Вітаміни відіграють важливу роль у здоров’ї волосся, оскільки допомагають підтримувати їхню силу, блиск і загальний стан. Кращий спосіб отримати більшу частину необхідних поживних речовин – через різноманітне харчування, багате фруктами, овочами, зеленим листям, горіхами, насінням та білковими продуктами. Якщо у вас є сумніви щодо вашого раціону, вживайте додатково вітамінні комплекси, БАДи, що легко засвоюються.
Вітаміни для волосся: які вибрати і як впливають
- Вітамін A. Стимулює виробництво себуму (природного жиру) у шкірі голови, що допомагає зволоженню волосся та запобігає сухості й пошкодженню, попереджає появу лупи.
- Вітаміни групи B (включаючи біотин, або вітамін B7, B5 – пантотенову кислоту, В1, В9 та B12). Сприяють продукції кератину – основного компонента волосся, що покращує циркуляцію крові у шкірі голови, допомагаючи волосяним фолікулам отримувати необхідні поживні речовини. Біотин, зокрема, часто рекомендується для зміцнення волосся та запобігання їх випаданню. В1 відповідає за блиск і зростання волосся, а В9 активізує синтез нових клітин в організмі.
- Вітамін C. Бере участь у виробництві колагену, який підтримує структуру волосся і робить його міцнішим. Також покращує кровообіг у шкірі голови, що сприяє здоровому зростанню, нейтралізує окисний стрес.
- Вітамін D. Впливає на цикл зростання волосся і може допомогти у боротьбі з випаданням.
- Вітамін E. Є потужним антиоксидантом, який захищає волосся від пошкоджень довкілля, таких як забруднення та ультрафіолетові промені, запобігає появі сивини.
- Залізо. Нестача заліза може призвести до анемії, а також до випадання волосся, оскільки залізо важливо для перенесення кисню до волосяних фолікулів.
- Цинк. Необхідний для зростання та ремонту тканин, включаючи тканини шкіри та волосся. Крім того, засоби з цинком допомагають позбутися лупи. Стимулює ріст волосся й допомагає у боротьбі з лупою.
- Омега-3 жирні кислоти. Поліпшують здоров’я шкіри голови, що своєю чергою позитивно позначається на зростанні та загальному стані волосся, зменшує запалення.
- Магній. Допомагає у засвоєнні кальцію, що важливо для здоров’я волосся.
Чому погіршується стан волосся, причини випадання
На загальний стан волосся впливає низка факторів, при цьому причини можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми. Так, до зовнішніх негативних чинників належать погана екологія, вплив ультрафіолетового випромінювання, сильні стреси, використання гарячих інструментів для стайлінгу та навіть тугі гумки. Внутрішні причини погіршення стану волосся: незбалансований раціон, гормональні проблеми, порушення режиму відпочинку.
- Неправильне харчування. Нестача певних вітамінів і мінералів, таких як залізо, цинк, вітаміни групи В.
- Психологічне напруження і стрес можуть призвести до погіршення якості волосся і навіть до його випадання.
- Часте фарбування, хімічна завивка або використання агресивних продуктів для укладання можуть пошкодити структуру волосся, роблячи його сухим і ламким.
- Часте використання фена, прасок або плойки також може негативно позначатися на стані волосся.
- Куріння, вживання алкоголю та нестача сну.
- Зміни рівнів гормонів в організмі під час вагітності, менопаузи або порушення роботи щитоподібної залози можуть також впливати на стан волосся.
- Генетична схильність може визначати структуру та якість волосся.
Як вибрати найкращі вітаміни для волосся і як їх приймати
- Перш ніж розпочинати прийом будь-яких вітамінів, рекомендується проконсультуватися із сімейним лікарем, трихологом або дерматологом. Вони визначать вашу потребу в певних вітамінах і порекомендують відповідні препарати.
- При виборі вітамінів зверніть увагу на їх склад. Важливі інгредієнти, які сприяють здоров’ю волосся, містять біотин, вітаміни A, C, D, E, залізо, цинк і деякі амінокислоти. До того ж важливо, з якою метою ви збираєтеся приймати вітаміни. Так, щоб зупинити випадання, варто «розбудити» сплячі волосяні фолікули та забезпечити їм повноцінне живлення, а для запобігання ламкості треба підтримати синтез колагену та кератину за допомогою вітаміну С.
- Вітаміни для волосся є в різних формах, таких як капсули, таблетки, порошки або рідини. Виберіть ту форму, яка найзручніша для вас.
- При купівлі вітамінів звертайте увагу на якість продукту та його виробника. Вивчіть відгуки користувачів й інформацію про бренд.
- Важливо дотримуватися інструкцій із застосування, вказаних на упаковці вітамінів. Не перевищуйте рекомендовану дозу без консультації з лікарем.
- Якщо ви приймаєте інші ліки або вітаміни, зверніться до лікаря, аби переконатися, що вибрані вітаміни для волосся не будуть взаємодіяти з іншими препаратами.
Пам’ятайте, що результати від прийому вітамінів можуть відрізнятися у різних людей, тому важливо бути терплячим та послідовним у використання препаратів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!