Diana Gloster про важливість розуміння фемінізму, творчі плани та секрети краси

Diana Gloster

Співачка та інфлюенсерка Diana Gloster, яка активно пропагує фемінізм, розповіла, чому так важливо порушувати цю тему у нашому суспільстві та чому не варто боротися зі стереотипами. А також поділилася історією свого шляху від блогера до співачки, планами на 2023 рік та ставленням до beauty-процедур і догляду за собою.

Діано, почнімо з важливого. Які, на вашу думку, проблеми нерівності та дискримінації наразі найбільш болючі й поширені в Україні?

– Ви знаєте, тут немає місця «на мою думку», тому що є конкретні факти й статистика в нашій країні. Я можу просто виділити три основні проблеми. Перша, найголовніша, – за статистикою, в Україні кожна п’ята жінка є жертвою домашнього насилля. Друга – жінки заробляють на 30% менше, ніж чоловіки на аналогічних посадах. Третя – жінки працюють на 60% більше за чоловіків, тому що у нас досі є поділ праці за статтю. Так, зокрема до обов’язків жінки, крім професійної зайнятості, зазвичай повністю входять догляд за дітьми та різні побутові задачі, які чоловік не виконує, тому що це нібито неканонічно.

– Що кожен з нас може робити, аби покращувати ситуацію?

– Кожен з нас може почати цікавитися тим, що відбувається в житті за межами нашої власної бульбашки. Ми звикли до якогось кола спілкування, власного інфополя, і нам здається, що так скрізь. Але насправді щойно ти виходиш за межі цієї бульбашки, то розумієш, наскільки ситуація інакша. Я часто чую від людей навколо, що проблема нерівності й дискримінації жінок надумана, її не існує, і це все схоже на нав’язану, роздуту історію. Але якщо подивитися суху статистику і факти, поки в нашій країні панує домашнє насилля, поки жінки в нашій країні заробляють менше, ніж чоловіки на тих самих посадах, і поки в нас досі існує розділення на жіночі й чоловічі справи – проблеми є, і з ними треба працювати.

Кожен з нас може говорити про рівноправ’я зі своїми знайомими, друзями, дізнаватися більше про цю тему, просто розмовляти про це. Як показує практика, це працює найкраще. Виявляється, велика кількість жінок не знає і не усвідомлює, що вони є жертвами домашнього насилля, чи те, що відбувається з ними на роботі, як до них ставляться керівництво і колеги, їх дискримінує та не є прийнятною формою спілкування. Тому проговорювати ці питання дуже важливо.

Diana Gloster

– Як жінкам пояснювати іншим, хто такі феміністки?

– Для того щоб пояснювати іншим, хто такі феміністки, треба просто зайти в Google і нарешті прочитати визначення фемінізму у Вікіпедії. Пояснювати, що це жінки, які виступають за гендерну, політичну, економічну, соціальну рівність між жіночою та чоловічою статтю. Нічого складного в цьому немає, і мені дуже шкода, бо досі, частіше за все, я чую, що люди зовсім не розуміють, що таке фемінізм. Знають про рух лише, як про щось абстрактне й агресивне, можливо, тому багатьох він лякає та шокує, але це не так.

– Як боротися зі стереотипами, які вішають на феміністок?

– Боротися зі стереотипами – це абсолютно безкорисно. Мені здається, що кожна людина хоча б раз помічала, що стереотипи існують у кожній сфері чи напряму, і, як правило, це дуже стале уявлення більшості про якісь явища, групи людей тощо. Не варто боротися, треба просто реально бути в темі, розуміти, що це таке, гідно та свідомо представляти рух фемінізму.

– Які фільми ви б порадили подивитися в контексті руху захисту прав жінок, щоб дізнатися про нього більше?

– Дуже рекомендую подивитися фільм від BBC «Суфражистки: перші феміністки у світі». У ньому базово розповідається, що являє собою рух, як він виник, хто такі суфражистки та феміністки, і дається загальне розуміння, з чого все почалось і чому це досі так важливо.

Diana Gloster  інтерв'ю

– Розкажіть про посил вашої останньої пісні «Я у себе». Чому так важливо кожній жінці в першу чергу цінувати себе?

– В нашому суспільстві достатньо багато очікувань від жінок. Всі хочуть, щоб українська жінка була і кар’єристкою, і чудовою домогосподаркою, мала гарний вигляд, була неймовірною в ліжку і при цьому ідеальною мамою. Мені дуже хотілося підсвітити це у своїй пісні та нагадати жінкам, що головне – це залишатися собою і реалізовувати себе. По суті, для будь-якого рішення, для будь-якого кроку у житті, для того, щоб бути щасливою та успішною людиною, достатньо мати себе і не шукати опору ні в чоловікові, як в нас це стереотипно прийнято, ні в дітях, ні в чому зовнішньому, а тільки в собі. Ця пісня саме про те, що ти сама і є найголовніша та найцінніша опора для себе, а значить, все в житті можливо!

