Мало які засоби для догляду за шкірою мають таку ж репутацію, як і олія для обличчя. Швидше за все, ви або любите їх, щотижня намазуючи на шкіру 350 різних формул, або ненавидите. Іншого не дано. З якої б сторони барикад ви не знаходилися, дайте нам шанс переконати вас у тому, що ви можете вибрати олію для обличчя за типом шкіри і дійсно отримати від продукту масу користі.
Але спочатку повернемося в школу з догляду за шкірою. Що саме робить олія для обличчя? Поширеною помилкою є те, що вона просто відмінно зволожує шкіру. Насправді, олії не роблять цього, а це значить, що вони не будуть притягувати вологу в глибші шари вашої шкіри і, відповідно, зволожувати її. Однак вони сприятимуть гідратації, змушуючи ваші сироватки і креми працювати довше і краще, запобігаючи втраті вологи.
Хоча варто пам’ятати, що не всі олії однакові. При виборі продукту, який найкращим чином відповідає вашому типу шкіри і потребам, ви повинні зважати на різницю між ефірними оліями і базовими оліями (іноді їх називають оліями-носіями). Ефірні олії являють собою висококонцентровані рослинні екстракти, дистильовані з листя і квітів рослини (наприклад, жасмину або лаванди). Базові олії, такі як олія жожоба, кокосова або солодкого мигдалю, з іншого боку, витягуються з насіння, горіхів або плодів рослин. Вони, як правило, складають основну масу формул в засобах для обличчя, а ефірні олії використовуються в мінімальній концентрації. Їх не варто наносити безпосередньо на шкіру в більшості випадків, тому зазвичай ефірні розбавляються базовими або входять до складу «сухих» олій для тіла, волосся і обличчя.
Перш ніж перейти до рекомендацій по конкретним типам шкіри, кілька порад новачкам у використанні олій для обличчя.
- Це міф, що не можна використовувати олії для жирної шкіри: фактично олія розчиняє олію і може бути досить ефективним для лікування жирної шкіри і контролю роботи сальних залоз. Просто потрібно вибрати правильний склад.
- Олії більше підходять для нічних процедур: якщо ви носите макіяж весь день, олія не завжди підходить для ранкового догляду. ЇЇ можна наносити вдень і під макіяж, якщо ви вже давно користуєтеся засобом і знаєте, на яку реакцію шкіри очікувати. Якщо ні, залиште олію для вечірнього догляду. Коли ми спимо, шкіра працює інтенсивніше для самовідновлення, що робить ніч найкращим часом для загоєння і живлення шкіри необхідними речовинами.
Зверніть увагу на щільність базової олії: олія-основа є головним інгредієнтом формули. Чутлива, жирна і комбінована шкіра потребують легких формул, таких як олія виноградних кісточок, мигдальна або олія жожоба, в той час як більш сухі типи шкіри можуть почуватися краще при нанесенні більш важких продуктів, таких як авокадо або та сама олія жожоба. Крім цих основ, існують спеціально розроблені косметичні формули олій для кожного типу шкіри і проблем.
Універсальна олія для обличчя
Якщо ви ще в пошуках поживної і зволожувальної олії для обличчя, тоді Bodyfarm Santorini Grape Face Oil відмінно впишеться в вашу домашню колекцію косметики для догляду. Засіб підходить для всіх типів шкіри. Олія відновлює епідерміс зсередини, насичує вітамінами і вологою навіть найбільш зневоднену шкіру, надає тонусу і еластичності, розгладжує зморшки – і все це завдяки вітаміну Е, оліям шафрану, виноградних кісточок, мигдалю і оливок, які входять до складу продукту. Об’єм 30 мл. Орієнтовна ціна 1300 грн.
Bodyfarm Santorini Grape Face Oil
Для сухої шкіри обличчя
Ви могли б подумати, що будь-яка олія для обличчя автоматично підійде для сухої шкіри, але все не так просто. Деякі засоби, природно, більш легкі, ніж інші (наприклад, гранатова олія), тому більш сухим типам вони можуть не принести користі, хоча вони навряд чи зашкодять.
Для сухої шкіри варто використовувати багаті живильні олії. Більш щільні формули допомагають покрити поверхню шкіри, і зберегти вологу всередині епідермісу. Шукайте багаті олії, такі як олія авокадо, какао, марули. Будь-яка олія з високим вмістом олеїнової кислоти допомагає кондиціонувати шкіру, утримувати вологу і зменшити подразнення від сухості.
