Куди поїхати відпочити в Україні наприкінці квітня у травні, якщо раптом видалася відпустка чи декілька вихідних днів? Наша стаття саме для вас!
Бакота, Кам’янець-Подільський, Хмельницька область
Останні роки Бакота знаходиться у топі бажань туристів. І, тут дійсно є на що подивитися! Затоплене село Бакота, що в 50 км від Кам’янця-Подільського, належить до Національного природного парку «Подільські Товтри». Сьогодні це не населений пункт, а широке пасмо розміром 1600 га Бакотської затоки та Дністра. Особливої уваги у Бакоті вартує скельний монастир — єдиний стародавній об’єкт, який залишився цілим після затоплення. Його вирубали у скелі в товщі 120-метрової Білої гори в XII–XIII ст. За цей час монастир зазнавав чималих руйнувань, залишилися лише три печери та ніша. В монастирі збереглися старовинні ікони, подейкують, що тут жив святий Антоній, який згодом заснував Свято-Успенську Києво-Печерську лавру. Біля монастиря є три цілющі джерела: Північне, Південне та Найпівденніше. Кожне з них, за легендами, лікує окремі хвороби. Перебуваючи в Бакоті відвідайте скелю Курник на схилі Дністра, яку ще називають Кам’яна голова. Пейзажі Бакоти — неймовірні, стовідсотково прикрашатимуть ваші соцмережі. Зазвичай, у Бакоті організовують квадротури, джип-тури, SUP-серфінг. Також у селищі Дністрівка, що неподалік, є вихід до Дністровської бухти, тож можна взяти напрокат катамаран, катер, і, навіть яхту. Популярні серед туристів піші та веломаршрути Бакотською затокою.
Умань, Черкаська область
Найвизначніша локація містечка — дендропарк «Софіївка», заснований 1796 року графом Потоцьким у якості подарунка для своєї дружини. Парк площею 180 га є роботою інженера Людвіга Метцеля, який хотів зробити його живою ілюстрацією поем Гомера «Іліада» та «Одіссея». Весною тут можна милуватися цвітінням тюльпанового дерева, тюльпанів та ірисів, насолодитися ароматом величезного розарію. Загалом у дендропарку росте понад 3 тис. видів рослин. Серед популярних розваг у «Софіївці»: мандрівка підземною річкою Ахеронт, загадування бажань у гроті Каліпсо, тунелі під Великим водоспадом. У гарну погоду можна влаштувати пікнік на галявині.
Окрім Софіївського дендропарку в Умані вартий уваги Василіанський монастир, під будівлею якого величезний підвал та мережа підземних ходів, прокладених у XVII – XVIII ст. За легендами, у цих підвалах гайдамаки заховали скарби. Також відвідайте фентезі-парк «Нова Софіївка», де можна сфотографуватися із Бабаєм та помедитувати в Японському саду каменів. Туристи також полюбляють комплекс світло-музичних фонтанів «Перлина кохання». Тут на водному екрані демонструють цікаві фільми. Мандрівники, зазвичай, відвідують могилу цадика Нахмана і «єврейський квартал», де можна скуштувати кошерних страв.
Мукачево та Лумшори, Закарпатська область
Весною містечка на Закарпатті настільки різнобарвні, що мерехтить в очах, і хочеться насолодитися цією красою сповна. Ужгород — мега-популярна локація для туристів. Якщо ви вже милувалися цвітінням сакур, радимо від’хати подалі від обласного центру і відвідати Мукачево, що у 40 км та Лумшори — у 50 км.
Зокрема, найголовніша архітектурна пам’ятка Мукачево — Замок Паланок. Побудований на 68-и метровій горі вулканічного походження, згадується в історичних довідках із XI ст. Хто тільки не володарював ним за ці часи, розбудовував та руйнував, доки споруда не дістала вигляду фортеці для охорони та контролю торговельних і військових шляхів. Наразі тут функціонує історичний музей. Під час екскурсії дізнаєтеся не лише історичні факти, а цікаві, і, подекуди, моторошні легенди про замок, зокрема, про колодязь та монумент сокола-турула.
