За кожним модним Домом стоїть величезна команда людей. Але серце бренду – це особистість дизайнера, його унікальне бачення та енергія. Часто залишаючись за кадром, вони створюють історію, тренди, змінюють уявлення про красу та відбивають дух часу. Як їм це вдається?
Пропонуємо добірку фільмів, у яких особистість модельєрів досліджується через призму із повсякденного життя. Ви можете поринути у світ моди з його креативністю, красою та прагненням до досконалості, зрозуміти секрет геніальності творців та надихнутися.
«Секрети Лагерфельда», 2007
Цей документальний фільм розкриває особистість легендарного Карла Лагерфельда через його спогади, інтерв’ю колег, друзів, членів сім’ї, різні аспекти його творчого й особистого життя. У глядачів є можливість поглянути на модельєра з різних боків, зрозуміти його погляди та спробувати розгадати геніальність майстра.
Як відомо, Карл Лагерфельд був унікальною особистістю у світі моди. Він успішно вів одразу три Будинки: Chanel, Fendi та Karl Lagerfeld, при цьому всі три мали свій власний стиль та естетику.
Дизайнер славився вмінням знаходити спільну мову з людьми та бути відкритим навіть із новачками світу моди, але при цьому часто відчував себе нескінченно самотнім.
Фільм стане чудовим джерелом натхнення для тих, хто любить дизайнера, а також зможе закохати в Лагерфельда навіть людей, далеких від світу моди.
«Сен-Лоран. Стиль – це я», 2014
Драматичний фільм розкриває світ внутрішніх переживань і криз одного з найвидатніших модельєрів світу.
Сюжет охоплює кінець 60-х, молодий Ів Сен-Лоран процвітає, його обожнюють. Але сам модельєр перебуває в глибокій депресії через особисті страждання і нерозділене кохання.
У фільмі відбито епоху богемних паризьких вечірок, численних розваг, любові до пропалювання життя і, звичайно ж, неймовірних модних образів. А також філософія Сен-Лорана, який вважав, що мода має носити особистий відбиток, виражати індивідуальність і внутрішній світ. «Стиль – це я» – символічна фраза, яка найкраще передає почерк Сен-Лорана.
«Вбивство Джанні Версаче: Американська історія злочинів», 2018
Серіал розкриває одну з найтрагічніших сторінок життя Джанні Версаче. Як основу було взято книгу Морін Орт «Вульгарні ласки: Ендрю Кьюненен, Джанні Версаче і найбільша невдала поліцейська облава в історії США» про вбивство видатного модельєра.
Але окрім цього, у серіалі багато відомостей про засновника Дому Versace, цікавих шанувальникам Дому. Наприклад, про його стосунки з рідною сестрою, ще однією впливовою модною фігурою – Донателлою Версаче.
Серіал був високо оцінений як критиками, так і глядачами. У ньому відбито світ моди, а також культурний зріз епохи з її соціальними нормами і стереотипами, передана психологія героїв. Крім того, творці приділили величезну увагу художній та костюмованій складовій фільму.
«Дім П’єра Кардена», 2019
Цей документальний фільм, заснований на реальних подіях, розповідає про життя і становлення відомого французького модельєра П’єра Кардена. Учень Крістана Діора, він багато часу присвятив роботі на його Дім, перш ніж заявити світові про свій самобутній талант.
Фільм сповнений прекрасних атмосферних сцен зі світу моди: створення колекцій, покази, лаштунки богемного життя. Але також він передає прості людські істини: бажання досягти своєї мети, бути вірним собі в умовах неймовірного напруження, конкуренції та економічної кризи.
«Дім Gucci», 2021
Фільм Рідлі Скотта, що наробитв галасу, «Дім Гуччі» варто подивитися з багатьох причин. Зірковий акторський склад, масштабні зйомки у розпал пандемії, драматичний сюжет і відгуки самих представників сімейства – не дивно, що він спричинив такий широкий резонанс.
Фільм розповідає історію італійського модного Дому Gucci та розкриває тему вбивства Мауріціо Гуччі. Ключовою фігурою фільму є Патріція Реджані, колишня дружина Мауріціо, яку зіграла Леді Гага.
Творці хотіли занурити глядачів в епоху становлення бренду, наповнивши його стильними декораціями, неймовірними краєвидами Італії, розкішними деталями та особливо попрацювавши над костюмами. Все це робить фільм захопливим і цікавим для вивчення.
Стрічка отримала суперечливі відгуки. А сама сім’я Гуччі залишилася вкрай незадоволена негативною подачею їхньої родини і тим, що їх зобразили, як «невігласів». Крім того, Патриція Реджані висловила обурення, що перед виконанням ролі Леді Гага не познайомилася із нею.
Тим не менш, фільм спричинив сплеск моди на вінтажні аксесуари у дусі 70-х та 80-х. Сам Дім Gucci створив обмежену колекцію, натхненну епохою, показаною у фільмі.
«New Look: Революція стилю», 2024
Драматичний серіал демонструє розвиток модної індустрії Парижа за часів Другої світової війни. Сюжет закручений навколо двох гігантів індустрії: Dior і Chanel – та їх кардинальної відмінності у поглядах на епоху.
Крізь політичне й культурне середовище ми бачимо становлення та розквіт Крістіана Діора як самостійної творчої одиниці. Водночас Коко Шанель переживає занепад свого впливу.
Серіал зосереджений на історичних подіях і показує військові будні Парижа, сповнені страху та страждань. Також у ньому розкриваються деталі особистого життя обох модельєрів, мотиви їх вчинків, метання і взаємини із родичами.
Але в центрі всього цього стоїть мода, створення прекрасного як символ надії та порятунку навіть у найскладніші часи. Світ, який потребував Крістіана Діора, формування нового образу жінки та прагнення до повноти життя.
«Крістобаль Баленсьяга», 2024
Міні-серіал про легендарного іспанського модельєра розповідає про особисте життя і кар’єру Баленсіаги, якого називали «дизайнером дизайнерів», його злети та падіння.
Фільм охоплює ключові моменти життя Крістобаля, починаючи від ранніх років в Іспанії до відкриття власного модного Дому в Парижі та його світового визнання. У сюжеті ми бачимо також, яким величезним був вплив майстра на становлення інших дизайнерів, зокрема Крістіана Діора та Коко Шанель.
У фільмі показано унікальні архівні матеріали, а також знамениті колекції Баленсьяги. По суті, це не просто біографія, а глибоке дослідження творчого процесу одного з найбільш видатних модельєрів усіх часів.
Фото: Instagram, кадри з фільмів