– Ви зараз активно ведете ваш YouTube-канал GLOSTER FM. Як обираєте гостей?

– У першу чергу, я запрошую тих, хто цікаві мені як особистості. Для мене це дуже важливо, інакше я не бачу сенсу вести YouTube-канал. Навіть знаючи, що умовна людина принесе мені більше переглядів шляхом якогось хайпу, я не буду її кликати, якщо вона мені щиро не цікава. Цей подкаст я робила саме для того, щоб мати змогу комунікувати з цікавими мені особистостями й ділитися їхніми поглядами на життя зі своєю аудиторією.

– Кого дуже сильно чекаєте в гості?

– Наразі в мене є дуже бажаний гість – це Артем Пивоваров. Також я чекаю на KOLA, Jerry Heil і сподіваюся, що найближчим часом вдасться їх запросити та поспілкуватися.

Diana Gloster про красу

– Як вам вдається поєднувати амплуа блогерки і співачки? Щось переважає чи ці два види діяльності гармонійно поєднуються у вашій душі та графіку?

– Я дуже легко це поєдную, тому що для мене це не амплуа – це і є я, моє життя, моя професія і покликання. Я все дитинство мріяла про публічність, і все життя до цього йшла. Скільки себе пам’ятаю, постійно співала, виступала і марила бути на сцені, стати співачкою. Те, що мені вдалося досягти цього своїм шляхом, я вважаю дуже круто.

Спочатку про мене дізналися, як про дівчину, яка креативить, знімає цікаві відео, постійно шукає якісь пригоди, навчається у творчому університеті в Лондоні – я починала саме з YouTube, а не з Instagram. У такий спосіб набрала першу аудиторію, для якої потім почала транслювати свою музику і співати.

Для мене це не щось таке, що раптом з’явилося у моєму житті, все склалося дуже природно, навіть стихійно. На сьогодні я – співачка і сонграйтер, для мене це основне, а блогерство дає можливість мати аудиторію, постійно бути з нею в контакті, підвищувати лояльність, спілкуватися з людьми, для яких я пишу музику, і безпосередньо всебічно розвиватися.

Блогерство дуже прокачує креативність та ідейність, тому що я постійно маю дивувати, створювати щось нове. Мені здається, що сьогодні кожному артисту треба бути ще й блогером, тому що час дуже змінився, він потребує спілкування через контент. Пишаюся тим, що я людина-оркестр, що можу придумувати ідеї, знаходити референси, вигадувати щось унікальне, самостійно це знімати, монтувати і з різних сторін доторкатися до емоційних струн душі кожної людини. Мені здається, що це дуже цінно, я вважаю такий підхід своєю великою перевагою.

– Які творчі плани ставите перед собою на 2023 рік?

– На 2023 рік моя найголовніша задача – написати і випустити україномовний альбом, і він вже в процесі. По-друге, я мрію про той самий «хіт», над цим працюю, випускаю музику і дуже сподіваюся, що одного дня вся Україна заспіває якусь із моїх авторських пісень. Ну і, звісно, хочеться зібрати якийсь невеличкий, перший сольний концерт, а може, навіть великий, все для цього роблю щодня, тому що я обожнюю виступати, і живі виступи для мене, здається, найвища нагорода у моїй професії.

– Чи змінила війна ваше ставлення до життя? Як це відбилося на вас?

– Війна навчила мене більше бути тут і зараз, жити в моменті, як би банально це не звучало. До війни я могла собі дозволити літати думками десь в іншому місці, коли, наприклад, зустрічаюся з друзями чи проводжу час з кимось. Сьогодні більше не роблю так, припинила подумки перебувати у декількох місцях одночасно, я навчилася ловити момент, максимально перебувати в ньому, насолоджуватись ним, помічати деталі, пройматися людьми, з якими розмовляю, і мені це дуже подобається.

Звісно, є зміни й в гіршу сторону, тому що з’явилося багато страхів. Я ніколи не відчувала смерть так близько, не переживала стільки чужого горя і болю, не переймалася так чужими трагічними історіями, не боялася перебувати вдома і чути якісь різкі чи гучні звуки. Я завжди хотіла купити нерухомість, а зараз розумію, що не хочу навідріз

Якщо говорити про хороше, я ніколи в житті стільки не допомагала незнайомим людям, як за час війни. Не відчувала так щиро цей альтруїзм, коли хочеться допомагати, бути поруч з кимось незнайомим, подати руку, виступати для дітей, для людей. Саме під час війни я відкрила у собі таку якість, коли на 100% не чекаєш нічого у відповідь, а робиш щось від щирого серця, тому що тобі важливо ділитися своєю енергією, любов’ю, добротою, просто чимось допомогти для того, щоб людині стало краще й легше. Це дуже круте відчуття, я впевнена, що воно залишиться зі мною і після перемоги. Але обов’язково пропрацюю страхи – це єдине, що я не хочу залишати у своєму житті.

