Білі плями на нігтях: чому з’являються та як їх позбутися

Білі плями на нігтях — той вид проблеми, яка наче не критично заважає нам жити, але все ж таки руйнує естетику тіла. А ще може сигналізувати про збої в організмі. Розберемося, чому з’являються лейконіхія та як безпечно її позбутися.

Білі плями, смужки світлого кольору на нігтях і зміни контуру нігтьової пластини – всі ці прояви медики об’єднують під назвою “лейконіхія”. Така проблема вважається доволі поширеною: можна без перебільшення сказати, що хоча б раз у житті вона з’являлася у кожного. Пов’язане це явище зі змінами у структурі нігтя. З якої причини? Їх, як виявляється, є безліч.

Чому з’являються білі плями на нігтях

Нігтьове ложе, тобто місце на пальці, що знаходиться під основою нігтя — це зона, де формується і звідки росте наша нігтьова пластина. Це дуже ніжне місце на нашому тілі, чутливе до подразників та хвороб. Відповідно багато чинників можуть спричинити появу білих плям і зміни контуру нігтя. Спеціалісти ділять їх на внутрішні та зовнішні.

Зовнішні причини появи білих плям

  • Неправильне зняття гель-лаку. Занадто інтенсивне опрацювання нігтя фрезером, а також неякісна рідина для зняття лаку можуть негативно вплинути на нігтьову пластину і спровокувати розшарування нігтя або ж, власне, лейконіхію.
  • Неякісний манікюр. Обрізання кутикули неправильними інструментами та без професійних навичок може пошкодити нігтьову пластину біля її основи та спричинити появу білих плям на нігтях.
  • Алергія. Індивідуальна реакція організму на лак, закріплювач або інші засоби для манікюру може призвести до появи білих плям на нігтях. Також часто лейконіхія виникає через тривале носіння акрилових накладних нігтів, що пошкоджують природні процеси регенерації нігтя.
  • Травми. Удари, що були нанесені близько біля нігтьового ложа, або на самій пластині можуть призвести до появи білих плям, смужок, неоднорідного кольору нігтя. Варто розуміти, що подібний результат може проявитися не відразу, а через декілька тижнів, коли пошкоджена в нігтьовому ложі частина нігтя відросте.

Внутрішні причини появи білих плям

  • Отруєння та прийом ліків. Деякі форми отруєнь, тривалий прийом антибіотиків та сильних ліків також можуть спричинити лейконіхію. Зазвичай вони провокують на нігтях поперечні білі смужки.
  • Авітаміноз. Нестача вітамінів, мінералів (здебільшого, цинку та кальцію) стають причиною багатьох збоїв в організмі. Зокрема провокують лейконіхію.
  • Хронічні хвороби. Захворювання або збої в роботі того чи іншого органу досить рідко проявляють себе білими плямами на нігтях. Проте це можливо. Смугаста лейконіхія може бути одним із симптомів серцево-судинних захворювань та проблем із нирками.
читайте також

Як вилікувати білі плями на нігтях

Оскільки причини лейконіхії бувають двох типів, лікувати їх варто по-різному. Насамперед варто пригадати, чи не виникало за останні чотири тижні ситуацій, що могли б спричинити появу білих плям на нігтях. Наприклад, якщо ви ходили до нового майстра з манікюру, використовували невластиві засоби для нігтів або самі вирішили влаштувати вдома нейл-процедури, білі плями можуть стати логічним результатом експериментів. У такій ситуації вихід один: просто зачекати, поки ніготь відросте, і спиляти пошкоджену частину.

У разі, якщо нігті періодично покриваються білими плямами, варто бити на сполох. Особливо, якщо ви помічаєте поперечні білі смужки на нігтях. Таке явище називається поперечною лейконіхією й сигналізує воно саме про внутрішні збої в організмі. У такому разі варто прислухатися до свого тіла і прослідкувати, чи немає у вас особливих скарг. Після цього потрібно обов’язково звернутися до терапевта і зробити повне обстеження всього організма.

Як бачимо, способу позбутися білих плям на нігтях за один день просто не існує. Так само, як неможливо відновити пошкоджене волосся чи шкіру одним помахом руки. Тут важливо ретельно піклуватися про нігтики, дотримуватися рекомендацій спеціаліста і просто чекати.

Як не допустити появу білих плям на нігтях

Для того, аби після відновлення нігтя надалі не допустити появу білих плям, варто виконувати ряд рекомендацій. По-перше, якщо ви не професійний майстер манікюру, не варто намагатись обрізати кутикулу чи обробляти її фрезером. Цю справу варто робити лише в салоні, бажано в перевіреного фахівця.

Якщо ви помітили, що ваші нігті схильні до лейконіхії, не беріться за засоби для миття поверхонь, прання або інші хімічні продукти без захисних рукавичок. І загалом, перш ніж наносити що-небудь на руки та нігті, зробіть тест на алергію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також