Ви знову перестали вживати гіркі рожеві пелюстки, які вам подали разом із улюбленим ролом? Дуже дарма, адже це крок назад від міцного здоров’я та вічної молодості!
Напевно, ви не раз завдавалися питанням, чому азіати такі молоді й бадьорі, незалежно від їхнього реального віку? Вся річ у харчуванні, медицині та корисних звичках, які азійська культура прищеплює дітям з наймолодшого віку. Щоб не відставати, ми можемо підгледіти деякі секрети їх піклування про своє тіло.
Одним із найпопулярніших південноазійських лікувальних рослин є Zingiber officinale, або, як ми звикли його називати, імбир. Сьогодні корінь рослини широко поширено в різних куточках світу, найчастіше він використовується в медицині та кулінарії.
Імбир у медицині
Про лікарські властивості імбиру знали у Китаї ще близько двох із половиною тисяч років тому, де за допомогою імбирного чаю лікували застудні захворювання. Пізніше Японія відкрила в ньому можливість позбавлення нудоти, а Європа знала імбир як чудо-засіб для лікування страшної чуми. Таке широке застосування рослини в медицині обумовлюється його багатим складом. Він багатий на вітаміни C, B1, B2, величезною кількістю корисних мінералів, а гіркоту імбиру дає гінгерол, який чудово може впоратися з нудотою і слабкістю.
Імбир у кулінарії
У сфері кулінарії шанувальників імбиру не менше. Практично немає страв, до яких не можна додати імбир. Переважно його можна побачити в сумішах спецій, соусах і випічці. Залежно від страви, в якій ви хочете використовувати імбир, вибирається його форма: свіжий, у вигляді порошку, маринований тощо.
На жаль, імбир – не найдоступніший продукт. Кулінари радять не купувати його у великих кількостях і використовувати тільки якісний свіжий або оброблений імбир. Але бувають ситуації, коли від купівлі «про запас» дуже важко відмовитися. Що ж, тоді навчимося зберігати імбир так, щоб він не втратив свої смакові й лікарські властивості.
Зберігання імбиру
Існує кілька способів зберігання імбиру. Вибір насамперед залежить від того, з якою метою ви плануєте використовувати ці запаси.
- Свіжим
Найпростіший спосіб зберігання імбиру – свіжий, у холодильнику. При цьому важливо не очищати шкірку і не мити корінь, такі дії обов’язково призведуть до його швидкого псування. Щоб інші продукти не увібрали насичений запах імбиру, оберніть його харчовою плівкою або пергаментом. Головний мінус такого способу в терміні зберігання, герметично упакований корінь не має лежати в холодильнику понад два тижні. Важливо! Ніколи не зберігайте імбир у морозильному відсіку, інакше теплолюбна рослина дуже швидко втратить всі свої корисні властивості.
- Маринованим
Другий дуже зручний спосіб зберігання – маринувати корінь. Такий імбир можна зустріти на полицях будь-якого супермаркету чи приготувати самостійно. Головний плюс цього способу в тому, що імбир не втрачає свого первісного виду та смаку, зберігає максимум корисних складових, у тому числі вітаміни А, С і В групи, магній, кальцій та багато інших. Імбир, приготований у такий спосіб, може вживатися як самодостатня страва або доповнювати інші. Маринований імбир використовують і з лікувальною метою. Люди, які страждають на серцево-судинні захворювання, порушення нервової системи, захворювання дихальної, кровоносної й травної систем, вживають імбир для підтримки свого організму. А протизапальні та знеболювальні властивості кореня відмінно допомагають при ГРВІ, ангінах, артритах і багатьма іншими захворюваннями. Проте людям із виразковими захворюваннями шлунка, циститами та вагітним жінкам рекомендують утриматися від вживання прянощі. Все, що знадобиться для приготування маринованого імбиру, швидше за все, знайдеться у вас під рукою: сам корінь, оцет, сіль і цукор. Інтернет багатий і незвичайними рецептами, можна вибрати будь-який на свій смак.
- Сушеним
Третій спосіб зберігання – сушити імбир. Причому сушений корінь може бути як цілим, так і перемеленим на порошок. У такій формі імбир використовується як спеція. Напевно, найпопулярніша страва з використанням прянощі – класичні різдвяні імбирні пряники. Навіть після висихання ця чудо-рослина не втрачає своїх корисних властивостей. Порошок популярний у кулінарії. Його також нерідко згадують, коли йдеться про схуднення. Річ у тім, що правильне вживання імбиру здатне налагодити обмінні процеси в організмі і виводити з нього непотрібні токсини. Існує три способи сушіння імбиру: найпростіший – у дегідрататорі, спеціальній сушильній машині. Такий спосіб допоможе зберегти максимум корисних мікроелементів і швидко висушити рослину до потрібного стану. Другий спосіб – сушити коріння на сонці. Мінуси – у тривалості процесу й обмеженні у вигляді відповідного сезону. Останній спосіб найшвидший – сушити імбир у духовці. Але вибравши його, ви ризикуєте втратити частину корисних властивостей кореня. Якщо у вас немає часу на приготування спеції в домашніх умовах, її легко знайти й на полицях супермаркетів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!