Lumene Hehku Eternally Radiant Nourishing Night Oil
Для комбінованої і жирної шкіри
Олія для жирної шкіри? Це звучить дивно, але правильний продукт допоможе стабілізувати і регулювати вироблення шкірного сала, що зробить шкіру менш жирною. Для комбінованої і жирної шкіри шукайте засіб, який має як протизапальну (для лікування проблемних зон), так і зволожуючу дію. Якщо ваша шкіра неймовірно жирна, вибирайте олію виноградних кісточок. Це натуральний в’яжучий засіб, який діє як антиоксидант, а також одночасно зволожує і матує шкіру. Вона має виражені протизапальні властивості, які дуже корисні тим, хто страждає на акне.
Для комбінованої шкіри підійде олія жожоба. Вона неймовірно легка і «дихає», а ще олія жожоба руйнує і розчиняє шкірне сало і допомагає контролювати роботу сальних залоз. Крім цих олій, також підійдуть олія шипшини, граната, ромашки, лотоса, ліщини, сквалану.
Спробуйте наносити олію для обличчя у вечірній час – завжди в якості останнього кроку вашої процедури з догляду за шкірою, оскільки ніякі інші інгредієнти або засоби не зможуть проникнути під нього.
Clarins Lotus Face Treatment Oil
Завдяки рослинному складу засіб усуває висипання, чорні точки і інші проблеми епідермісу, стимулюючи його бар’єрні функції. Концентрований екстракт лісового горіха рясно живить і зволожує дерму, а комбінація олій розмарину і герані має протизапальну дію. Есенція ромашки і лотоса допомагає заспокоїти шкірний покрив, знімаючи подразнення і вирівнюючи тон після акне. Об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 1225 грн.
Для нормальної шкіри
Якщо у вас нормальний тип шкіри, вам пощастило. Ви можете використовувати будь-яку базову олію для обличчя, не турбуючись про забиті пори, подразнення або сухість. Шукайте компоненти, які допоможуть вам продовжити молодість: антиоксидантні інгредієнти якраз з їхнього числа. Олія виноградних кісточок, шипшини і граната відмінно підійдуть.
Caudalie Premier Cru The Serum
Це засіб від французького бренду Caudalie в основі має олії жожоба, виноградних кісточок, коріандру, кактуса опунції. Всі ці компоненти діють як антиоксиданти, допомагаючи зберегти молодість, а також підтримують оптимальний рівень вологи в клітинах, усуваючи сухість, лущення і тьмяність шкіри. Об’єм 29 мл, орієнтовна ціна 1997 грн.
Для зрілої шкіри
Зрілої шкірі потрібні захисні антиоксиданти і жирні кислоти, такі як олія аргана, марули, жожоба. Жирні кислоти заповнюють тріщини між клітинами шкіри, що пом’якшує епідерміс і зберігає його пружним. Антиоксиданти допомагають зміцнити захисні функції шкіри, сприяючи виробленню здорового колагену і висвітлюючи темні плями. Вибираючи косметичну олію, не звертайте уваги на слово «сироватка» – омолоджувальна сироватка на олійній основі зазвичай має багатшу формулу.
Apivita Wine Elixir Oil
Формула на 100% містить натуральні компоненти. До складу входять олія лаванди, ефірні олії шавлії, нероли, пачули, троянди, герані. Така комбінація легких натуральних і ефірних олій має сильні вологопов’язувальні властивості, живить шкірний покрив, роблячи його більш пружним, а також зменшує прояв зморщок. Об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 1129 грн.
Для чутливої шкіри
Для чутливої шкіри шукайте продукти, які не містять ефірні олії. Хоча вони дійсно ефективні в рішенні багатьох косметичних проблем, вони також можуть подразнювати епідерміс, що тільки погіршить стан чутливої шкіри.
The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane
Олія сквалану рослинного походження допомагає усунути зневоднення шкіри, утримуючи натуральну вологу всередині клітин. Засіб посилює природні бар’єрні функції епідермісу, має виражені відновлювальні й протизапальні властивості. Ідеально підходить як для чутливої, так і для сухої шкіри. Завдяки некомедогенності він може використовуватися і на інших типах шкіри. Об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 240 грн.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!