Магнітні бурі у травні 2025 року: коли чекати і як пережити

Останній місяць весни не відрізнятиметься високою геомагнітною активністю, вважають метеорологи. Тим не менш, на нас чекає кілька сильних магнітних бур. Пропонуємо ознайомитись із календарем магнітних бур на травень 2025 року, щоби підготуватися та пережити їх без негативних наслідків для організму.

Магнітні бурі: причини виникнення, метеозалежність

Магнітні бурі – це тимчасові зміни у магнітному полі Землі, спричинені взаємодією сонячного вітру з магнітосферою нашої планети. Сонячний вітер складається із заряджених частинок, які випромінюються Сонцем і прямують у космічний простір. Коли ці частинки стикаються із магнітосферою Землі, вони можуть спровокувати зміни в її структурі та магнітних полях.

Магнітні бурі можуть призводити до різних явищ, таких як сяйво північного та південного світла (аурора), збурення у радіозв’язку та системах навігації, а також тимчасові коливання магнітних компасів. Більш сильні магнітні бурі можуть мати вплив на електромагнітні системи, включаючи електропередачу та системи зв’язку, а також супутники й космічні апарати. Негативно впливають магнітні бурі на самопочуття людей, особливо метеозалежних, які страждають на хронічні захворювання, емоційно нестабільних. Згідно зі статистикою, під час геомагнітної події дещо підвищується показник смертності від інфарктів та інсультів, а погане самопочуття з’являється у трьох чвертей населення планети.

Вивчення магнітних бур важливо для розуміння впливу сонячної активності на Землю та живі організми, а також для розробки методів захисту від потенційних наслідків цих бур.

Календар магнітних бур на травень 2025 року

Магнітні бурі тривають у середньому 2-5 днів. Небезпеку позначають індексом G, який також означає рівень впливу на електрику, зв’язок, людей, тварин тощо. За цією шкалою магнітні бурі поділяються на п’ять рівнів: незначні (G1), помірні (G2), сильні (G3), важкі (G4), екстремально сильні (G5).

  • 3-4, 9, 11-17 травня 2025 року – слабкі магнітні бурі, які на загальному самопочутті більшості людей практично не відбиваються. Погіршення можуть відчути тільки метеозалежні, а також ті, хто страждають на неврологічні захворювання. Серед проявів – безсоння, підвищена стомлюваність, поганий апетит.
  • 1, 8, 10, 18-21, 26-27 травня 2025 року – магнітні бурі середньої активності. Людина може відчути сильний головний біль, фіксуються перепади артеріального тиску, тахікардія, слабкість у всьому тілі, поганий настрій.
  • 2, 5-7, 26, 30 травня 2025 року – сильні магнітні бурі. Досить небезпечний період для здоров’я навіть для тих, хто не страждає на метеозалежність. У деяких випадках може спостерігатися запалення суглобів, біль у спині, важкість у ногах. Рекомендується уникати стресів, а також не відвідувати місця великого скупчення людей.

Слід пам’ятати, що довгострокові прогнози магнітних бур не є абсолютно точними, адже фахівці з сонячної активності оновлюють свої спостереження кожні три години.

Магнітні бурі на травень 2025 року: що робити

Фахівці вважають, що пережити магнітні бурі без негативних наслідків для здоров’я можна, якщо підготуватися до них заздалегідь.

  1. Надмірна сонячна активність найбільше може вплинути на сон. Так, спостерігається або безсоння, або вранці людина може почуватися, наче не відпочила. Щоби цього уникнути, необхідно раніше лягати спати і не перевантажувати мозок перед сном: не дивитися телевізор, не захоплюватися інтернетом.
  2. Головний біль, яким супроводжуються магнітні бурі, – це наслідок уповільненого капілярного кровообігу та кисневого голодування тканин. Впоратися із поганим самопочуттям допоможе контрастний душ зранку – чергуйте холодну та гарячу воду з інтервалом у 10-15 секунд.
  3. Починайте день із ранкової руханки, а ось важкі фізичні навантаження, а також тренування краще не планувати.
  4. Збільште тривалість прогулянок на свіжому повітрі під час магнітних бур. Важливо стежити диханням, робіть це животом. Якщо можливості багато гуляти немає, частіше провітрюйте приміщення або зовсім не закривайте вікна на цілий день.
  5. Магнітні бурі впливають на артеріальний тиск, тому гіпертонікам або гіпотонікам необхідно контролювати його протягом дня і приймати рекомендовані лікарем ліки.
  6. Не плануйте цього дня складних переговорів, не засиджуйтеся на роботі, робіть частіше перерви.
  7. Нестабільний емоційний фон – основний симптом впливу магнітних бур на людину. Нормалізувати його допоможуть медитація, йога, дихальні практики, плавання.
  8. Дотримуйтесь режиму харчування, виключіть шкідливу калорійну їжу, пийте більше рідини (вода, натуральний чай), уникайте енергетичних напоїв, а також алкоголю.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також