В чому особливість лосьйону для тіла?
Лосьйон для тіла – косметичний продукт, який працює в першу чергу на зволоження, тобто його основне завдання – утримати вологу в шкірі, попередити сухість та лущення. Звичайно ж, лосьйони також роблять шкіру більш м’якою, гладенькою, приємною на дотик, вони згладжують нерівності та покращують текстуру епідермісу. В залежності від складу додатково лосьйон може виконувати багато функцій – від живлення до захисту від ультрафіолету.
Лосьйони для тіла містять в складі воду, а також різні активні інгредієнти, такі як емоленти, зволожувальні речовини, антиоксиданти, вітаміни та рослинні екстракти.
Засоби цієї групи, як правило, мають легку, нежирну текстуру, швидко вбираються і не залишають відчуття липкості та жирності на шкірі. Вони ідеально підходять людям з нормальною, комбінованою і жирною шкірою завдяки своїй легкій консистенції, проте і представникам сухої шкіри теж нескладно знайти підходящий продукт на сучасному ринку.
Лосьйони можна використовувати в різні сезони, включаючи літній, щоденно або навіть по кілька разів на день, якщо це не суперечить інструкції.
Чим лосьйон для тіла відрізняється від інших засобів?
Beauty-індустрія пропонує нам безліч видів зволожувальних засобів для догляду за шкірою тіла – молочко, крем, олійка, баттер, кондиціонер, маска, мус тощо. Яке ж місце серед них посідає лосьйон для тіла?
Серед усіх продуктів лосьйон для тіла вважається найбільшим водовмісним, легким і таким, що швидко поглинається. Він працює у верхніх шарах епідермісу та допомагає утримувати вологу.
Молочко для тіла містить у своєму складі молочні ліпіди, які активно зволожують і живлять шкіру. Вони можуть бути як тваринного (молоко коров’яче або козяче), так і рослинного походження (кокос, соя).
Крем для тіла має більш густу і щільну текстуру, він містить менше води і більше жирів в складі, на відміну від лосьйону і молочка. Основна функція крему для тіла – забезпечити інтенсивне зволоження й живлення шкіри, в тому числі для сухої, пошкодженої або зневодненої шкіри.
Олійка для тіла і баттер в порівнянні містять найбільше жирних компонентів і найменше води. Вони здатні забезпечити глибоке зволоження і живлення шкіри, мають густу і жирну консистенцію, допомагають відновити суху, пошкоджену або зневоднену шкіру, покращують її текстуру та еластичність.
Види лосьйонів для тіла
Зорієнтуватися в широкому асортименті лосьйонів для тіла може бути складно, враховуючи різноманітність їхніх характеристик і призначень. Проте спробуємо розібратися.
По типу шкіри
По-перше, лосьйони для тіла розроблені спеціально для різних типів шкіри, включаючи комбіновану. Для людей з сухою шкірою підійдуть лосьйони з інтенсивними пом’якшувальними і живильними компонентами, тоді як для жирної шкіри краще обирати легкі нежирні засоби. Чутливій шкірі найкраще підходять лосьйони без потенційних подразників, з натуральними інгредієнтами та м’якими зволожуючими компонентами.
Лосьйон для сухої та подразненої шкіри від DMK
Лосьйон для нормальної і сухої шкіри від Clarins
Лосьйон для проблемної шкіри від Q+A
По рівню захисту від ультрафіолету
Лосьйони для тіла можуть мати сонцезахисний фактор SPF або не мати його. Для літнього сезону однозначно варто віддати перевагу засобам з сонцезахисними фільтрами, при цьому як від UVB, так і від UVA-променів. Тож лосьйони можуть різнитися за наявністю фільтрів від різних типів сонячних променів, рівнем SPF, мати в складі фізичні або хімічні фільтри.
Сонцезахисний лосьйон від Babe Laboratories
По ароматичним особливостям
Лосьйони можуть зовсім не мати віддушки, як, наприклад, засоби для чутливої шкіри, або ж мати певний легкий аромат. Окремий вид лосьйонів – парфумовані засоби, які мають досить інтенсивний аромат, який на певний час зберігається на тілі. Сучасні бренди косметики і парфумерії досить часто випускають парфумовані лосьйони, які здатні замінити парфуми вдома, на пляжі тощо. Більше того, такі продукти здатні впливати на наш емоційний стан і покращувати настрій.
Парфумований лосьйон від Dior
З мінусів – інтенсивні віддушки низької якості і спирт можуть пересушувати шкіру, а також спричиняти алергічну реакцію і підвищувати чутливість.
По ефекту засмаги
Лосьйон для тіла з ефектом автозасмаги містить активні інгредієнти, наприклад дигидроксиацетон, що запускає хімічну реакцію, унаслідок якої верхній шар шкіри стає темнішим. Деякі лосьйони містять бронзатори, які фарбують верхній шар шкіри в темніший відтінок за допомогою пігментів. Лосьйони з ефектом засмаги надають шкірі відтінку засмаги та можуть використовуватися як тимчасова альтернатива сонячним ваннам.
Лосьйон з ефектом засмаги від Payot
З мінусів – можуть підсушувати шкіру, особливо сухого типу.
