дня. А значить і поступового накопичення зайвих кілограмів.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Лора Филиппова/нутрициолог (@filippovadietology)

З чого потрібно будувати свій сніданок

Правильний сніданок повинен насичувати вас на 3-4 години мінімум. Якщо ви відчуваєте голод після тарілки вівсянки вже через годину, значить або перегляньте склад сніданку (додайте легкого білка і жирів – саме вони відповідають за ситість), або вівсянка – не ваш варіант на ранок.

У сніданку повинні бути і вуглеводи, і жири, і білки. Овочі та зелень або ягоди і фрукти. Чим різноманітніше і яскравіше, тим корисніше і смачніше.

Підпишись на нашу сторінку в Instagram і не пропускай найкорисніші відеоматеріали від Beauty HUB!

читайте також