Як зібратися з думками в стресових ситуаціях: покрокова інструкція

Як зібратися з думками в стресових ситуаціях: покрокова інструкція

У важкі часи вміння зібратися з думками і сконцентруватися на роботі або допомозі тим, хто цього потребує, стає особливо цінним. Як вимкнути тривогу, паніку й негатив, читайте в новому гіді від Beauty HUB.

Нескінченний потік негативних сповіщень із новинних ресурсів, дзвінки й повідомлення рідних, які зараз у дуже різних обставинах, за останні два тижні вже, здається, звели нанівець вміння концентруватися на роботі чи навіть рутинних справах. Не варто картати себе за це — у стані гострого стресу мозок починає працювати по-іншому й у багатьох із нас можуть з’являтися нав’язливі думки, переживання, негативні упередження або виринати спогади. Але я кожен із нас може їх побороти за допомогою декількох простих кроків.

Крок перший: прийняття

Крок перший: прийняття

Негативні думки самі по собі вибивають нас із балансу й коли ми починаємо сварити себе за них, то розпочинаємо внутрішню сутичку, через яку наш стан стрімко погіршується. Перший крок, який важливо зробити для подолання сумбуру в голові — прийняття. Просто будьте із собою чесними й зізнайтеся, що ви справді хвилюєтеся про рідних, відчуваєте непевність і тривогу за майбутнє, зрештою сумуєте за домом і некомфортно себе почуваєте в теперішніх умовах. Визнання своїх думок допоможе вам опанувати себе.

Крок другий: усвідомлення

Крок другий: усвідомлення

Чому саме ви думаєте про певні речі? Можливо, прямо зараз ваші рідні можуть бути в небезпеці, ви не знаєте як вчинити в тій чи іншій ситуації або роздумуєте над імовірним розвитком подій? Визначне й усвідомте точні причини свого хвилювання й постарайтеся визначити або чіткий план дій, щоб позбутися їх, або знайти аргументи, чому думати про це на цей час безглуздо. Якщо хвилюєтеся про рідних — зателефонуйте їм, або подумайте, що корисного ви можете зараз для них зробити. 

Крок третій: зміна фокусу

Крок четверний: вдячність

Якщо ви вже зробили все можливе в даній ситуації, а негативні думки все одно атакують ваш мозок, спробуйте подивитися на речі під іншим кутом. Стратегія когнітивної переоцінки ситуації дозволяє нам побачити позитивні моменти ситуації, оцінити набуті навички, досвід, знайомства чи інші переваги (а переваги є завжди). Це, звісно, не змінить реальний результат ситуації, але може змінити ваше ставлення до обставин.

Крок четверний: вдячність

Крок третій: зміна фокусу

Практика вдячності рятує в будь-якій ситуації, у тому числі допомагає зібратися з думками й залишити в минулому розгубленість, злість та образи. Доведено, що рефлексія на тему сприятливих подій у житті покращує психічне здоров’я, а отже дозволяє нам діяти продуктивно. Тож випишіть або просто продумайте декілька речей, подій, або людей, які змінили вас у кращий бік, подарували щастя або новий досвід. Фахівці запевняють: якщо ви подякуєте життю за те, що воно вам дає зараз, можливо, воно захоче дати вам більше.

Крок п’ятий: плани на майбутнє

Крок п'ятий: плани на майбутнє

Для того, аби остаточно перемикнутися на позитивний лад — максимально можливий у даній ситуації — візуалізуйте найближче майбутнє. Подумайте про те, з ким і де саме зустрінетесь одразу після того, як з’явиться така можливість, яку маленьку (або велику) мрію втілите у своє життя. Хіба це не те, заради чого варто просто зараз зібрати всю волю в кулак і сконцентруватися на важливих справах?

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також