По сяйливості
Лосьйони для тіла можуть мати або не мати сяйливі компоненти. Засоби з ефектом блиску теж можуть бути різними: надавати делікатне сяйво тільки під час нанесення, забезпечувати ніжний перламутровий блиск на шкірі або ж надавати більш виражений ефект, вкриваючи шкіру шиммером.
Лосьйон з шиммером від Victoria`s Secret
З мінусів – найчастіше сяйливі засоби не несуть шкірі особливої користі, проте забруднюють воду і землю мікропластиком.
По ефекту ліфтингу
В залежності від складу продуктів лосьйони можуть надавати ефект ліфтингу. Знайти такі засоби можна в лінійках anti-age, ліфтинг, проти целюліту тощо.
Як підібрати лосьйон для тіла і як його правильно використовувати – нам допомагає розібратися лікарка-дерматологиня Юлія Борзих.
Юлія Борзих, кандидатка медичних наук, доцент, лікар-дерматолог, косметологиня
Як правильно підібрати лосьйон для тіла?
Для підтримки здоров’я шкіри тіла необхідний постійний догляд, в основі якого лежить зволоження. Підбір лосьйону або крему для тіла залежить від кількох важливих факторів, які враховують стан шкіри, індивідуальні потреби та можливі проблеми зі шкірою. Ось кілька рекомендацій для правильного вибору.
Якщо шкіра схильна до сухості, тоді рекомендовані засоби з високим вмістом зволожувальних компонентів, таких як гіалуронова кислота, екстракт льодовикового гриба, який містить полісахариди, що чудово проникають у шкіру та підвищують її влагоутримуючі властивості, а також мають антиоксидантну дію, що робить його одним з активних компонентів косметичних засобів, що уповільнюють процеси старіння. Інший інгредієнт – екстракт плодів журавлини, який зволожує шкіру та покращує захисний бар’єр, а також має протизапальні властивості, які загоюють екзему та заспокоюють чутливу шкіру.
Якщо у пацієнта жирна шкіра, то підходять легкі лосьйони або креми, що містять такі інгредієнти, як алое вера та чайне дерево, які мають протизапальні властивості, відновлюють її водно-жировий баланс та регулюють виділення шкірного жиру.
Людям з проблемною шкірою (екзема або псоріаз) рекомендуються засоби, що містять протизапальні компоненти, такі як алое вера, пантенол, алантоїн, екстракт череди та інші.
Також потрібно звертати увагу на додаткові інгредієнти, які посилюватимуть дію активних речовин. Наприклад, вітаміни (вітамін Е, вітамін С) сприяють відновленню та захисту шкіри. SPF-захист є важливим для денного використання, щоб запобігти пошкодженню шкіри від ультрафіолетових променів.
Підсумовуючи, правильний підбір лосьйону або крему для тіла вимагає врахування стану шкіри, наявних проблем та особливих потреб. Консультація з дерматологом може бути корисною, особливо при наявності хронічних шкірних захворювань.
Як правильно використовувати лосьйон для тіла?
Для досягнення максимального ефекту лосьйони або креми рекомендується наносити відразу після очищення шкіри та промокання рушником. Наносьте лосьйон легкими круговими масажними рухами – це покращує кровообіг і сприяє глибшому вбиранню засобу. Продукти варто наносити невеликими порціями, даючи кожній з них можливість вбратися.
Не слід забувати про попередню ексфоліацію шкіри тіла для видалення мертвих клітин. Це дозволить засобу глибше проникати в шкіру і підвищить його ефективність.
Для досягнення найкращих результатів використовуйте засоби для тіла щодня, вранці та ввечері. Це допоможе підтримувати шкіру зволоженою протягом усього дня.
Якщо ви проводите багато часу на вулиці, обирайте креми з SPF для захисту від ультрафіолетових променів.
Компоненти в складі лосьйонів
З дерматологічної точки зору важливо знати, які компоненти в складі косметичних засобів можуть бути шкідливими для шкіри, а які сприяють її здоров’ю та догляду.
Компоненти, яких варто уникати згідно з професійною літературою
- Вазелін утворює на поверхні шкіри плівку, що має високий ступінь комедогенності. Цей компонент може провокувати алергічні реакції, які проявляються шкірною висипкою.
- Формальдегід, відомий своєю токсичністю, може викликати сильне подразнення шкіри.
- Парафін, у свою чергу, здатен забивати пори та провокувати акне.
Компоненти, корисні для шкіри
- Гіалуронова кислота ефективно зволожує шкіру, підвищуючи її еластичність та допомагаючи зберегти вологу.
- Вітамін C є потужним антиоксидантом, що зменшує пігментацію, стимулює колагеногенез і захищає шкіру від ушкоджень.
- Вітамін E допомагає боротися з вільними радикалами та захищає шкіру від ультрафіолетових променів.
- Ніацинамід відновлює шкіру, зменшує запалення, регулює вироблення себуму та покращує текстуру шкіри.
- Цераміди відновлюють бар’єрні функції шкіри, утримують вологу та захищають від агресивних факторів зовнішнього середовища.
- Алое вера має заспокійливі, зволожуючі та протизапальні властивості.
Правильний вибір косметичних засобів допоможе підтримувати шкіру в гарному стані, зменшити ризик алергічних реакцій та інших проблем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!