Магнітні бурі в серпні 2024 року: коли і як убезпечитися від їхнього впливу

Серпень 2024 року буде відносно спокійним з точки зору геомагнітного коливання Землі. Поки що метеорологи не прогнозують сильних магнітних бур, але можливі зміни, оскільки на прогноз впливають такі фактори, як сонячна активність, геомагнітна обстановка, взаємодія сонячного вітру з магнітосферою Землі та багато іншого. Публікуємо календар магнітних бур на серпень 2024 року.

Магнітні бурі: що це таке та вплив на людину

Природне явище, яке називається магнітною бурею, виникає через взаємодію сонячного вітру з магнітосферою Землі, спричиняючи її коливання та зміни. Вивченням впливу магнітних бур на природу, людей, електричні мережі, зв’язок та навігаційні системи, а також щомісячними прогнозами займаються цілі дослідні інститути в рамках науки про космічну погоду. Ця робота допомагає мінімізувати потенційні негативні наслідки магнітних бур.

Сьогодні прямий вплив магнітних бур на здоров’я людей до кінця не вивчений. Але є дані про те, що саме під час геомагнітного коливання Землі деякі з нас скаржаться на загальне нездужання, головний біль, загострення хронічних захворювань, порушення сну, зміну емоційного фону.

Магнітні бурі не завжди однакової потужності, можуть бути як незначними і помірними, так і сильними або навіть важкими. Ступінь негативного впливу магнітних бур позначається індексом G, і чим він вищий, тим потужніша і небезпечніша магнітна буря. Вона може тривати від кількох годин до кількох діб, у своїй активність як наростає, так і спадає.

Календар магнітних бур на серпень 2024 року

Центр передбачення космічної погоди Національного агентства океанографічних та атмосферних досліджень США зробив попередній прогноз магнітних бур у серпні 2024 року. Пікова активність очікується у першій половині місяця.

  • 14 серпня 2024 року – слабкі магнітні бурі будуть непомітними для більшості. Недуги можуть відчути метеозалежні люди з ослабленим імунітетом. У них може виникнути безсоння, втома, зникає апетит.
  • 3, 7 серпня 2024 року – магнітні бурі середньої активності. Геомагнітне коливання з індексами G3 і G4 вже відчутні людьми не тільки метеозалежними, а й тими, які страждають на хронічні захворювання, мають проблеми з нервовою системою. Важливо уникати стресів і конфліктів, намагатися перебувати в хорошому настрої.
  • 5-6 серпня 2024 року – сильна магнітна буря. Цей період вважається небезпечним здоров’ю людини. Раптом виникає сильний головний біль, слабкість у всьому тілі, змінюється в той чи інший бік артеріальний тиск, а емоційне тло нагадує гойдалку.

Як пережити магнітні бурі без негативних наслідків для здоров’я

Нерідко аргументуючи магнітними бурями, недовірливі та вразливі люди вигадують собі хибні захворювання. Медики ж вважають, що якщо ви будете позитивно налаштовані, правильно сплануєте свій день, будете дотримуватися простих рекомендацій – ви навіть не помітите, як переживете період високої сонячної активності.

  1. Багато хто зазначає, що в період магнітних бур страждають на безсоння, не висипаються. Фахівці вважають, щоб цього уникнути, достатньо лягти раніше спати, а перед сном не перетруджувати мозок гаджетами. Тривалість сну має становити 7-9 годин.
  2. Магнітні бурі супроводжуються головним болем, що є наслідком уповільненого капілярного кровообігу та кисневого голодування тканин. Найпростіший спосіб позбутися головного болю – лікарські препарати або народні засоби. Але можна обійтися і без них! Наприклад, почніть ранок із руханки, потім додайте контрастний душ, чергуючи гарячу та холодну воду.
  3. Обмежте фізичне навантаження, збільште тривалість прогулянок і скасуйте тренування у залі. Під час прогулянок стежте за диханням, краще дихати животом, що сприяє створенню більшого простору для кисню у легенях. Якщо довге перебування на свіжому повітрі неможливе, частіше провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте тривалий час, можна залишити відкритими вікна.
  4. Слідкуйте за своїм артеріальним тиском, особливо якщо страждаєте на порушення роботи серцево-судинної системи, вчасно приймайте лікарські препарати.
  5. Уникайте психоемоційних навантажень, частіше робіть перерви в роботі, не приймайте важливих рішень, не засиджуйтесь на роботі, не беріться за діяльність, яка потребує зосередження чи монотонності. Щоб тримати в нормі своє емоційне тло, займіться медитацією, йогою, дихальними практиками. Добре допомагає нервовій системі плавання.
  6. Дотримуйтесь режиму харчування, уникайте шкідливої, калорійної їжі, алкогольних і слабоалкогольних, кофеїновмісних напоїв. Дотримуйтесь здорового харчування, дієти. Важлива також гідратація – пийте не тільки воду, а й трав’яні, натуральні чаї, компоти й морси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також