Для того щоб зберегти здоров’я нігтів на ногах, необхідно знати, як за ними правильно доглядати й підстригати їх, щоб вони під час росту не приносили дискомфорт, щоб не вростали в палець і в цілому набували правильної форми.
Але чому це питання таке важливе? Чи не можна просто запилити так, як того вимагає мода або тимчасове бажання. Справа в тому, що нігтьові пластини на ногах вимагають більшої уваги, ніж ті, що на руках. Ноги у нас найчастіше закриті, через що нігті можуть врізатися у взуття або у пальці й доставляти хворобливі відчуття. Тому дуже важливо запобігти будь-якій проблемі.
Зараз у педикюрі модною є форма «закруглений квадрат», але багатьом клієнтам, як би вони того не хотіли, ця форма нігтів на ногах не підходить у силу фізіологічних причин. У таких випадках майстри можуть використовувати техніку нарощування, щоб домогтися бажаного результату. Однак важливо пам’ятати, що ложе нігтів, розташованих на ногах, більш коротке, ніж на руках. Це говорить про те, що воно менш міцне, тому деякі форми приводять нігті до обламування й навіть відшарування. Крім того, у деяких людей бічні валики трохи більше, через що є ризик того, що ніготь буде вростати в палець. Це може бути дуже болісно, та й виглядає вкрай непривабливо. І яку ж форму вибрати?
З дитинства ми чуємо, як важливо правильно стригти нігті на ногах. На поширену думку, їх обов’язково потрібно стригти «по прямій». Чи так це й чи всім підходить ця форма?
Про те, як правильно вибрати форму нігтів на ногах і що потрібно знати майстрам педикюру, розповідає Ольга Меженська-Туманова, авторка інтелектуальних технік манікюру й педикюру, авторка і керівниця Міжнародного науково-дослідного проекту «ЕПОХА КРАСИ», суддя й тренерка з педикюру міжнародної категорії.
Квадрат
Класична квадратна форма не скасовує злегка закруглені (затуплені) кути у нігтів. В іншому випадку, гострі кути нігтів врізаються в шкіру сусідніх пальців і травмують її.
М’який квадрат
Ця форма нігтів більш закруглена, але в той же час безпечна для профілактики вростання нігтів. Вільний край нігтьової пластини візуально ділиться на п’ять частин. На відстані 1/5 від краю нігтя по обидва боки робиться плавне заокруглення. Форма квадрат і м’який квадрат може бути виконана при будь-якій довжині, навіть на дуже коротких нігтях.
Коромисло
Ця форма округлена. В цьому випадку вільний край нігтьової пластини ділиться на 6 частин. І округляється по 1/3 (тобто по 2 частини) з кожного боку. Центральна частина нігтя обов’язково повинна бути прямою. Якщо ніготь візуально поділити навпіл по вертикалі, то прямий відрізок по обидва боки від центру нігтя повинен бути однаковий.
При такій формі є небезпека вростання кутів нігтя, бо бічні сторони нігтя мають досить різкий кут. Тому така форма може бути рекомендована тільки на подовжених нігтях (бокові сторони нігтя повністю займають бічні пазухи. Дуга починається від краю бічних пазух). Також таку форму можна рекомендувати людям, у яких бічні валики й бічні пазухи абсолютно плоскі, й немає можливості для вростання нігтів.
Форма «коромисло» більше підходить людям із круглими дистальними фалангами та збільшеними суглобами пальців. Але при цьому не забуваємо, що або це подовжена форма, або бічні пазухи й валики повинні бути плоскими. В іншому випадку така форма може спровокувати вростання та больові відчуття.
Коло
Така форма нігтів частіше зустрічається в природі у чоловіків. Не варто виправляти її та перетворювати на квадрат. На малюнку видно, що відбувається, якщо кути нігтя запилюються або вирізаються по прямій. Зверніть увагу, що, як і «коромисло», кругла форма нігтів рекомендована тільки при плоских валиках і пазухах.
Трапеція
Це особлива природна форма нігтів. Зустрічається не так часто. Частина нігтя у кутикули значно вужча, ніж у вільного краю. Таким нігтям більш показана якраз заокруглена форма, плавна дуга. Якщо стригти їх прямо, то гострі кути можуть сильно травмувати шкіру в бічних пазухах.
