Камала Гарріс: що слід знати про кандидатку в президенти США

5 листопада 2024 року у США відбудуться президентські вибори. Головними кандидатами на пост глави держави є представник республіканської партії, колишній президент США Дональд Трамп та нинішня віцепрезидентка країни, представниця демократів Камала Гарріс. Про те, як жінці афроазіатського походження вдалося досягти політичного Олімпу і опинитися за крок від президентського крісла, розповість Bhub.

60-річна Камала Гарріс – новий американський політичний лідер, який має дуже високі шанси стати першою в історії жінкою-президентом Сполучених Штатів Америки. Біографія Камали Гарріс гідна не однієї сторінки тексту, політикиню є за що поважати, але й на сонці бувають білі плями.

Хто така Камала Гарріс: офіційна інформація

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Kamala Harris (@kamalaharris)

Камала Деві Гарріс народилася в Каліфорнії у сім’ї науковців – емігрантки з Індії та американця ямайського походження. Обидва батьки Камали мають докторський ступінь – із філософії та економіки. У Камали є молодша на шість років сестра Майя. Коли дівчинці було сім років, батьки розлучилися.

У 12 років Камала переїхала з матір’ю до Монреалю, де й закінчила середню школу. У старших класах дівчина вибрала професію прокурора, щоб «займатися захистом жінок та дітей», і вступила до історично чорного Говардського університету у Вашингтоні. Дівчина отримала диплом із політології та економіки. Пізніше закінчила Каліфорнійський університет, Хастингський коледж права та здобула ступінь доктора юриспруденції, а потім і ліцензію на адвокатську діяльність у Каліфорнії.

Як Камала Гарріс досягла успіху в політиці

Ще навчаючись в університеті, юна Камала проходила стажування у сенатора від Каліфорнії Алана Кренстона. Вона очолювала спільноту студентів-економістів, а також була лідером команди з дебатів та членом студентського сестринства Alpha Kappa Alpha. Вже тоді Гарріс займалася політичним активізмом — протестувала проти режиму апартеїду в ПАР, брала участь у сидячому страйку біля адміністративної будівлі університету з вимогою скасувати рішення про виключення із університету редактора студентської газети. Під час навчання у Хастінгсі Камала очолювала Асоціацію темношкірих студентів-юристів.

У 26 років Гарріс вже була помічником прокурора округу в рідному Окленді, спеціалізуючись на справах про сексуальні злочини. У 30 років була призначена до каліфорнійської Ради з апеляцій за невиплату страховки з безробіття. З 1998 року Гарріс працювала в офісі окружного прокурора Сан-Франциско, і вже через 5 років була обрана окружним прокурором. На цій посаді Гарріс працювала 7 років, поки її не обрали генеральним прокурором Каліфорнії 2011 року. Це було феноменальним досягненням, адже 46-річна жінка стала першим в історії представником афроамериканської та південноазіатської громад та першою жінкою на цій посаді. Через три роки її було переобрано.

2016 року Камала Гарріс у числі 34 претендентів взяла участь у виборах До Сенату від Каліфорнії та виграла їх. За свій перший рік роботи заробила репутацію «висхідної зірки» Демократичної партії і вже тоді – можливого офіційного кандидата на наступних президентських виборах.

2019 року сайт GovTrack, який відстежує парламентську діяльність, надав Камалі Гарріс рейтинг найліберальнішого сенатора. Того ж року сенаторка вступила до президентських перегонів. На дебатах із майбутнім президентом Джо Байденом Гарріс була різка, чим ввела останнього у ступор. Річ у тім, що вони були непогано знайомі, зустрічалися по роботі (обидва були прокурорами штатів) і Байден підтримував її кандидатуру під час виборів до Сенату. У підсумку Камала Гарріс із рейтингом у 3% зняла свою кандидатуру на користь Джо Байдена, але на цьому не зупинилася і стала претенденткою на посаду віцепрезидента США. Ким, зрештою, і стала після перемоги Джо Байдена на виборах 2021 року.

У липні 2024 року Джо Байден ухвалив рішення відмовитися від участі у виборах на новий термін і підтримав кандидатуру Камали Гарріс як кандидатки на пост президента США від Демократичної партії. У серпні цього року однопартійці підтримали Гарріс, і вона стала повноцінною учасницею президентських перегонів, обравши у віцепрезиденти губернатора Міннесоти Тіма Уолза.

Цікаві факти з біографії Камали Гарріс

Маленька Камала та її сестра зіткнулися із негативним ставленням до темношкірих. Так, коли вони приїжджали до батька в Пало-Алто, з ними не дозволяли грати сусідським дітям.

  • У дитинстві співала у дитячому хорі, відвідуючи баптистську афроамериканську церкву, а також храм індуїстів.
  • На особистість та погляди Гарріс суттєво вплинув дідусь по материнській лінії – індійський чиновник Гопалан, чиї прогресивні погляди на демократію та права жінок дуже вразили її.
  • На посаді прокурора Сан-Франциско привернула увагу громадськості, коли відмовилася вимагати страти для Девіда Хілла, обвинуваченого у вбивстві поліцейського. Їй навіть закидали у зловживанні повноваженнями, але пізніше звинувачення визнали безпідставними.
  • Виступала за зниження кількості ув’язнених в американських в’язницях, які підлягають достроковому звільненню за рішеннями судів нижчої інстанції.
  • Її як прокурора Каліфорнії звинувачували у відмові від порушення розслідувань на дії окружних прокурорів, які підозрювалися у зловживанні своїми повноваженнями.
  • За час роботи в Сенаті вона здобула популярність у ліберальних колах своїми різкими питаннями кандидатам президента Трампа на різні посади.
  • Колишній президент США Дональд Трамп завжди негативно висловлювався про Камалу Гарріс. Так, у передвиборчих перегонах 2020 року він заявляв, що вона виступає за збільшення податків, скорочення військових витрат і проти видобутку сланцевої нафти, а також за крайній лібералізм.
  • Вважає, що американці повинні мати можливість вибирати між придбанням медичного страхування у ретельно контрольованих приватних компаніях чи державній системі.
  • Підтримувала право на аборт і свого часу голосувала проти законопроєкту, який забороняв аборт після двадцятого тижня вагітності.
  • Підтримує ЛГБТ-спільноту та виступала за легалізацію одностатевих шлюбів.

  • Підтримує легалізацію марихуани, не вважаючи  її «стартовим наркотиком».
  • Виступала на підтримку нелегальних іммігрантів та вимагала проведення законодавства проти депортації осіб, незаконно ввезених до США дітьми.
  • На думку Гарріс, довічне ув’язнення без права дострокового звільнення є більш ефективним покаранням, ніж страта.
  • Після проведених розслідувань деяких інформагентств було зроблено висновки, що Камала Гарріс є нащадком одночасно рабів і рабовласників.
  • 1994-1995 років Гарріс була у відносинах зі спікером Асамблеї штату Каліфорнія, а потім і мером Сан-Франциско Віллі Брауном, який був на 30 років старшим і до того ж одруженим. Брауна вважали безпринципним плейбоєм, який міг прийти на вечірку разом із дружиною та коханкою.
  • 2001 року в Гарріс був роман з колишнім морським піхотинцем, телеведучим Монтелом Вільямсом, який страждав на розсіяний склероз.
  • Вперше вийшла заміж у 50 років за адвоката Дугласа Емхоффа. Сьогодні його називають «головним рогоносцем країни», адже дружина завжди зраджує його з роботою.

Підписуйтесь на наш профіль у Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також