Масаж обличчя: 10 міфів про процедуру, які слід знати

У той час як для багатьох масаж обличчя став звичною б'юті-рутиною, дехто досі сумнівається у його ефективності. Ми вирішили з'ясувати правду та розвінчати міфи про цю процедуру за допомогою професіонала.

Масаж обличчя – одна з найпопулярніших процедур сьогодні. Це простий спосіб покращити стан шкіри, зняти напругу з м’язів та подарувати собі кілька хвилин розслаблення. Але навколо нього також крутиться багато міфів та страхів. Пропонуємо розібрати їх разом із фахівцем.

Наталія Бондаренко, сертифікована масажистка

Міф 1. Масаж дає миттєвий результат

Правда: Регулярний масаж знімає напругу з м’язів, може стимулювати вироблення колагену, що сприяє покращенню пружності та еластичності шкіри. Але незважаючи на те, що ефект може бути помітний з першого разу, це не правило. Деколи треба пройти курс.

Насправді результати залежать від багатьох чинників: структури й стану шкіри, тургору, зволоженості, віку. Важливо розуміти, що в масажі обличчя потрібна системність, тому фахівець призначає курс – 10-15 процедур, а потім для підтримання результату можна робити процедуру раз на тиждень-півтора. Зазвичай ефекту від курсу масажу вистачає на пів року, – зазначає Наталія.

Міф 2. Масаж може замінити професійні процедури

Правда: Домашній масаж може суттєво покращити стан шкіри. Але професійні процедури з використанням спеціалізованого обладнання та техніки він замінити не може. У той самий час він стане ефективним допоміжним засобом досягнення оптимального результату.

Міф 3. Масаж обличчя корисний для всіх і завжди

Правда: Як і всі процедури для обличчя, масаж має протипоказання. Наприклад, людям, які мають шкірні захворювання, зокрема акне, купероз, чи чутливу шкіру, він може лише нашкодити. У разі якихось проблем перед процедурою краще проконсультуватися з дерматологом чи кваліфікованим косметологом.

«Якщо у клієнта тонка чутлива шкіра, підбирається засіб, на якому робиться масаж – олія чи масажний крем. При куперозі треба розуміти стадію захворювання – за першої стадії масаж робити можна. Для тих, хто страждає на акне, існують свої техніки.

Наприклад, Жаке, яка робиться по сухій шкірі. Цей масаж дає змогу видалити надмірне шкірне сало з пор, ущільнення від прищів, сприяє мікроциркуляції лімфи, крові та міжклітинної рідини. Бувають і неочевидні протипокази для масажу: стан щитоподібної залози, онкологія, гіпертонія, соматичні захворювання у стадії загострення», – коментує Наталія.

Міф 4. Необов’язково знати правильні техніки

Правда: Неправильні техніки та надмірний тиск можуть призвести до розтягування шкіри, посилення зморшок і навіть пошкодження судин.

Ба більше, треба знати, які зони (наприклад, ділянка щитоподібної залози) слід обходити, в якому напрямку робити масаж (масажні лінії), чи можна застосовувати скребок гуаша (при тонкій шкірі або куперозі буде лише травматизація), скільки часу робити масаж і т. ін.

Міф 5. Регулярний масаж обличчя може усунути зморшки

Правда: Масаж обличчя покращує тонус шкіри, згладжує дрібні зморшки та чудово працює як допоміжна техніка. Але він не може повністю усунути глибокі зморшки і замінити антиейдж догляд.

«Омолодження, покращення лімфотоку (читайте – зменшення набряків), кровообігу (колір обличчя), підтягнутість овалу, підвищення тургору та пружності шкіри, позбавлення зайвої напруги м’язів – масаж може чимало. Але прибрати глибокі заломи шкіри – тут потрібний комплексний підхід: маски, сироватки, апаратна косметологія.

Дуже добре зарекомендувала себе від вікових зморшок та складок італійська техніка масажу «Джим». Її ще називають альтернативою хірургічній підтяжці обличчя».

Міф 6. Чим довше триває масаж обличчя, тим кращі результати

Правда: Тривалий масаж може спричинити подразнення та пошкодження тканин. Оптимальна тривалість масажу обличчя – близько 10-15 хвилин.

Якщо йдеться про домашній масаж, процедура може тривати 15 хвилин. Але робота фахівця – це інша справа. Наприклад, лімфодренажний масаж, який охоплює шию, руки та ділянку грудей, триває 40-45 хвилин.

https://www.instagram.com/bhub.magazine/

Міф 7. Неважливо, яке масло використовувати

Правда: Для масажу обличчя слід підбирати ті олії, які підходять до вашого типу шкіри. Щоб уникнути алергічних реакцій, краще вибирати спеціалізовані олії та креми.

Надавайте перевагу некомедогенному складу, де менше добавок та запашників, адже на запах може бути алергія. Інше питання, що професійні формули часто доступні лише фахівцям, такі засоби – олії, креми, маски – замовляються на спеціалізованих сайтах.

Міф 8. Масаж обличчя може назавжди позбавити набряків

Правда: Масаж обличчя може справді зменшити набряки. Але щоб усунути їх повністю, потрібно працювати з першопричиною їх виникнення. Тим, хто страждає набряками, потрібно пройти обстеження гормональної системи та інших параметрів роботи організму.

