Re[Sens]: зустрічаємо перший український професійний sustainable бренд, який повністю відмовляється від пластику

Re[Sens]

Український бренд Re[Sens] відсвяткував свій день народження в прямому сенсі слова – команда вперше презентувала бренд публіці, поділившись неймовірною (без перебільшень) концепцією позиціонування як на українському, так і на світовому beauty-ринку.

Re[Sens] – це повністю українська розробка, від А до Я, яка поєднала в собі цілий «букет» інновацій. Після трьох років досліджень, переосмислення споживання та догляду засновниці Re[Sens] готові довести, що створення якісного healthy-продукту, упаковка якого абсолютно не шкодить планеті, – можливе. 

Розробниці бренду

Юлія Гагаріна – хімікиня з понад 20-річним досвідом розробки косметичних формул для різних брендів. Спікерка численних конференцій, де популяризує науку та косметологію «без хемофобії».

Юлія Полякова та Ольга Гужик – співзасновниці компанії G&P Group та ГО We are from Ukraine. Випускниці University of Cambridge (Institute of Sustainability Leadership) 2023, екоактивістки, лекторки.

Розробниці Re[Sens]

І почнемо розглядати детальніше інноваційні особливості Re[Sens], які бренд презентував під час заходу.

Догляд за чутливою шкірою

По-перше, бренд презентує новий підхід до догляду за чутливою шкірою. Чутливість шкіри – глобальна проблема, яка продовжує зростати в умовах забрудненого довкілля  та стресового способу життя людей по всьому світу. Українців зараз це стосується в першу чергу. 

Всі прояви чутливості шкіри – зовнішні ознаки великого стресу, і  сьогодні це стосується кожного з нас. Засновниці бренду зрозуміли, що така тенденція вимагає негайних інноваційних та заспокійливих рішень, і почали над ними активно працювати. 

Повністю біорозкладна упаковка без використання пластику

Re[Sens] презентував революційний підхід до створення упаковки, яка повністю біорозкладається у природі.

«Ми щасливі презентувати вам новий бренд, який поєднує ставлення до чутливої екосистеми шкіри та ставлення до не менш чутливої екосистеми планети. Ми впевнені, що скоро про Re[Sens] заговорять у світі як про найкращий приклад справді екосталого бренду, що впровадив нові екологічні рішення», – зазначають розробниці. 

Ольга Гужик

«Перший імпульс народження Re[Sens] був саме від упаковки. Не від косметики, а саме від упаковки. І на шляху від ідеї до реалізації бренду викарбувалися основні стовпи, які й лягли в його основу», – підкреслила Ольга Гужик.

Тому упаковка Re[Sens]:

  • на 38% компостується;
  • на 58% виготовлена з екологічних матеріалів, які легко переробляються;
  • на 3% зроблена з пластику, і бренд планує знизити цей показник до 0% протягом наступних трьох років.

Баночки виготовлені з Sulapac

«Я рада презентувати вам вперше в Україні інноваційний матеріал, який називається Sulapac. Його створили дві фінські технологині. Він на 98% переробляється в ґрунті», –зазначила Юлія Полякова.

Юлія Полякова

Re[Sens]

Sulapac повністю біорозкладається на CO2, воду та біомасу за той самий час, що й листя деяких дерев, не залишаючи за собою мікропластику чи токсичного навантаження. Він створений з відповідально отриманих деревини та рослинних волокон.

Туби – з алюмінію, кришечки – з деревини

Розробниці обрали алюміній для туб через те, що понад 75% алюмінію у світі переробляється безкінечно, тож він є ідеальним прикладом матеріалу для відновлювальної економіки світу. А кришечки до туб виготовлені з деревини з унікальним різьбленням.

Re[Sens]

Зовнішня упаковка – з міцелію

Міцелій – це дивовижний матеріал, який вирощується з грибів і створює надзвичайно міцну основу, здатну приймати будь-яку форму. Він не лише біорозкладається, а й здатний розкладати пластик та очищати довкілля від токсичних речовин.

Пакети – з опалого листя

Інноваційна українська розробка – папір із волокон опалого листя, що виробляється в Івано-Франківську. 

Вкладиші та інструкції – з квітучого паперу

Квітучий папір – це на 95% вторинна сировина, а на 5% – насіння квітів (маку, портулаку, петунії та чорнобривця). Після використання за призначенням його можна посадити у горщик та виростити квіти. 

