Ін’єкції ліполітики: що це таке і як працює

Багато хто думає, що ліполітики – це «чарівна паличка» від надмірної ваги, зайвих обсягів, горбистого рельєфу, так званої апельсинової кірки. Розбираймося разом з Оленою Антоненко, лікаркою-дерматологом, косметологом і засновницею клініки Dr. Antonenko Beauty & Clinic.

Инъекции липолитиков: что это такое и как работает

Олена Антоненко

Одна з найпоширеніших проблем, з якою дівчата приходять до лікаря-косметолога – це «вушка» на стегнах, целюліт на сідницях, пухкий животик і боки, жирове нависання над колінами, чубчик і так далі.

Вина всьому – целюліт!

Целюліт, або геноїдна ліподистрофія, – це запальний стан підшкірної жирової клітковини, коли жирові клітини збільшуються в обсягах, в результаті чого відбувається стиснення капілярів і погіршення кровопостачання жирової тканини, продукти метаболізму накопичуються в жировій тканині. Замість того, щоб надходити до кровотоку, відбувається зміна в сполучній тканині й таким чином гіпертрофовані колагенові й еластинові волокна роблять поверхню шкіри горбистою.

Досі немає єдиної думки, що ж є першопричиною появи целюліту.

Але потрібно розуміти, що гормональний статус, генетично детермінована деградація сполучної тканини, неправильне харчування і порушення циркадних ритмів з гіподинамією – найбільш поширені причини. via GIPHY При целюліті, на відміну від ожиріння, жир накопичується в окремих групах адипоцитів (жирових клітинах) нерівномірно. Тому саме з цими локальними жировими пастками ми можемо працювати з допомогою сучасної косметології.

Ліполітики: ремоделювання підшкірного жиру

Жирова тканина – дуже тендітна і складна система з високим регенеративним (відновним) потенціалом. У жировій тканині розташовано багато кровоносних судин і нервових закінчень, а також величезна кількість клітин, зокрема стовбурові клітини СД34+, здатні відновлювати зруйновані тканини (адипоцити і судинну мережу).

В разі деструктивного впливу на жирову тканину пошкоджуються не тільки адипоцити, але і всі інші її складові. Тому радикальний руйнівний вплив може призводити до запалення і фіброзу через пошкодження кровоносних судин. А ось з решти стовбурових клітин починають утворюватися нові адипоцити, і їх може бути ще більше, ніж спочатку закладено.

А ви знали, що жирова тканина – це одна з основних ендокринних залоз організму?

Тому при її руйнуванні організм позбавляється багатьох важливих речовин, порушується ендокринний баланс. Варто замислитися, може, краще модифікувати спосіб життя, провести інтервенцію харчування, ніж йти за агресивним впливом до лікаря-косметолога або пластичного хірурга. Інша справа – консервативний шлях корекції локальних жирових відкладень і контуру фігури, що впливає на різні ланки патогенезу утворення целюліту.

Лікування целюліту має бути поступовим, м’яким, але наполегливим.

Що таке ліполітики

Ліполітики – це група препаратів, механізм дії яких спрямований на корекцію локальних жирових відкладень мезотерапевтичним шляхом.

За механізмом дії ліполітики можна розділити на дві групи:

  • ліподеструктори (прямі ліполітики) – руйнують збільшені в обсязі адипоцити – жирові клітини;
  • активатори ліполізу (непрямі ліполітики).

Ліподеструкція реалізується декількома механізмами:

  • мезодисолюція – це введення в підшкірний жировий шар, на глибину 12-14 мм, гіпоосмолярного розчину, в результаті жирові клітини набухають і лопаються.

Під час введення цього розчину змінюється концентрація солей у міжклітинній рідині, і вода проникає туди, де солі більше, – це всередину жирових клітин.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Dr.Antonenko Beauty&Clinic💋 (@dr.antonenko.clinic)

Надлишок рідини призводить до руйнування клітинних мембран, а продукти розпаду не скупчуються в зоні проведення процедури, а виводяться з організму природним шляхом по лімфатичних капілярах.

  • комбіновані ін’єкції:

натрію дезоксихолат (речовина, яка руйнує мембрани адипоцитів) + фосфатидилхолин (активізує розщеплення жирів на дрібні молекули з подальшим його виведення з оброблюваної зони).

Для активації ліполізу використовуються речовини, які стимулюють ферментні липолітичні системи і покращують кровообіг: синтетичні сигнальні пептиди, L-карнітин, кофеїн.

Завдяки ін’єкціям непрямих ліполітиків усувається застій лімфи, посилюється мікроциркуляція, стимулюється ліполіз (розщеплення жирів), пригнічується ліпогенез (утворення жирів), поліпшується структура сполучнотканинних волокон (колагену й еластину), руйнуються сполучнотканинні капсули навколо жирових часточок, усувається запалення.

Але є ще одна група препаратів, яка безпечно і ефективно надає «ефект ліпомодуляції» – це ферменти.

Ферменти – це високо специфічні білкові сполуки, які є каталізаторами (прискорювачами) практично всіх біохімічних реакцій в організмі і регулюють обмінні процеси. Із проблемою целюліту, надлишкових локальних жирових відкладень і в’ялістю шкіри з ефектом «апельсинової кірки» впораються такі ферментні:

  • ліпаза – розщеплює тригліцериди і знижує накопичення жирів у жирових клітинах;
  • коллагеназа – руйнує волокна колагену в фіброзних сполучнотканинних перегородках, опосередковано стимулює виробництво нового колагену;
  • гіалуронидаза – руйнує гіалуронову кислоту, таким чином надає потужний дренажний ефект, покращує мікроциркуляцію.

Таким чином, сучасна естетична медицина може дуже допомогти в процесі досягнення здорового рельєфу шкіри, усунути надлишкові локальні жирові відкладення, поліпшити контури фігури, надати лімфодренажний ефект і в цілому «пролікувати» тканини, налагодити мікроциркуляцію і роботу лімфатичної системи.

Важливо! Всі ліполітики й антицелюлітні процедури, правильно призначені, за показаннями, з адекватною кратністю і необхідною кількістю, можуть бути неефективні, якщо сам пацієнт не дотримується здорового способу життя.

Тому регулярні фізичні навантаження, повноцінне збалансоване харчування, міцний сон, контроль соматичного і гормонального статусів, за необхідності корекція/ лікування – і позитивний результат обов’язково порадує!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також