«Буває, що набряклість – це даність, людина живе з цим, має схильність до застою лімфи. Так, аутоімунні захворювання, негаразди в роботі щитовидки можуть давати набряки. Але їх появу часто спричиняє спосіб життя, харчування, шкідливі звички. Тож треба просто опанувати лімфодренажні техніки й виконувати їх.

Тільки не беріть методи просто з інтернету, прийдіть до масажиста, він покаже, як це можна робити самому. Я, наприклад, завжди навчаю своїх клієнтів прийомам самодопомоги. Треба пропрацювати лімфовузли, щоб лімфі було куди рухатися, а розташовані вони по всьому тілу: у ділянці ключиць, пахвах, внутрішніх згинах ліктів і колін, на животі, стегнах».

Міф 9. Масаж обличчя можна робити «на ходу»

Правда: Масаж обличчя потребує часу та підготовки. Перед початком масажу обличчя та руки слід ретельно очистити. Те саме стосується і інструментів (гуаша, ролер тощо). Таким чином ви захищаєте шкіру від попадання бруду та бактерій, які можуть спричинити запалення.

«За правилами шкіру потрібно очистити, промокнути серветкою, нанести масажний засіб, а після закінчення масажу знову очистити обличчя гелем або пінкою й обов’язково зволожити обличчя кремом (якщо виходитимете на вулицю, то з достатнім фільтром SPF)».

Міф 10. Гуаша має бути тільки кам’яним

Правда: Кам’яні скребки традиційно популярніші, що пов’язано більше з властивостями каменю та його енергетикою, ніж з ефективністю масажу. Насправді гуаша-скребки можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Що дійсно важливо, то це правильна техніка.

Головне – обирати натуральні матеріали: камінь, дерево чи метал. Так, інструменти для масажиста, зокрема блейди для тіла, виготовляються з нержавіючої сталі. Чого варто уникати, так це пластика через його склад.

Популярні техніки масажу від експерта

Міоліфтингова техніка «Джим»

Методика, розроблена в Італії в Асоціації пластичних хірургів, працює на кшталт уколів краси. Вона допомагає підтягнути шкіру, покращити її тонус, позбавляє набряків і м’язової втоми.

Головна дія спрямована на скорочення та розслаблення м’язів, на їх тренування та стимулювання. Тому вона поєднує гімнастику для м’язів, що втратили еластичність і тонус, і масаж.

Зони впливу: лоб, брови, щоки, підборіддя. Дуже важливо, що масажист працює також із шиєю, прибираючи перенапругу. Завдяки цьому підтягується підборіддя та загалом овал обличчя.

Від чого допомагає:

  • нависання верхньої повіки;
  • носогубні складки;
  • зморшки-маріонетки біля губ (їх ще називають скорботними);
  • «бульдожачі» щічки та брилі;
  • друге підборіддя.

Переваги:

  • покращується кровообіг та лімфоток;
  • забираються застійні явища у тканинах;
  • активізується кисневий обмін.

Масаж робиться раз на тиждень, а 10 процедур дають ефект на півроку. Головним мінусом є те, що масаж активний та сильний.

Такий масаж дає дуже добрі результати. Простими словами – він натягує шкіру, але, як розумієте, це силовий масаж, тож треба бути готовими трохи потерпіти. Важливо врахувати, що він має свої протипоказання, зокрема грижі в шиї, гіпертонія, вагітність і ботокс! Тож завжди попереджайте свого масажиста, якщо у вас є філери та ботокс.

Лімфодренажний масаж, авторська розробка школи косметології Академії «Партнер+»

Як зрозуміло з назви, головна його дія – позбавлення від набряків.

Крім того, ця техніка:

  • підвищує тургор шкіри;
  • покращує її рельєф та колір обличчя;
  • зменшує зморшки та темні кола під очима;
  • стимулює крово- та лімфообіг.

Показання:

  • ефект панди;
  • нечіткий контур та набряклість обличчя;
  • виражені зморшки та носогубні складки.

Курс: 10-15 процедур 2-3 рази на тиждень. 2 курси на рік. Між курсами раз на тиждень рекомендується робити процедури, що підтримують. Його можна поєднувати з сироватками та масками (наприклад, альгінатними).

Мої клієнтки дуже люблять цей масаж: він приємний й чудово розслабляє. Іноді в середині сеансу дівчата засинають. Можна сказати, він має й антистресовий ефект. Хоча безпосередньо для позбавлення стресу я використовую тайський релакс-масаж, дуже специфічна техніка.

Важливо: цей масаж задіє не лише обличчя, а й шию, зону декольте та руки. Саме такий комплексний підхід дає ефект лімфодренажу (прибирає друге підборіддя, синці під очима, зменшує вираженість вікових змін та повертає особі чіткість контуру). А все тому, що ми впливаємо на скупчення лімфатичних вузлів, які розташовані в цих зонах.

Фото: Freepik, Instagram: @skkn, @rosiehw, @francescaaiello, @haileybieber

читайте також
читайте також