Українські коди в символі

«Символ Re[Sens] несе в собі елемент коловороту, що символізує циклічність всього живого. Надихнулися ми малюнками трипільців. Символ осучаснений, але суть його незмінна. Безперечно, важливо використовувати сучасні формули, інноваційні матеріали, новітні технології, але для нас надважливо йти від коренів, бо це наш код. 

І ми хочемо, і будемо транслювати на весь світ, що українське – це не тільки модернове, з науковим підґрунтям, технологічне. Українське – це з корінням, з історією, з суттю», – пояснила Ольга Гужик.

Re[Sens] івент

Принцип нейрокосметики

Всі формули засобів створені українськими розробниками, які акцентували на застосуванні принципу нейрокосметики: впливаючи на сенсорні нейрони шкіри, ми впливаємо на роботу мозку.

Щоб детальніше розібратися у принципах дії, особливостях формул і компонентах, що використовуються у засобах, ми звернулися з питаннями до хімкині Юлії Гагаріної, яка безпосередньо і працювала над створенням рецептур Re[Sens].

Юлія Гагаріна

Нейрокосметологія – як вона працює з нашою шкірою?

Це достатньо новий напрям в косметології, але для кожного з нас він почався досить давно – десь на 18 день нашого життя на стадії ембріону. Саме тоді з одного «тіста» розвивались шкіра, нервова й імунна системи. І відтоді ці системи між собою комунікують. 

Якийсь час назад вчені поставили питання: чи може проблема старіння наших нейронів шкіри бути чинником старіння фібробластів? Оскільки було зрозуміло, що якщо старіють фібробласти, ці базові клітини, то шкіра набуває вигляд килима, який побили моль і життя.

До пошуку відповіді підійшли глобально та експериментально. Взяли спеціальний вид голих мишей і під анестезією зробили невеликі розрізи по хребту (зробили денервацію ділянки). Результат був таким: якщо в шкірі не «говорять» нервові клітини (вони це роблять молекулами нейромедіаторами), то немає і загоєння рани. Все тому, шо «голос» нервових клітин – це команда для фібробластів, клітини «глохнуть».

За останнє десятиліття завдяки зусиллям науковців та хіміків були знайдені нові механізми впливу на нейрони. 

  • Розвінчали міф про те, що нервові клітини не відновлюються – відновлюються, але їм треба надати необхідні умови. 
  • Знайшли комунікаційний зв’язок між нейронами та мікрофлорою шкіри; встановили, що якщо одному погано, то це відчуває інший.
  • Більш глибоко дослідили рецептори та знайшли механізми зниження чутливості шкіри через вплив на різні типи нервових клітин. 

Зараз робота з нейронами дуже схожа на гру на фортепіано – кожна клітина має свій власний «голос» і тембр. Образно кажучи, натискаючи один із нейронів, ми впливаємо не тільки на відчуття, а й даємо команду іншим клітинам організму. Образно це ілюструє вислів: «Помах крил метелика на одному кінці планети може спричинити цунамі на іншому». Тому нейрокосметика така дієва та багатофункціональна.

Чому бренд має найбільший асортимент очищувальних засобів для шкіри?

Відбудова або побудова нового завжди починається з підготовки майданчику. Але у ретельності очищення завжди є зворотній бік – можна так захопитися, що протреш «дірку» в захисному бар’єрі шкіри, тим самим підвищивши її чутливість. Тому для Re[Sens] було важливим дати різні по силі та глибині впливу інструменти. 

Найкращі ліки не ті, що приймаємо час від часу, а ті, що з нами щоденно. Так говорять зазвичай про їжу, але це актуально й для щоденного очищення. В бренді воно побудовано на принципі соприродності: очищуй білки шкіри – природними білковими мийними компонентами на основі амінокислот і протеїну шовку. 

Для більш ретельного прибирання використаний біомімітичний принцип – стару шкіру можна скинути за допомогою скатки. В формулах це реалізовано через вплив природних полімерів (гіалуронової кислоти і пептидів шовку). Вони висихають на поверхні, ущільнюються під впливом повітря та стають одним цілим із нашими мертвими клітинами. Далі така м’яка, тонка плівка легко скатується, залишаючи пружність і сяяння. 

