Ковидное лицо: разбираемся с экспертом, как ухаживать за кожей

маскне

Носіння медичної маски може призвести до ряду проблем зі шкірою. Особливо це стосується тих, у кого з'являються прищі і без маски. Розберемося, на що звернути увагу в догляді за шкірою обличчя.

Сухість шкіри, висипання, подразнення це наслідки після декількох невдалих спроб носіння медичних масок. Такі процеси найчастіше виникають тоді, коли вже є якісь проблеми зі шкірою обличчя. Неправильний догляд і використання невідповідної косметики (наприклад, жирні креми і тональні засоби) також можуть позначатися на стані шкіри і посилюватися при використанні захисних масок.

Міняти маски рекомендується регулярно, адже на них накопичуються бактерії і, потрапляючи на шкіру, можуть викликати різні проблеми. Найчастіше захисні маски виготовлені з синтетичного матеріалу, який створює парниковий ефект. А чи не це сприятливі умови для різноманітних бактерій, причина зниження захисного бар’єру шкіри, алергія на обличчі?

Якщо вам доводиться постійно використовувати захисну маску, підходьте до процесу догляду за шкірою обличчя більш ретельно, оскільки вона не встигає повністю відновитися і виникають проблеми.

Лікар-дерматовенеролог Марія Гончарук розповідає, якщо не дотримуватися правил носіння медичних масок, то імунітет шкіри знижується, що може призвести до низки проблем.

Мария Гончарук

Марія Гончарук, дерматовенеролог, косметолог, магістр медицини

Сьогодні використання маски є неминучим і це розглядається як один із головних елементів захисту людини від інфекцій. Але не все так однозначно, адже тривале носіння маски може завдати шкоди нашій шкірі.

По-перше, це механічний фактор: тертя і тиск, по-друге, тепло і вологість під маскою змінюють pH шкіри і мікробіом. Все це веде до порушення місцевого імунітету, так званої водно-ліпідної мантії. Як відомо, зміни мікробіома шкіри є однією із важливих патогенетичних ланок розвитку вугрової хвороби, атопічного дерматиту, розацеа, себорейного дерматиту і фолікуліту. Тому носіння маски є фактором ризику появи небажаних шкірних реакцій у наших пацієнтів.

Які засоби можна використовувати під маскою

Якщо людина носить маску щодня більше чотирьох годин, потрібно виключити з домашнього догляду незмивні засоби з ретинолом, спиртом, саліциловою кислотою і альфа-гідроксі кислотами. При тривалій оклюзії зростає ризик контактного дерматиту. Базовими засобами для догляду повинні бути гелі, сироватки і креми на основі гіалуронату натрію і поліглутамінової кислоти. Слід обмежити традиційні зволожувачі, у складі яких є молочна кислота і сечовина, оскільки вони взаємодіють із потом і вологою, змінюючи pH шкіри при оклюзії.

Що таке маскне і як його лікувати

Маскне це новий вид акне, причиною якого стає носіння маски (маска + акне). Найчастіше на цю проблему страждають спортсмени, які користуються спортивною екіпіровкою. Шкіра під нею потіє, виділяється піт і виникають висипання. У маски такий же принцип: утворюється середовище, в якому активно розмножуються бактерії, що і призводить до запалень і утворення прищів.

Для лікування маскне рекомендуються інгредієнти, які мають протизапальну дію, регулюють вироблення шкірного сала і мають антимікробну дію широкого спектру дії. Важливо, щоб це були гідрогелеві форми, які мінімізують місцеве подразнення.

Як захищатися від ультрафіолету в масці

Поточні рекомендації щодо актуального сонцезахисного крему широкого спектру SPF 50+ і його повторного нанесення через 3-4 години недоцільні при тривалому носінні маски для обличчя, особливо на відкритому повітрі. Хімічні сонцезахисні креми можуть викликати алергічну реакцію через фотодеградацію, що ще гірше для людей з атопією при контакті з потом і вологою під маскою. Водостійкий сонцезахисний крем з високим співвідношенням ліпофільності/ гідрофільності підвищує комедогенність.

Вибирайте маски з натурального матеріалу, наприклад, бавовни, льону, шовку і ліоцеллу. Так забезпечується більша повітропроникність в порівнянні з синтетичними волокнами, шкіра буде залишатися сухішою і відповідно зменшиться надмірний ріст мікроорганізмів.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також