Diana Gloster про фемінізм

– Що вас надихає і дає сили рухатися у такі непрості часи?

– Мене дуже сильно надихає моя професія: музика, виступи, люди, які мене оточують. Мене надихає кіно. Я дуже люблю десь сидіти і спостерігати за цією течією життя, за людьми – мене це нереально наповнює. Надихаюся своїми мріями, тому що вони у мене великі, яскраві, можливо, трошки дитячі по відчуттях, тому що досі, коли думаю про них, у мене перехоплює подих, хочеться тут і зараз все одразу здійснити.

– І давайте трохи поговоримо про красу. З чого складається ваша beauty-рутина? Який догляд більше любите – домашній чи салонний?

– Я дуже серйозно ставлюся до beauty-рутини, до догляду за собою, зокрема, тому що з підліткового віку в мене була неймовірно проблемна шкіра, і дівчата, в яких акне, мене зараз зрозуміють. З достатньо раннього віку звикла до певної схеми дій зранку і ввечері, і досі їх дотримуюсь.

Але, окрім того, що наношу доглядові засоби зранку і ввечері, роблю маски, я ще вважаю важливими режим і самодисципліну. Намагаюся лягати спати і прокидатися в один й той самий час, навіть у вихідні, роблю щоранку зарядку вже протягом багатьох років, вакуум живота, п’ю склянку води. В принципі, це і є основа моєї beauty-рутини. Після душу обов’язково наношу спеціальні засоби на волосся, на тіло, і жодна ділянка моєї шкіри не залишається без уваги. Наше тіло – це наш храм, я в це вірю і вважаю, що треба належним чином завжди за ним доглядати. Також важливо вчасно здавати аналізи, ходити до лікарів, з кожним роком я все уважніше до цього ставлюся, і всім рекомендую. Звертайте увагу на себе та цінуйте тіло, яке вам дано у цьому житті.

– Які процедури/засоби вважаєте найбільш ефективними і можете порадити іншим?

– Раз на місяць я ходжу до косметолога, роблю чистку та спеціальні процедури за призначенням дерматолога. На якісь рандомні, що зараз модні чи хтось їх прорекламував, я не погоджуюсь без призначення спеціаліста, це дуже важливо, особливо для тих, у кого проблемна шкіра.

Що стосується тіла, я не роблю салонні процедури, але обов’язково ходжу на масаж раз на два-три тижні, тому що в мене великі спортивні навантаження і по роботі на сцені багато рухаюся. Мені важливо, щоб тіло залишалось здоровим і я гарно почувалася. Пробувала ендосферу, але зрозуміла, що це зовсім не моя процедура. Якщо ми говоримо про якісь антицелюлітні програми, то мені найбільш подобається саме ручний масаж, є студія, в яку я люблю ходити, там його роблять дуже ефективно і класно.

Насправді треба завжди бути уважними з рекомендаціями beauty-засобів, тому що є якісь загальні, безвинні, а є ті, які дійсно можуть нашкодити іншій людині, бо в їхньому складі присутні активні компоненти. Із загального можу порадити просто чудову маску для обличчя Atache, яка підійде для будь-якого типу шкіри. Вона робить її рівною, насиченою і надає здорового вигляду. Друге, що можу порекомендувати, –  це все ж таки придбати Dyson. Я знаю, що є окремі випадки, коли він не підходить, але для більшості дівчат чудовий. Я користуюся тільки ним, беру його скрізь з собою, тому що моє волосся стало набагато краще, ніж коли я користувалася звичайним феном. Також можу порадити засоби для волосся іспанського бренду Valquer, зараз користуюся саме ним і в захваті від результату.

Diana Gloster

На стан волосся і шкіри дуже великий вплив мають вітаміни, тому перевіряйте дефіцит феритину і вітаміну D. Краще не приймайте загальні вітаміни просто для волосся, а спочатку поповніть дефіцити, бо іноді це впливає на весь організм. Для тіла можу рекомендувати TRX, стретчинг і танці – для мене це найкращий спорт. До речі, в своєму Instagram-акаунті я завжди ділюся перевіреними улюбленими місцями в Києві, де роблю всі beauty-процедури – від лазерної епіляції до масажу і ламінування брів.

– Які ритуали використовуєте для релаксу і відновлення сил? 

– Для релаксу і відновлення сил обожнюю приймати ванну з сіллю, ефірними оліями, піною, свічками. Для того щоб максимально розслабитись – масажі. Ну, й іноді просто хочеться повалятися на дивані та подивитися класний серіал чи кіно, з’їсти щось смачненьке. Треба ніколи собі в цьому не відмовляти!

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також