Довжина нігтів
Не забуваємо й про довжину нігтів. Занадто довгі нігті створюють ефект важеля. Це може давати відчуття здавлювання й болю при носінні взуття. Ви можете відчути схожі відчуття, якщо сильно натиснути на центр вільного краю пальця руки. Бували випадки, коли майстер просто прибирав довжину вільного краю. При цьому клієнт позбувася больових відчуттів, і майстер перетворювався в його очах на чарівника.
Дуже короткі нігті теж не добре! Поясню на простому прикладі. Торкніться бічних сторін нігтів на руках. Спочатку ви відчуєте розширення, десь до рівня краю лунули. Це природне розширення нігтя. Саме з цієї причини категорично не рекомендуються маніпуляції з випилюванням або вистриганням врослих нігтів у цій зоні. Далі бічні сторони нігтя йдуть прямо, але ближче до кінця пазух починають підніматися вгору. При достатній довжині бічні сторони нігтів самі переростають небезпечну зону вростання, і в деяких випадках нігті абсолютно перестають хворіти.
Так що для довжини нігтів на ногах добра золота середина. І не занадто довго, але і не коротко!
Рекомендації майстрам педикюру
Для того щоб надати нігтям форму, можна використовувати кусачки й шліфувальні інструменти (фрези та пилочки).
Кусачки
Для потовщених нігтів більше підійдуть кусачки з увігнутими широкими лезами. Для тонких нігтів і бічних кутів вибирайте кусачки з плоскими подовженими лезами. Є ще одна професійна форма кусачок − «вітрильники». Ними працюють, тримаючи в кулаці вертикально. Але такі кусачки не підходять для підстригання дуже сухих нігтів і форми «висока арка», бо ними стрижуть вільний край одним рухом. При цьому сухі нігті легко можуть тріснути з країв, а нігті у формі арки від напруги розколюються з кутів. З цієї ж причини не можна підстригати нігті на ногах кніпсером. Якщо ви працюєте такими інструментами, робіть ними покрокові рухи й не стрижіть сухі нігті та нігті «арки».
Фрези
Найчастіше для випилювання вільного краю нігтів на ногах використовують алмазні або корундові фрези в формі циліндра (барабана) або усіченого конуса. У цих фрез плоский торець і ними можна випиляти прямі лінії вільного краю. Важливим є те, як ви будете тримати фрезу. Щоб не травмувати шкіру під нігтем, візьміть фрезу в кулак. При такому положенні вона буде направлена по діагоналі вгору, і ви не зачепите ділянку гіпоніхій. Інше положення: фреза в руці як ручка для письма. Сідайте збоку від клієнта та піднімайте фрезу по діагоналі вгору. Так ви будете бачити, що працюєте безпечно. І запам’ятайте правило: чим коротше ніготь, тим менше діаметр фрези.
Округлі форми нігтя можна випиляти за допомогою округлих фрез, наприклад у формі валика. Покладіть фрезу горизонтально по відношенню до вільного краю й закруглюйте ніготь. Поверніть фрезу та зробіть те ж саме з іншого боку нігтя. Для заокруглення кутів нігтя підійдуть алмазні мікрокульки.
Вибирайте для підпилювання форми фрези з м’яким абразивом, із червоною або синьо-червоною смугою. Більш жорсткі фрези травмують і розщеплюють вільний край нігтя.
Маленька професійна порада: щоб край нігтя завжди був гладким і не рвав одяг, пройдіть по ньому в кінці процедури силіконово-карбідною фрезою (гумова фреза з блискучими вкрапленнями). І ще: коли ви працюєте з формою, попросіть клієнта поставити ногу на підошву. У такому положенні ви зможете побачити форму нігтів так, як бачить її клієнт.
Заокруглені форми нігтів можна випилювати круглими фрезами. Візьміть алмазну фрезу в формі валика. Діагональним рухом створіть плавну дугу, як на малюнку.
Фрезами в формі валиків зручно також прибирати довжину потовщених нігтів. Переверніть фрезу перпендикулярно нігтя. На реверсивному ходу зробіть протяжний рух уздовж вільного краю нігтьової пластини. Форма нігтя при цьому вийде дуже рівною.
Форма нігтів на ногах − це важлива частина як професійного, так і домашнього педикюру. Дайте прочитати цю статтю вашим клієнтам, якщо вони не згодні з вами в виборі форми нігтів.
Здоров’я вам і вашим клієнтам!
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!