Про користь меду відомо давно, його лікувальні властивості розсекретили ще тисячі років тому. Мед використовують у кулінарії, народній медицині, він присутній у складі косметичних засобів. І якщо видів меду всього три, то його сортів у природі існує кілька десятків. Не кожен мед однаково корисний. Лідером з корисності останнім часом вважають мед манука. Зупинимося докладніше на його властивостях.
Мед манука: що це
Манука – це кущ із красивими білими або рожевими квітами, що росте в Новій Зеландії й Австралії, запилюється бджолами. Корінні племена маорі використовували листя і кору мануки як засіб боротьби з лихоманкою і проблемами з сечостатевою системою. Готували з листя мануки чай.
Мед манука – це нектар, який бджоли отримують із квіток однойменної рослини. У складі меду манука, крім маси інших корисних сполук, присутній метилгліоксаль, що має потужні антибактеріальні властивості. Мед з мануки відрізняється за смаком і запахом від звичайного меду – він землистий, трав’янистий. До речі, чим темніший колір меду, тим більше рослинних пігментів-флавоноїдів у ньому міститься.
Корисні властивості меду манука
- Може загоювати рани
Ще маорі робили пов’язки з медом манука на різні рани, порізи, опіки, фурункули. Наукові дослідження показали, що мед манука не просто хороший антисептик, але й допомагає тканинам регенеруватися, знеболює. За результатами проведених експериментів, загоєння пошкодженої шкіри відбувається на 4-5 днів раніше, ніж в разі використання традиційних засобів.
- Заспокоює біль у ротовій порожнині, в горлі
Йдеться про здоров’я зубів і ясен. Мед манука впливає на шкідливі бактерії, які утворюють наліт на зубах, руйнують ясна і самі зуби. Якщо після їжі регулярно замість жуйки без цукру жувати медові стільники, кровоточивість ясен і наліт на них будуть менше.
Оскільки мед манука має противірусні властивості, зменшує запалення, його можна вживати при ангіні, інших захворюваннях горла. Звичайно, мед не замінить антибактеріальної терапії, але допоможе поліпшити самопочуття.
- Покращує травлення
Неправильне харчування стає причинами поганого травлення, зокрема, діареї або закрепу. Мед манука збільшує зростання пробіотиків Lactobacillus і зменшує кількість патогенних мікроорганізмів, таких як кишкова паличка. Аби нормалізувати роботу кишківника, достатньо однієї ложки меду манука натщесерце. До того ж він допомагає запобігти гастрит і виразку шлунка.
- Допомагає впоратися з акне
Запалення на шкірі спричиняють бактерії, наприклад, P. acnes. Забиваючись у пори шкіри, вони розмножуються і провокують появу акне. Впоратися з ним допомагають антибактеріальні засоби, а саме доглядова косметика з медом манука в складі. У лінійці косметичних засобів деяких торгових марок є антибактеріальне мило, очищувальні гелі та пінки для вмивання, зволожувальні маски та живильні сироватки. А ось наносити мед манука в чистому вигляді не рекомендується, оскільки він має дуже щільну структуру і запалення може тільки посилитися.
- Позбавить нежиті
Якщо замість фізрозчину закапати в ніс мед манука, ви можете впоратися з хронічним ринітом. Продукт допомагає розріджувати слиз, відповідно, полегшуючи дихання.
- Має низький глікемічний індекс, дозволений діабетикам
У меду манука глікемічний індекс від 54 до 59 одиниць – це середній показник. У той час як глікемічний індекс більшості сортів меду дуже високий – 90 одиниць.
Як купити справжній мед манука
У меду манука є шкала якості – унікальний фактор мануки (UMF), або показник рівня дієтичного метилгліоксалю (MGO), які вказують у документах до продукту. Чим він вищий, тим сильніше протизапальні властивості продукту. Для вживання меду мануки в лікувальних цілях UMF має бути не менше 10.
Аби мед вважався саме медом манука, не менше 70% пилку, що міститься в меді, має бути пилком квітів мануки. Справжній мед дуже густий, нагадує за структурою джем.
Мед манука – один з найдорожчих у світі, вартість однієї баночки масою 250 г з найнижчим показником MGO стартує від 800 грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!