Трохи далі від Мукачево у селі Карпати розмістився замок Берегвар чи як його ще називають Шенборнський замок. Насправді, це будинок для полювання впливових графів Шенборнів, збудований у неоромантичному стилі наприкінці ХІХ ст. Проте виглядає ця місцевість казково, навіть залізнодорожна станція нагадує мініатюрний замок. Основна будівля із 52-х кімнат стоїть посередині неймовірної краси парку, і є справжнім архітектурним шедевром із баштою, вітражною каплицею, камінною залою, старими дерев’яними сходами тощо. Тут свого часу знімалися відомі фільми «Снігова королева» та «17 миттєвостей весни», а сьогодні замок є санаторієм, де лікують серцево-судинні та неврологічні захворювання.
Починаючи з травня туристи, мандруючи Закарпаттям, намагаються потрапити у село Лумшори, розташоване біля каскаду з п’яти водоспадів на річці Туричка. Саме у Лумшорах знаходяться славнозвісні Лумшорські чани – своєрідна сауна під відкритим небом. Об’єм одного чану – 1000 л, під ним горить вогонь, який нагріває спеціальну мінеральну воду до +40-45 градусів. Бальнеологічний курорт у Лумшорах відомий ще з XVII ст., саме сюди приїжджала лікувати хвороби нервової системи та опорно-рухового апарату знать.
Клевань та Дубно, Рівненська область
У Рівненській області є декілька цікавих місць для туристів. Так, у 25-и км від обласного центру знаходиться Клевань, колишня резиденція родини Чарторийських, котрі спорудили тут замок у XV ст. (напівзруйнований) та костел Благовіщення у XVII ст. (діючий по неділях). Але найулюбленіше місце у Клевані, куди з’їжджаються туристи, Тунель кохання — природна арка з дерев над залізницею протяжністю 4 км. Сюди приїздять або просто подивитися, або провести фотосесію, або навіть із весіллями.
Тараканівський форт або Нова Дубенська фортеця над рікою Іквою неподалік від Тараканова — ще одна цікава локація для туристів, які мандрують Волинню. Це великий форт ХІХ ст. із стінами в товщину 5 метрів, наземними та підземними поверхами, численними тунелями, та сховищами. Застерігаємо, що споруда знаходиться в аварійному стані і гуляти там потрібно вкрай обережно.
У самому Дубно є своя фортеця — Дубенський замок XVI століття, що належав у різний час князям Острозьким та Любомирським. Складається із двох палаців, надбрамного корпусу, стін із бастіонами, сторожовими вежами та казематами. Частково відреставровано, діє музей із кількома експозиціями. Саме цей замок описаний Миколою Гоголем у творі «Тарас Бульба». Також у Дубно варті уваги: Луцькі ворота, костели монастиря бернардинців та Святого Яна Непомука, комплекс монастиря кармеліток.
Чернівці
Якщо відвідати Париж весною у вас немає можливості — пропонуємо поїхати у «Маленький Париж». Саме так називають місто Чернівці, столицю Буковинського краю.
«Чернівці – це місто на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою, було негласною столицею Європи, де співали найкращі колоратурні сопрано, де тротуари підмітали букетами троянд і де книгарень було більше, ніж кав’ярень, а кучери фіакрів сперечалися про Карла Крауса…», — так описував місто австрійський публіцист Георг Гайнцен.
У найменшому обласному центрі України багато архітектурних пам’яток. Одна з найвизначніших — колишня резиденція митрополитів Буковини та Далмації, нині Чернівецький Національний університет, збудований під керівництвом чеського архітектора Йозефа Главки. Комплекс споруд входить до культурної спадщини ЮНЕСКО. Прогулку містом варто розпочати з вулиці Кобилянської, колишньої Панської, а рівно о 12.00 опинитися біля міської Ратуші. Саме у цей час на її башту виходить сурмач та виконує легендарну «Марічку». Трохи далі на Театральній площі розташувався обласний театр, який за архітектурою є точною копією Віденського театру проекту відомих Фельнера і Гельмера. Також варті уваги: будинок-корабель, колишній готель «Брістоль», неоготичний костел Найсвятішого серця Ісуса та багато іншого.
А от якщо ви марите Голландією, її частинка є неподалік Чернівців у селі Мамаївці. Тут знаходиться Долина тюльпанів, куди у квітні-травні з’їжджаються туристи з усієї України. На площі у 4 га зростає понад 500 сортів тюльпанів, які зачаровують різнобарвною красою.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!