За розкладом: все, що потрібно знати про інтервальне голодування 16/8

За словами багатьох зірок, саме інтервальне голодування може стати порятунком у боротьбі із зайвою вагою, безсонням і проблемами зі шкірою. Редакція Beauty HUB дізналася, як саме працює циклічне голодування з інтервалом 16/8 та який результат воно може принести.

Міфи про правила харчування, які прийшли до нас із минулого століття, нарешті замінюються прогресивними і, що найголовніше, науково доведеними теоріями. Так, правило про те, що для підтримки здорової форми потрібно харчуватися невеликими порціями по 5 разів на день і нескінченно тягати з собою перекуси, застаріло й замінилося кардинально протилежною теорією – інтервальним голодуванням.

Суть інтервального голодування в тому, що добу необхідно поділити на дві частини: в одну частину потрібно вмістити всі прийоми їжі, а в другій – голодувати. Інтервали голодування існують найрізноманітніші й у залежності від способу життя (і, звичайно, сили волі), можна підібрати оптимальний варіант саме для себе. Найбільш приємний варіант дієти: 14/10, коли 14 годин голоду змінюються 10 годинами харчування. Тобто по суті, з 9 до 19 можна харчуватися як завжди, а далі – рот на замок. Також існують системи харчування 16/8, тобто 16 годин голодування й 8 годин для звичайного прийому їжі та 18/6 – коли час на трапези скорочується до 6 годин на добу. Існують також просунуті схеми, такі як добове голодування або система ⅖, коли 5 днів на тиждень можна їсти все, що хочеться, а ось 2 дні провести в голодуванні, тобто споживати не більше 500 ккал.

По расписанию: все, что нужно знать об интервальном голодании 16/8

Найпоширенішою й безпечною для новачків дієтою вважається система інтервального голодування 16/8. Дотримуватися такого режиму досить просто, достатньо відмовитися від пізньої вечері й раннього сніданку. За 8 годин, наприклад, у проміжку між 10 і 18 годинами дня можна зробити 3-4 прийоми їжі, а в решту часу пити воду й трав’яні чаї.

Як працює система інтервального голодування 16/8

Інтервальне голодування як теорія було виведено японським вченим Йосінорі Осумі й злетіло на пік популярності в 2016 році, після всесвітнього визнання й вручення автору Нобелівської премії. В основі інтервального голодування лежить процес аутофагії (грец. «Аuto» («сам») і «fagin» («їсти»)) – механізм, за допомогою якого здорові клітини утилізують дефектні білки, бактерії, віруси та інше «сміття», яке накопичується в людському організмі. Аутофагія запускається тільки в тому випадку, коли клітини відчувають голод і шукають джерело енергії. Якщо в організм не надходить їжа, клітини починають працювати за принципом харчового ланцюжка й з’їдати тих, хто слабший за них. Таким чином, в кінці інтервального голодування в організмі виживають тільки найбільш здорові клітини.

По расписанию: все, что нужно знать об интервальном голодании 16/8

16 годин голодування цілком вистачає для того, щоб в організмі успішно запустився й процес аутофагії. У той же час, цього інтервалу критично мало, щоб виснажити організм або хоч як-небудь йому нашкодити.

Який ефект можна отримати при інтервальному голодуванні

Інтервальне голодування – далеко не разова акція. Для видимого ефекту дієту 16/8 потрібно зробити способом життя мінімум на місяць. Максимуму в її випадку немає, чим довше – тим краще. За дослідженнями фахівців, інтервальне голодування впливає майже на всі процеси організму:

  • Стимулює втрату ваги. За даними лікарів, процес аутофагії стимулює організм спалювати більше калорій, і тим самим прибирати жирові запаси. Доведено, що при системі голодування 16/8 вага в середньому знижується на 3-8% за 3-24 тижнів.
  • Сприяє якісному розподілу ресурсів. Струси у вигляді голодування вчать наш організм грамотному розподілу ресурсів, що потрапляють у нього за допомогою їжі. Так, вітаміни, мінерали та інші корисні речовини краще засвоюються, підвищуючи імунну систему та здоров’я в цілому
  • Продовжує молодість організму. Інтервальне голодування підвищує стійкість організму до окислювального стресу, запобігаючи старінню клітин і розвитку хронічних хвороб.
  • Знижує чутливість до вуглеводів. За рахунок підвищення чутливості організму до інсуліну, відбувається зниження його рівня в крові. Це стимулює організм до більш активної переробки жирових відкладень в енергію та знижується ризик захворіти на діабет II типу.
  • Покращує здоров’я серця. Завдяки інтервальному голодуванню нормалізується кров’яний тиск і поліпшується загальний стан серцево-судинної системи.
  • Стимулює роботу мозку. Згідно з дослідженнями, інтервальні голодування викликають поліпшення пам’яті та зростання нових нервових клітин у мозку. Цей спосіб харчування здатний зменшити прояв симптомів хвороби Альцгеймера.
  • Знижує ризик онкології. Інтервальні голодування гальмують ріст пухлинних клітин і одночасно збільшують ефективність хіміотерапії, а значить, підвищують шанси на перемогу в боротьбі з раком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також