Унікальним є використання гіалуронової кислоти в формі твердих сфер, які під пальцями розплющуються та сприяють зволоженню шкіри. Ця технологія полімеризованої гіалуронової кислоти є новітньою, і Re[Sens] є однією із перших марок у світі, що використовує її.

Re[Sens] презентація

Осмолітична тонізація – в чому її суть? 

Шкірі потрібно утримувати вологу. І це вона робить за допомогою спеціальних молекул, які називаються осмолітами. Це природні невеликі сполуки, які захищають клітинну мембрану від стресових впливів і стабілізують тиск всередині клітини та поза нею. Завдяки  цим молекулам колись дуже давно зародилося багатоклітинне життя, тобто тварини, рослини й люди. 

До осмолітів належить багато типів молекул – гліцерин, бетаїн, трегалоза, амінокислоти, мінерали… І якщо прості перші молекули в косметиці використовуються у високій кількості, то мінерали та деякі формати кислот і цукрів – обмежено. Вони погано «входять» в крем, можуть робити його більш липким або навіть руйнувати його структуру. Тому за високої потреби в мінералах та осмолітах в більшості своїй їх не вистачає в догляді.  

Re[Sens] пропонує в біодоступній формі супрамолекулярний кальцій, цинк, солі молочної кислоти, осмолітичну кетоглутарову кислоту та ксилітол із моху. Всі вони фіксуються на шкірі для кращої доставки спеціальним гелеутворювачем, що виділений із грибів, які ростуть на коренях рослин. Це дозволяє зробити тонери невагомими на шкірі, але при цьому дієвими захисними частинами щоденної рутини догляду. Їх можна розглядати як пограничні за функцією продукти – захист від стресів навколишнього середовища, глибинне зволоження та повноцінний метаболізм через мінералізацію.

Які ще з цікавих і не дуже розповсюджених поглядів/методів використовує бренд?

Новий погляд на глибинне зволоження: 

  • через відновлення мікросередовища клітин, підвищення чутливості власних рецепторів до вітаміна Д та стимуляцію синтезу цього вітаміну у самій шкірі;
  • насичення поверхні шкіри супрамолекулярним кальцієм, нестача якого може бути маркером не тільки вікових змін, а й гіперстресових впливів (фізичне пошкодження, навколишнє середовище);
  • використання ацетильованої форми гіалуронової кислоти, що дозволяє їй надавати «філер-ефект»; швидке заповнення зморшок та накопичення вологи.

Новий погляд на регенерацію:

  • через налагодження клітинної комунікації; кератиноцити шкіри виділяють спеціальні молекули – екзосоми, що дозволяють впливати на імунні клітини шкіри (знижувати запалення та чутливість), фібробласти (стимулювати регенерацію там, де це потрібно) та меланоцити (вирівнювати тон);
  • через підтримання та захист мітохондрій; це буквально дає можливість «зарядити на повну батарейки» клітин і максимізувати результати дії інших активних компонентів. Бо ідея проста: можна шмагати дохлого поні, але він не встане. Без енергії стимулюючі компоненти не працюють, тому енергетична підтримка є ключовим фактором успіху в відновленні шкіри;
  • через новий погляд на пілінг – через стабілізовану пропіонову кислоту, що виробляється також нашими бактеріями, та галову кислоту, що міститься в пагонах дубу; це робить дію пілінгу мікробіом-дружнім, усуває проблеми сезонності й вагітності. Для підвищення ефективності вирівнювання тону використовується унікальний «кислий» пептид на основі аланіну, що дозволяє бачити перші результати вже через два тижні використання.

День народження Re[Sens] пройшов в особливому місці – Національній науковій медичній бібліотеці України. Це унікальна, дуже красива садиба, памʼятка архітектури, у серці якої розміщений затишний сад. Після офіційної частини – презентації від засновниць бренду, гості опинилися на вишуканій вечірці з інсталяціями у вигляді баночок і тюбиків бренду, коктейлями та емоційним виступом прекрасної Марʼяни Головко.

Розділити цей важливий день з командою бренду завітали представники ЗМІ, блогери та зіркові гості, такі як Анна Завальська, Лілія Пустовіт, Лілія Літковська, Катя Сільченко, Ярослава Кравченко, Кароліна Ашіон та інші селебрітіс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також