Їжа для шкіри: головні вітаміни для краси і молодості шкіри

Всім, хто хоче зберегти здоров'я, красу і молодість шкіри обов'язково до прочитання. Розповідаємо про головні вітаміни для шкіри.

Любите шкіру, в якій перебуваєте? Доведіть це. Вітаміни, які ви щодня вживаєте з їжею і напоями, можуть дуже сильно впливати на вашу шкіру. Але як конкретно?

Хороша новина: якщо ви вже вживаєте багато здорової їжі, швидше за все, ваша шкіра також отримує багато вітамінів. Але знаючи, який вітамін дає ті чи інші переваги, ви можете доповнити свій режим догляду за шкірою компонентами, яких їй бракує.

Як наситити шкіру вітамінами

Основних способів доставки корисних речовин у шкіру всього 4:

  • з їжею і напоями;
  • у складі добавок і вітамінних комплексів;
  • за допомогою ін’єкційної терапії;
  • використовуючи косметичні засоби, у формулі яких є вітаміни.

Якби років 10 тому хтось сказав, що вітаміни можна застосовувати зовнішньо, тобто в складі кремів і сироваток, йому б розсміялися в обличчя. Зараз же наука зробила крок настільки вперед, що в косметичні формули додають не тільки вітамінні комплекси, але і речовини, які доставляють їх прямо за адресою. Так вітаміни засвоюються шкірою дуже добре, захищаючи її від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища.

І ось перераховуємо, які вітаміни варто шукати в засобах для догляду за шкірою, якщо хочете зберегти здоров’я, молодість і красу шкіри.

Вітамін А

Ця речовина діє як антиоксидант, її можна знайти в достатку в таких продуктах, як солодка картопля, морква, шпинат і манго. Тип вітаміну А, званий ретиноїди, можна знайти в яловичині, яйцях і молочних продуктах. Цей вітамін необхідний для збереження молодості шкіри, а креми, що містять похідні вітаміну А (ретинол), ефективні при профілактиці й лікуванні зморщок. Засоби з ретинолом можуть викликати сильне подразнення і лущення, так як вітамін А ще й відмінний ексфоліант. Перед вибором засобів краще проконсультуватися з косметологом – він допоможе підібрати правильну концентрацію ретинолу в косметиці. Крім цього, важливо пам’ятати, що вітамін А фоточутливий, сонячні промені руйнують його. Тому не використовуйте ретиноловмісні креми і сироватки в денний час і завжди наносьте сонцезахисний крем.

читайте також

Вітаміни групи В

Вітамінів цієї групи дуже багато, хоча технічно це зовсім не вітаміни. Тим не менш, вони дуже корисні для шкіри. Скажімо, якщо вас часто обсипає дрібними прищиками від стресу, вам потрібен вітамін В1 (тіамін) – він допомагає нормалізувати роботу нервової системи. Вітамін В2 (рибофлавін) потрібен нашому організму для регенерації клітин і відновлення тканин. Якщо часто з’являються тріщини і рани на губах, з’являється лущення шкіри обличчя і голови, то вам не вистачає саме цієї речовини.

Вітамін В5 (пантенол) також відповідає за регенерацію, допомагаючи прискорити загоєння ран і зменшуючи запальні процеси. Вітамін В6 (піридоксин) важливий для засвоєння інших корисних речовин, таких як вітаміни, білки і ненасичені жири, тому для шкіри він незамінний.

Вітамін В7 (біотин) і вітамін В9 (фолієва кислота) відповідають за відновлення клітин і тканин, вони допомагають вирівняти колір обличчя, покращують тонус і еластичність шкіри. Фолієва кислота також неймовірно корисна для росту волосся.

Вітамін В10 (параамінобензойна кислота) допомагає нейтралізувати негативні наслідки від впливу сонячних променів, тому він вважається вітаміном молодості.

І останній з групи В, але не менш важливий – вітамін В12 (цианокобаламін). Він важливий для організму, так як бере участь в процесі дихання шкіри, від чого напряму залежить колір нашого обличчя.

