Жак Роше, син засновника бренду Yves Rocher та президент Фонду Yves Rocher, ніколи не приховував свого істинного захоплення незламною силою Жінок. Саме Жінки та їх невичерпний ентузіазм і віра надихнули його на створення 2001 року Премії «Земля Жінок». Цього року Премія святкує свій ювілей – 20 років із моменту заснування! За цей час у всьому світі понад 500 жінок отримали гранти на розвиток своїх екопроєктів. Традиційно проєкт проводять у 15 країнах (Франція, Україна, Німеччина, Росія, Мексика, Швейцарія, Марокко, Португалія, Туреччина, Італія та інші), проте екоініціативи лауреаток Премії охопили понад 50 країн світу!
В Україні проєкт з’явився 2010 року. За 12 років Фонд Yves Rocher відзначив 36 проєктів та виплатив їх авторкам гранти загальною сумою понад 120 000 євро.
Як взяти участь у Премії «Земля Жінок 2022»?
- Детально ознайомтесь із правилами участі у проєкті за посиланням.
- Заповніть та надішліть анкету і детальний опис вашого проєкту до 1 жовтня 2021 включно на електронну адресу [email protected] або поштою за адресою:
01001, місто Київ, площа Спортивна, будинок 1-А, 16-й поверх, ТОВ «Ів Роше Україна».
- Після закінчення терміну збору анкет журі конкурсу обере три найкращі екопроєкти, що відповідають критеріям і правилам Премії.
- Три учасниці-фіналістки отримають гранти на розвиток своїх екопроєктів у розмірі 2 000, 3 000 та 5 000 євро!
- На лауреатку І Премії «Земля Жінок» в Україні чекає подорож до Парижа на міжнародну церемонію і можливість перемогти в Міжнародному конкурсі та отримати гран-прі у розмірі 10 000 євро!
Нагадаємо, що зовсім нещодавно було нагороджено Премією «Земля Жінок» лауреаток 2021-го року. Цьогоріч у зв’язку з карантинними обмеженнями ми оголосили імена переможниць в онлайн-форматі. Детально ознайомитись з їх проєктами ви можете, відвідавши посиланння у відеоролику:
Переможцями Премії «Земля Жінок 2021» в Україні стали:
1. Марія Пасайлюк – лауреатка премії 1-го ступеня з проєктом «Відтворення рідкісного, їстівного, лікувального гриба Polyporus umbellatus». Проєкт спрямовано на відтворення червонокнижного виду грибів Polyporus umbellatus на території Косівщини Івано-Франківської області. Завдяки авторській технології вирощування міцелію у лабораторних умовах, використовуючи опале листя, та подальшому винесенню грибниць у природу, планується збільшення кількості локалітетів гриба у природі з 6 до 250. Завдяки цій технології Марії та її однодумцям вже вдалося врятувати інших рідкісний гриб – Квіткохвістник Арчера. Його буде винесено із наступного видання Червоної книги України.
2. Ксенія Костенко – лауреатка премії 2-го ступеня з проєктом «ЗОЛОТО ЗЕМЛІ». Мета проєкту: запобігання знищенню родючих ґрунтів шкідливими відходами від птахофабрик шляхом популяризації, навчання аграріїв унікальній технології переробки відходів на органічне добриво PlantFeed. Згідно з ідеєю, відходи з птахофабик не скидатимуть на поля, а відправлятимуть на переробку та виробництво екодобрива PlantFeed.
3. Дар’я Богданова – лауреатка премії 3-го ступеня з проєктом «Agrohub «Паросток». Метою проєкту є підтримка створеного на базі школи агрокомплексу, в якому учнів навчають землеробству, вирощуванню зелені та овочів. Взимку та восени учні споживають у їдальні школи вирощені власноруч рослини. Навесні учні продають саджанці овочів та квітів, розвиваючи свої підприємницькі навички.
До складу українського журі 12-ї премії «Земля Жінок» увійшли:
- Анна Запталова, генеральна директорка компанії «Ів Роше Україна»;
- Алла Клименко, психологиня, мотиваційна спікерка, засновниця проєкту Upgrade;
- Анна Земскова, головна редакторка журналу Harper’s Bazaar Ukraine;
- Євгенія Аратовська, кураторка проєкту «Україна без сміття», лауреатка Премії «Земля Жінок» 2016 року;
- Катерина Світлична, головна редакторка журналу «Караван Историй»;
- Наталія Ємеліна, головна редакторка журналів «Единственная» та «Твой Малыш»;
- Ната Жижченко, лідерка гурту ONUKA;
- Олександра Буринська, головна редакторка журналу Cosmopolitan;
- Олександр Ладанівський, мандрівник, фотограф та блогер;
- Соня Забуга, головна редакторка журналу ELLE Ukraine;
- Тарас Тополя, лідер гурту «Антитіла», молодіжний посол UNICEF в Україні, амбасадор проєкту U-report.
Журі оцінювали проєкти за такими критеріями: надійність організації/проєкту, позитивний вплив проєкту на довкілля, практична користь та соціальна важливість проєкту для місцевих громад та/або України в цілому, якість зв’язку проєкта з місцевими громадами та організаціями, історія досягнень/конкретні результати, обґрунтування бюджету, мотивація та відданість керівника проєкту, оригінальність/інноваційність проєкту, перспективи розвитку проєкту.
Запрошуємо всіх охочих приєднатися та випробувати свої сили, щоб змінити світ і нашу планету на краще!
Детальніше про Премію «Земля Жінок» тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!