Як позбутися грибка нігтів: мазі, краплі, лаки, розчини

Грибкові захворювання нігтів зустрічаються досить часто. Розберемося, які засоби можуть бути використані в лікуванні цієї недуги.

Найперше, що варто зробити при виявленні у себе симптомів грибка – це звернутися до лікаря. Тільки лікар зможе діагностувати грибок, призначити аналізи і правильно скласти схему лікування. Не варто в цьому питанні покладатися на фахівців нігтьового сервісу. Самолікування теж може призвести до небажаних наслідків і навіть нашкодити. Адже лікування кожного грибка має свої особливості. Важливо дотримуватися інструкції призначеного препарату, а також вказівок фахівця, який вам його прописав.

Перш ніж наносити засіб, призначений лікарем, потрібно ретельно промити уражену ділянку і насухо її протерти. Це збільшить ефективність протигрибкових засобів.

Які є засоби для боротьби з грибком

Краплі

Це спеціальні засоби місцевої дії, які використовуються для лікування грибкових захворювань нігтів. Перевага крапель полягає в тому, що їх можна використовувати не тільки самостійно, але й поєднувати з іншими засобами. Найчастіше такі засоби капають на уражене місце і акуратно втирають масажними рухами. Використовують такі препарати двічі на день мінімум два тижні або до повного зникнення симптомів, потім ще два тижні для профілактики. Тільки лікар повинен призначати термін використання препарату в профілактичних цілях. Перевагою крапель для лікування грибка є можливість дитячого дозування. Не варто самостійно купувати найдешевші краплі, адже ви можете не тільки порушити мікрофлору, але й отримати додаткові проблеми. Обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем перед покупкою протигрибкових крапель.

Мазі

Будь-який протигрибковий засіб не варто використовувати без рекомендацій лікаря, і мазі – не виняток. Адже вони містять різні діючі речовини, відповідно застосовуються при різних ступенях ураження шкіри і нігтів. Так, наприклад, засоби, в складі яких є клотримазол, руйнують мембрани грибкових клітин і використовуються не менше місяця. Засоби з кетоконазолом діють на грибкову клітину, руйнуючи її структуру, і допомагають справлятися з неприємними відчуттями від грибка (проте варто переконатися у відсутності алергії на нього). Мазі з нафтифіном у складі активної речовини руйнують грибкові клітини. Така мазь може бути призначена курсом до трьох місяців. Якщо грибок був виявлений відразу, нафтифіновая мазь може допомогти і після закінчення декількох тижнів.

Препарати на основі тербінафіну діють досить швидко, перешкоджаючи розмноженню грибкових клітин і запобігаючи їх повторному виникненню. Лікування цим препаратом не можна кидати, щойно з’явилися поліпшення (як і іншими препаратами), адже дуже важливо в боротьбі з грибком довести призначене лікування до кінця. Саме тоді ризик повторного виникнення зменшується у рази.

Лаки

Останнім часом великою популярністю користуються лаки для нігтів як засіб профілактики грибкових захворювань. Це досить зручний і ефективний препарат. Лікар може призначити його в цілях профілактики при відвідуванні громадських місць, таких як сауна, баня, басейн і т.п. Особливістю лаків від грибка є те, що вони не тільки захищають і сприяють лікуванню, а також мають антисептичну дію. Проникаючи глибоко в ніготь, такий засіб забезпечує захист від грибків протягом декількох днів. Зручність використання такого засобу в тому, що його можна застосовувати кілька разів на тиждень, на відміну від крапель і мазей. Але все ж використовувати лак проти грибка без призначення лікаря не рекомендується, бо і він має свою схему лікування.

Грибок нігтів – це не просто естетична проблема, він має і фізичні сигнали. Так, наприклад, дане захворювання може сигналізувати про зниження імунітету, отруювати органи і нервову систему, виділяючи токсини. Саме тому своєчасне лікування грибка допоможе уникнути багатьох проблем, в тому числі зменшити ризик розвитку вторинних бактеріальних інфекцій. Якщо ви виявили у себе підозріле лущення, почервоніння, жовтизну, свербіж або відшарування нігтя, не відкладайте візит до лікаря. Чим раніше почнеться лікування, тим вищі шанси зберегти здоров’я нігтів.

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також