Магнітні бурі: як виникають, що це таке
Магнітні бурі – це явища у верхніх шарах атмосфери та магнітосфери Землі, які пов’язані зі збуренням у магнітному полі Землі. Вони зазвичай відбуваються внаслідок сонячних спалахів або викидів корональної маси (CME), які породжують потоки заряджених частинок, спрямованих до Землі. Ці частинки взаємодіють з магнітним полем Землі та спричиняють різні ефекти, такі як магнітні збурення та геомагнітні шторми.
Геомагнітні бурі можуть спричинити різні проблеми для технологій, особливо для систем зв’язку та навігації, таких як GPS. Вони також можуть призводити до красивого явища під назвою північне сяйво, коли заряджені частинки в атмосфері взаємодіють з атомами та молекулами, створюючи свічення поблизу полярних областей.
Магнітні бурі можуть проводити самопочуття людини, хоча їх вплив зазвичай безпосередньо не відчувається. Все частіше під впливом геомагнітних коливань люди погано почуваються, а саме спостерігаються збої в роботі ССС, загострення хронічних захворювань, проблеми з нервовою системою (підвищена стресовість, депресії, зниження працездатності), стають менш продуктивними і схильними до перепадів настрою, їх мучать головні болі.
Точний прогноз магнітних бур на квітень 2024 року: дати
Магнітні бурі тривають у середньому 2-5 днів і за інтенсивністю класифікуються за дев’ятибальною шкалою як: слабкі, помірні, сильні та дуже сильні.
Квітень 2024 року буде відносно спокійним у плані геомагнітного коливання Землі, вважають сейсмологи. Спалахи на Сонці будуть слабкої та середньої інтенсивності, але є й небезпечні періоди.
- 1, 13, 15, 27, 29, 30 квітня 2024 року – сильна магнітна буря 6 балів. День буде небезпечним для здоров’я навіть для тих, хто не відносить себе до метеозалежних людей. Експерти радять знизити в цей період фізичне та психологічне навантаження на свій організм, уникати стресів, великого скупчення людей. У періоди сильних магнітних бур можлива сильна втома, різкий біль голови, втрата апетиту.
- 2-7, 17-21 квітня 2024 року – слабкі магнітні бурі у 2-3 бали. Практично не позначаються на самопочутті. Тільки дуже чутливі люди зі слабким імунітетом та деякими захворюваннями (неврологічного характеру) можуть страждати від безсоння, скаржитися на поганий апетит і підвищену стомлюваність.
- 9-10, 12, 20 квітня 2024 року – магнітні бурі середньої активності 4-5 балів. Геомагнітне коливання Землі буде відчутно метеочутливим людям. У них можливі сильні головні болі, перепади тиску, навіть може здатися, що ви хворієте. Варто обмежити фізичні навантаження та більше часу присвятити відпочинку.
Магнітні бурі на квітень 2024 року: поради як пережити
Пережити магнітні бурі без шкоди для здоров’я цілком реально. Необхідно просто стежити за їх календарем, скоригувати спосіб життя, поставитися до себе уважно та дбайливо.
- Магнітні бурі найбільше впливають на режим сну: у дні, коли спостерігається активність на Сонці, буває важче заснути, а сам нічний відпочинок не дає бажаного ефекту. Щоб не страждати від безсоння та поганого самопочуття, лягайте спати раніше і не захоплюйтеся на ніч гаджетами. Дотримуйтесь режиму сну.
- Магнітні бурі часто супроводжуються головним болем. Вчені пов’язують це з тим, що при коливаннях магнітного поля уповільнюється капілярний кровообіг і настає кисневе голодування тканин. Щоб цього уникнути, починайте день із контрастного душу, чергуючи по 10-15 секунд холодну та гарячу воду. В ідеалі зробити зарядку, адже навіть прості фізичні вправи покращують кровообіг.
- Більше гуляйте, збільште тривалість прогулянки, стежте за диханням. Найчастіше провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте тривалий час
- Контролюйте артеріальний тиск протягом дня.
- Працюйте у полегшеному режимі або частіше робіть перерви.
- Уникайте конфліктів як на роботі, так і вдома. Якщо видався вихідний, помедитуйте, займіться йогою чи стретчингом, плаванням.
- Дотримуйтесь правильного харчування та гідратації. Так, жирні, копчені продукти й солодощі під впливом геомагнітних спалахів можуть гірше засвоюватися організмом та спровокувати погане самопочуття. Ваш денний раціон має складатися переважно з овочів та фруктів з високим вмістом калію та магнію. Пийте більше рідини (вода, трав’яний чай), уникайте енергетичних напоїв, а також алкоголю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!