Системність і дотримання фундаментальних правил важливо у всьому, догляд за шкірою — не виняток. Й ось чому. Згідно з результатами дослідження австрійського анатома Карла Лангера ще наприкінці ХІХ століття, шкіра на нашому обличчі й шиї може пошкоджуватися та розтягуватися навіть від механічного впливу руками (сильне тертя під час нанесення крему, вмивання обличчя чи розподілення маски та самомасаж). Але на дермі є зони, у яких тканини максимально міцні й мають утричі меншу схильність до розтяжок і пошкоджень. Це, власне, і є лінії Лангера, або масажні лінії обличчя, про які нам неодноразово нагадують косметологи.
Якщо розглядати обличчя з погляду масажних ліній, то вони розташовані в кожній його зоні. «Доріжки» Лангера проходять у таких напрямках:
- від центру підборіддя до мочок вух;
- від куточків рота до середини вух (півколом);
- від губного жолобка до завитків вух;
- від спинки носа до скронь;
- від кінчика носа до його крил;
- від кінчика носа до перенісся;
- від перенісся до скронь і лінії росту волосся.
Особливо виділяються масажні лінії периорбітальної зони. Зверху вони йдуть від перенісся до зовнішніх куточків очей, а знизу — у зворотному напрямку. На шиї також розташовані масажні лінії. З боків вони проходять зверху вниз, а спереду — знизу вгору, від щитоподібної залози.
У чому секрет масажних ліній
Секрет масажних ліній обличчя в тому, що ними проходять еластинові та колагенові волокна, які стягують дерму й запобігають роз’єднуванню її компонентів. Тобто якщо рухатися масажними лініями, ризик розтягнення, пошкодження шкіри й передчасної появи зморшок набагато менший, ніж у випадку, якщо ви рухаєтеся в довільному порядку.
За даними досліджень Лангера, навіть рани загоюються швидше й залишають менші рубці, якщо вони утворилися на масажних лініях. Довіряють цьому твердженню навіть пластичні хірурги: часто вони роблять необхідні порізи скальпелем саме за масажними лініями.
Оскільки на деяких масажних лініях розташовані тканини лімфатичної системи, механічний вплив вздовж них сприяє активізації обмінних процесів, у результаті чого поліпшується колір шкіри, він стає природним і красивим, без жовтизни й сірості.
Рух масажними лініями не лише врятує від біди у форматі розтяжок, передчасних зморшок та набряків, а також допоможе змоделювати овал обличчя і зробити контур більш виразним.
Як працювати з масажними лініями обличчя
Масажні лінії обличчя — це не лише про масаж. Строго за «доріжками» Лангера потрібно рухатися у трьох випадках: якщо ви робите собі масаж, наносите засоби догляду або змиваєте косметику.
Для вмивання обличчя. Розподіляти засіб для очищення і змивати його слід по масажних лініях. Це сприятиме виведенню токсинів і продуктів життєдіяльності клітин, а також максимально живитиме шкіру за допомогою капілярів. Особливо важливо рухатися масажними лініями в тому випадку, якщо ви очищуєте обличчя гаджетами.
Для нанесення косметичних засобів: за даними досліджень, креми, а особливо сироватки, набагато глибше проникають у шкіру в тих випадках, якщо наносити їх плавними масажними рухами у напрямку масажних ліній.
Для самомасажу: проводьте самомасаж за допомогою безіменного й середнього пальців, а навколо очей тільки безіменним. Ваші рухи повинні плавно ковзати.
Якщо у вас в арсеналі є скребок гуаша або масажер, ви лише поліпшите результат. Очистіть шкіру гелем або пінкою для обличчя, нанесіть сироватку або зволожувальний крем, а потім візьміть б’юті-гаджет і починайте масаж обличчя із шиї, плавно переходячи на підборіддя, щоки, ніс, лоб і лише в кінці на зону навколо очей. Кожен рух повторюйте 7–8 разів, перш ніж приступити до наступної зони.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!