За участю спеціалістів Інституту психології імені Г. С. Костюка у лютому-березні було проведено дослідження щодо психоемоційного стану українців. Респонденти відповідали на питання, як змінилось їх життя після 24 лютого 2022 року, як вони оцінюють свій психологічний стан і чи готові звертатись по допомогу. За результатами опитування бажання звертатися до психолога виявили всього 23,8% опитуваних. Але водночас 83,4% висловились за проведення тренінгів і занять для зміцнення психологічної стійкості. 57,6% респондентів готові їх відвідувати.
Відповіддю на результати цього опитування і стало створення київського Центру стресостійкості, що був заснований за партнерської співпраці КМДА, посольства Канади в Україні, Ізраїльської коаліції травми (ІТС), Фонду Народонаселення ООН в Україні, ГО «Новий соціальний вектор» та ГО «Інноваційні соціальні рішення». Центр стресостійкості — це міжнародна тренінгова платформа психоедукації та психологічної підтримки.
Для того, щоб запобігти стресовим травматичним станам, а також безпосередньо надавати психологічну підтримку різним групам населення, зокрема демобілізованим військовим та членам їхніх родин, Київ підписав меморандум з Ізраїльською коаліцією травми. Психологи різних служб міста пройшли навчання в Ізраїлі за програмою Israel Trauma Coalition.
На сьогодні у київському осередку працюють 15 психологів. У планах цієї ініціативи розширення штату та створення мережі консультаційних локацій, щоб кожен охочий міг до неї долучитися.
Адреса Центру стресостійкості: вул. Басейна, 1/2.
Телефон: (044) 230-93-95.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!