Витамины для кожи

Вітамін С

Вітамін C (аскорбінова кислота) життєво необхідний для загального стану здоров’я. Причина, з якої вітамін С важливий для шкіри, полягає в тому, що він стимулює вироблення колагену, тип сполучної тканини, який зберігає нашу молодість. Вітамін С також є відомим антиоксидантом, що захищає шкіру від пошкодження вільними радикалами. При місцевому застосуванні, тобто в складі кремів і емульсій, вітамін С може позбавити від гіперпігментації, повернути шкірі сяйво. Хороша новина в тому, що аскорбінова кислота діє на поверхні шкіри, їй не потрібно глибоко проникати, щоб дати максимальний результат. Так як цей вітамін не розчиняється у воді, є сенс шукати креми, емульсії і масла з вітаміном С. Також його виробляють в якості пудри, яку наносять під зволожуючий крем.

Вітамін С чутливий до сонячних променів, тому завжди використовуйте креми з SPF.

читайте також

Вітамін D

Насправді вітамін D (кальциферол) є гормоном, тому в косметиці він не використовується. Проте, він необхідний для здоров’я шкіри, так як забезпечує нормальний життєвий цикл клітин. Також відомий як «сонячний вітамін», адже наша шкіра може синтезувати вітамін D від сонячного світла. Деякі дослідження показують, що досить перебувати на сонці близько 30 хвилин, щоб отримати денну дозу кальциферолу. Тільки переконайтеся, що ви нанесли свій сонцезахисний крем.

Вітамін Е

Ще один антиоксидант, який може зробити вашу шкіру красивою, як ніякий інший. Вживаючи багато вітаміну Е (токоферолу), ви також збережете природний вітамін А в організмі. Але крім цього, жиророзчинний вітамін захищає шкіру від пошкодження вільними радикалами, дослідження навіть показують, що він може бути ідеальним рішенням для тих, хто хоче позбутися від прищів.

Вітамін F

Також відомий як Омега-6 і лінолева кислота. Це просто незамінний компонент в засобах для догляду за чутливою шкірою і шкірою, схильною до акне. Він допомагає позбутися сухості, лущення і запалень. Особливо ця речовина корисна в осінньо-зимовий період, так як вітамін F допомагає захистити шкіру від морозу.

Вітамін K

Необхідний для загоєння ран і синців. Без достатньої кількості вітаміну К кров не зможе коагулювати. Цей вітамін може вирішити будь-яку проблему, яка змушує вашу шкіру виглядати тьмяною через проблеми з кровообігом. Тому він допомагає позбутися від темних кіл і судинної сіточки, а також від розтяжок і шрамів.

читайте також

Холін

Холін – вітамін, який міститься в багатьох продуктах харчування, але він також синтезується нашим організмом. Речовина життєво важлива для синтезу нейротрансмітерів і нормального функціонування мозку в цілому. Але дослідження також показують, що цей вітамін відіграє вирішальну роль у функціонуванні мембран клітин шкіри. Хоча наше тіло самостійно покриває велику частину потреби в холіні, важливо отримати цей вітамін й з добавками.

Вітамін N

Ліпоєва, або тиоктова, кислота використовується в складі засобів для догляду, оскільки є сильним антиоксидантом. Вона також допомагає боротися з шкідливим впливом вільних радикалів. Важливо розуміти, що тиоктова кислота розчиняється як у водному, так і в ліпідному середовищі, тому може використовуватися як в жирних кремах і маслах, так і в гелях, водних сироватках і есенціях.

Вітамін P

Часто використовується в антивікових засобах, так як є таким же сильним антиоксидантом, як і вітамін С. Крім захисних властивостей, вітамін допомагає прибрати судинну сіточку, зміцнити судини, прибрати почервоніння, тому його часто можна знайти в кремах для чутливої шкіри, косметиці для шкіри з розацеа.

Вітамін PP

Більш відомий як нікотинова кислота. Найчастіше речовина використовується для росту волосся, але може застосовуватися і для поліпшення стану шкіри. Вітамін позбавляє від лущення і сухості, допомагає контролювати роботу сальних залоз. Також використовується в антивіковій косметиці, адже надає шкірі гладкість і здоровий відтінок.

Використання вітамінів при проблемах шкіри

Якщо хочете вирішити конкретну косметичну проблему, збережіть собі цю пам’ятку.

  • Для лікування акне і при жирності шкіри (себореї) – ретинол (вітамін А), вітаміни В, С та Е.
  • Для запобігання передчасному старінню – ретинол, вітаміни В, С, D, Е, F, К, N, Р і РР.
  • Від сухості і лущення – ретинол, вітаміни В, С Е, D, F, N і PP.
  • Від гіперпігментації, для освітлення шкіри – вітаміни С і К.
  • Від куперозу і при розацеа – вітаміни С, F, К і Р.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також