Колагенування волосся: переваги та недоліки процедури

Колагенування волосся

Колагенування – процедура, яка допоможе відновити здоровий вигляд та сяяння волосся. Як її виконують, кому підійде, скільки тримається ефект та як часто можна робити, розповідає трихологиня.

Юлія Дудій

Юлія Дудій, трихологиня-реабілітологиня, членкиня Асоціації трихологів України, співзасновниця клініки відновлення та лікування волосся та шкіри COMA.

Вплив колагену на волосся

Як зазначає експертка, процедура колагенування застосовується для надання волоссю більш здорового блиску, еластичності, гладкості. Вона проводиться за допомогою нанесення спеціальних засобів, які містять колаген у складі на волосся. 

Така процедура при застосуванні якісних засобів та при дотриманні протоколу проведення не завдає значної шкоди локонам, а ущільнює волосину.

Колаген

Процес  колагенування волосся

Юлія розповідає, що спочатку волосся миють шампунем для глибокого очищення, після чого наносять спеціальні засоби та «вбивають» компоненти за допомогою ультразвукової інфрачервоної прасочки. Без використання високих температур і травматизації волосся. Потім склад змивають з полотна волосся водою й укладають його звичним способом.

В результаті волосся буде більш ущільненим, еластичним, блискучим.

Колагенування волосся

Ефект від колагенування волосся

За словами експертки, ефект тримається близько місяця за умови використання правильно підібраного домашнього догляду.

Для здорового непошкодженого волосся таку процедуру варто робити не частіше одного разу на 6 тижнів. Якщо волосся зазнало впливу фізичних та хімічних чинників, перші 2-3 процедури можна робити з інтервалом 3-4 тижні.

Також Юлія зазначає, що не варто робити процедуру в домашніх умовах, оскільки для  її проведення потрібно оцінити стан волосся та дотримуватись правильної техніки нанесення засобів.

Колаген для волосся

Кому підійде колагенування волосся

Трихологиня наголошує, що таку процедуру можна робити всім, хто часто фарбує волосся або використовує термопристрої для укладання.

Колагенування волосся

Різниця між колагенуванням волосся та кератиновим випрямленням

Експертка зазначає, що колагенування не має на меті змінити структуру волосся, на відміну від кератину. Також при проведенні колагенування не використовуються прасочки з ефектом нагрівання. Велике значення має і склад, який використовують при проведенні таких процедур, а саме відсутність формальдегіду та його похідних. 

Оскільки задача кератину для волосся – вирівняти волосину та змінити її структуру, часто використовують такі компоненти для розрихлення кутикулярного шару волосини, що мають негативні наслідки для волосся і для організму в цілому.

Колагенування волосся: протипоказання

Протипоказанням до процедури колагенування є індивідуальна непереносимість компонентів.

Я б не рекомендувала проводити таку процедуру в сумнівних майстрів у домашніх умовах та салонах, які значно знижують ціну процедури. Наслідки можуть бути непрогнозованими. Також я б не радила зловживати процедурою, оскільки це може призвести до перенасичення волосся компонентами і білком, і як наслідок – волосся може стати жорстким і ламким.

Колагенування волосся

 Догляд після процедури колагенування волосся

Після процедури експертка не рекомендує використовувати занадто жорсткі й інтенсивно очищувальні шампуні.

Колагенування волосся

Фото: Pexels

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також